Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Де дім у бездомних?
Де дім у бездомних?
Погляд
П'ятниця, 28 жовтня 2011, 20:37      Ромни, Сумська область

Де дім у бездомних?Перед початком холодів всі починають утеплювати свої помешкання, задумуватися про теплий одяг та взуття і морально налаштовуватися на відчутне зниження температури. А як бути тим, у кого свого помешкання немає? Є у нас така категорія громадян, як бездомні.

Причини, через які вони втратили житло, різні, але в результаті їм доводиться мерзнути та шукати собі прихисток де завгодно. З настанням холодів люди без місця проживання найчастіше перебираються у «теплі краї», тобто у підвали.  Але чому ж вони не поспішають звертатися до служб, які опікуються ними

Певно, однією із причин такого ігнорування своїм правом на обслуговування є обізнаність із різними бюрократичними перепонами. Як відомо, всі служби соціального напрямку ведуть активну звітницьку діяльність. Виконавці на місцях у цьому не винні – просто така система закладена на вищих щаблях і їм доводиться слухняно діяти в рамках покладених на них повноважень. Але часто у підсумку об’єкт їхніх послуг – людина – залишається непоміченою.

Як розповіла соціальний працівник Наталія Бурмака із територіального центру, зараз у них на обліку перебуває троє бездомних громадян: двоє 22-річних чоловіків та пенсіонерка. Вони стали бездомними через життєві обставини. У терцентрі їм допомагають відновити прописку та втрачені документи (це займає два тижні), направляють на безкоштовне медичне обстеження до Роменської ЦРЛ або до І Спеціалізованої обласної лікарні для забезпечення ліжко-місцем. Також видають бездомним теплий одяг. Пані Наталія зізналася, що вони не можуть змусити бездомних звертатися по допомогу, а ті, у свою чергу, не поспішають перекладати свої турботи на соціальних працівників. Щоправда, жодному з тих, хто звертався по допомогу, не відмовили. Зокрема, для допомоги з працевлаштуванням направляють осіб без домівки до центру зайнятості, де вирішують, чи ставити їх на облік. Зараз двоє молодих бездомних там стоять на обліку.

 

Роза Шилова

 

Погода. Ромни

Календар