Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Тримати порох сухим
Тримати порох сухим
Вісті Роменщини
Понеділок, 23 лютого 2009, 10:28      Ромни, Сумська область

Наш край козацький, тож не випадково, що в Ромні та Роменському районі народилося багато військовиків, які упродовж віків боронили Україну, стояли і стоять на бойовому чергуванні, на сторожі свободи і незалежності нашого волелюбного народу, охороняючи мирну працю українців.

 

Бойові традиції – це не лише історія, а й сьогодення. Адже й нині потрібно боротися за мир і спокій свого народу, щоб він міг, переборюючи внутрішні труднощі й загрози ззовні, успішно будувати майбутнє.

 

Серед наших земляків, вірних вартових мирної праці українців, можна назвати і генерал-лейтенанта Валентина Івановича Тимка. Його дитинство і юність пройшли в Перекопівці. Потім була служба в лавах Радянської Армії, навчання в Академії бронетанкових військ, Військовій академії Генерального штабу, служба у військових частинах…

 

З роками Валентин Тимко набирався досвіду роботи з особовим складом, зростала бойова майстерність, просувався по службі. Коли постала з небуття незалежна Україна й почали формуватися Збройні Сили України, наш земляк одним з перших став на службу українському народові, багато сил і енергії віддав для зміцнення її обороноздатності.

 

Генерал-лейтенант Валентин Тимко очолював Залізну дивізію. Це був час активного становлення Збройних Сил незалежної України. Зосередивши свої зусилля на підтриманні високого рівня боєздатності підпорядкованих частин та підрозділів, командир уміло організовував навчання особового складу. Його знали як справедливого, турботливого, вимогливого керівника, поважали за порядність та високу культуру спілкування. Досвід кращих бойових побратимів, офіцерів і простих солдат допомагав йому успішно вирішувати нелегкі завдання.

 

Найбільш пам’ятна подія – полкові тактичні навчання з бойовими стрільбами, які проводились у березні 1994 року. За діями військовиків уважно спостерігав тодішній Президент України Леонід Кравчук, котрий дав високу оцінку професійній підготовці воїнів Залізної дивізії, а отже, і її командиру.

 

Пізніше  наш земляк більше двох років очолював армійський корпус. Більш складною, відповідальною та масштабною була його подальша діяльність на посаді начальника штабу-першого заступника командувача військами Південного військового округу. Він досконало знав військову справу, шляхи покращення навчання та служби, всі сили віддавав підвищенню боєготовності військ.

 

У 1997 році в Маріїнському палаці відбулась церемонія нагородження Президентом України групи працівників різних галузей. У числі відзначених, для кого будівництво нової держави стало справою честі, професійним і громадянським обов’язком, була і група військовиків, серед яких  і наш земляк – начальник штабу, перший заступник командуючого військами Одеського військового округу В.І. Тимко. За особисті заслуги, бездоганну багаторічну службу генерал-лейтенанту вручили відзнаку Президента України – іменну вогнепальну зброю.

 

Нині Валентин Іванович Тимко на заслуженому відпочинку. Нещодавно зустрів 60-літній ювілей. Від імені всіх земляків бажаємо йому здоров’я, щастя, успіхів і хай порох завжди тримає сухим!

 

Григорій ДІБРОВА.
Володимир СЕНЧА.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел