Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Стелили долю рушниками
Стелили долю рушниками
Вісті Роменщини
Неділя, 05 квітня 2015, 20:20      Ромни, Сумська область
Центральна бібліотека для дорослих ім. Б. Антоненка-Давидовича все частіше стає місцем проведення оригінальних і корисних заходів, які дають змогу його учасникам відволіктися від буденних проблем та негараздів. Свято «На рушнику моя жіноча доля» мало на меті зібрати кращих вишивальниць і продемонструвати їх роботи.

Ініціатором і натхненником зустрічі стала місцева майстриня Софія Стрельченко. Вона є керівником гуртка «Чарівна мить» при відділенні соціально-побутової адаптації територіального центру міської ради. Захід пройшов у формі відкритого уроку, на якому вихованці - «студентки» університету ІІІ віку - представляли свої роботи й сімейні реліквії. Найдавніший рушник датовано 1920 роком, вишивка й мережка на ньому чудово збереглися.

Кожна майстриня розповіла про власні роботи або про рушники, які передаються в родині від покоління до покоління. Багато жінок згадували, що раніше вишивати доводилося при світлі каганця після важкого трудового дня. Але навіть це не заважало, і нитка лишала на рушнику неймовірний слід. Так вишивальниці втілювали на полотні картини зі свого життя: тут поставали хати, криниці, птахи, орнаменти, символи різних релігійних свят. А найчастіше зображували квіти. Саме вони є праобразом жіночого начала. Багатство квітучої палітри передає всі порухи душі берегині роду. Майстрині представили й колективний рушник, на якому кожна вишила певний елемент.

Присутні на заході ознайомилися також з історією українських рушників, почули розповідь про розмаїття їхніх призначень і стилів.

Іванна СОЛОВЕЙ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня