Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Співпраця як ключ до спіху
Співпраця як ключ до спіху
Вісті Роменщини
Вівторок, 29 липня 2014, 21:21      Ромни, Сумська область
Міський голова Сергій Салатун та його заступник з економічних питань Тетяна Головко зустрілися з представниками медіа й окреслили перші здобутки нової влади і найактуальніші проблеми.

– Я нарешті маю повний склад заступників,– почав розмову очільник громади. – Представники попередньої влади довго не передавали нам повноваження: поки вони були у відпустці, нова команда не могла повноцінно працювати. Прикро, що майже півтора місяці нам довелося чекати. Однак тепер все владналося.

– Сергію Андрійовичу, як ви оцінюєте рівень співпраці з керівниками підприємств, членами виконкому та депутатським корпусом?

– Чесно кажучи, дещо здивований очікувальною позицією очільників ряду комунальних закладів. На апаратних нарадах я вказував їм на конкретні недоліки, демонстрував слайди з найбільш проблемних ділянок міста, але вони ніяк не реагують. Така пасивність нас не влаштовує.

З головами квартальних комітетів уже провели дві зустрічі. Серед них є чимало ініціативних, активних людей, це мені імпонує. Проблемні питання вирішуємо поступово. Взагалі, рівнем їх націленості на роботу задоволений, хоча не всі включилися в неї. З виконавчим комітетом теж вдається продуктивно взаємодіяти. А от із депутатами, чесно кажучи, ще не налагодили співпрацю. Планую проводити з народними обранцями зустрічі в округах. Це допоможе оцінити, чи «слуги народу» виконують передвиборні обіцянки, чи знають проблеми тих людей, які за них голосували. Депутатам варто звітувати про свою діяльність. Бо в людей до них накопичилося чимало питань.

– У ході ремонту дорожнього покриття шляховики інколи й попри дощ продовжували працювати. Прокоментуйте цей випадок?

– За неякісну роботу на винуватців чекають дисциплінарні стягнення. А недоліки вони перероблять за власний рахунок.

– Уже відомо, що наступна зима буде вкрай складною з огляду на ситуацію з основним постачальником газу в Україну. Що можете сказати про використання альтернативних видів палива?

– Ми працюємо над цим. Коли я їздив на обласну колегію з даного питання, то склалося враження, що раніше керівники міста зовсім не задумувалися над проблемою. На рівні області ми на останньому місці за обсягами використання інших видів палива.

Говорячи конкретніше, у школі № 8 замінимо старий котел на твердопаливний. Якщо цей експеримент виявиться вдалим, згодом іще ряд об’єктів комунальної сфери переведемо на альтернативні джерела палива.

– Нам пощастило залучити до реалізації проекту литовців, які на 50% фінансують цей задум, – додає Тетяна Іванівна. – Крім інвестиційних використаємо бюджетні й кредитні кошти. Оскільки наступна зима буде дуже складною для всіх, плануємо протягом двох років максимально впровадити в місті інші способи опалення будівель, аби не залежати від газу. Звертаємося до всіх роменців – докладіть максимум зусиль, щоб зустріти зиму в утеплених помешканнях. Якщо є таке бажання серед мешканців, варто переходити на індивідуальне опалення, але це варто робити всім будинком, а не поквартирно.

– На території міста немало об’єктів, що ведуть незаконну торгівлю. Наскільки дієво ведеться їх легалізація, щоб почали надходити кошти у міську скарбницю?

– Ми проводили аудит і виявили, що великі мережеві крамниці, наприклад, Екомаркет, «Золотий вік» та АТБ, не сплачують до міського бюджету жодної копійки, хоча працюють на нашій території. Коли ми намагалися поспілкуватися з їхніми керівниками, нас не завжди навіть пускали в середину. Також невідомо, скільки працівників там легально працює. Запланували провести зустріч у міськвиконкомі й роз’яснити їм нашу позицію, – говорить Тетяна Головко.

– Щодо намету на вулиці Соборній («Вісті Роменщини» писали про цей горезвісний заклад – авт.), зараз вирішується питання його знесення, – конкретизував міський голова. – Проблема полягає в тому, що це тривала процедура. Тож поки жителям сусідніх із пивним закладом будинків доведеться почекати.

– Яка доля чекає на школу-інтернат?

– Поки достеменно невідомо. Залежить від рішення обласної сесії. Там чудова база, тож у будь-якому випадку її треба зберегти, можливо, переобладнати під дитячий садочок. Обіцяємо, що пустувати цілісний майновий комплекс не буде.

– Зараз усіх турбує питання перебування наших хлопців на території Луганської та Донецької областей, де ведуться бойові дії. Наскільки вони забезпечені необхідним?

– Ми постійно моніторимо це питання. Кошти й речі активно збирають небайдужі жителі Ромен, і таких дуже багато. Ми щиро вдячні за кожну пожертву, незалежно від суми коштів. Підприємці міста особисто передали десять бронежилетів, зараз збирають фінанси на ще одну партію. Ми тримаємо постійний контакт із бійцями, які дислокувалися поблизу Ярмолинців. На жаль, багатьох із них уже немає в живих. Разом із районним керівництвом вирішуємо питання забезпечення наших бійців.

Також під час прес-конференції підняли питання благоустрою. Міський голова відзначив сумлінність окремих керівників установ та жителів міста, які відгукуються на прохання навести лад поблизу своїх територій. Зайшла мова й про добудову станції знезалізнення, спорудження тротуарів на вулиці Гетьмана Мазепи, ремонт дороги й установлення пішохідних переходів. Як відомо, саме тут знаходиться два дитячих садка: №№ 9, 10, тому варто якнайкраще подбати про безпеку маленьких пішоходів, їх батьків та працівників ДНЗ. Перевірять також ділянки й поблизу інших дитсадків.

На завершення Сергій Салатун запевнив, що усвідомлює рівень відповідальності перед громадою, знає всі проблеми міста. Проте при обмеженому фінансуванні не все можна реалізувати. Але сидіти, склавши руки, не варто.

– Впевнений – разом ми піднімемо наше місто до високого рівня престижу й успішності, – наголосив він.

Тетяна ЄЛІНА.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ромен
Ромен