Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Не людина псує посаду, а посада – людину?
Не людина псує посаду, а посада – людину?
Погляд
Вівторок, 11 жовтня 2011, 07:36      Ромни, Сумська область

Над заступником міського голови Андрієм Жарим під час останньої сесії міської ради нависла загроза бути звільненим. Привід був більш ніж серйозним: його звинувачували у корупційних діяннях.

Проте міська рада вчинила не так, як запропонував прокурор Олексій Винник. Не прислухалися наші обранці навіть до його аргументу про те, що не в їх компетенції обговорювати прийняте судом законне рішення, яке вступило в силу… Нагадаю, Андрій Геннадійович вже не перший заступник саме у цьому кріслі, якого звинуватили у незаконних діях. Із одним із його попередників – Миколою Кіріловим – доля обійшлася суворо: його засудили до реального терміну за гратами.

 

Згідно інформації, озвученої міським головою Миколою Калашником, 26 серпня цього року міжрайонний Роменський суд виніс постанову про те, що Андрій Геннадійович Жарий, працюючи на посаді заступника міського голови, скоїв адміністративне корупційне правопорушення, а саме: станом на 17 серпня 2011 року (день складання протоколу) входив до складу органу управління малого приватного підприємства «Фаворит», чим порушував обмеження щодо сумісництва з іншими видами діяльності. У зв’язку з цим його притягнуто до адміністративної відповідальності. Апеляційний суд залишив дане рішення без змін. Як покарання передбачено звільнення із займаної виборної посади.

На сесію це питання виносилося, оскільки пан Жарий є заступником міського голови і в компетенції депутатів було проголосувати за його звільнення (чи не звільнення) через вчинені ним корупційні дії. Якби Андрій Геннадійович був простим державним службовцем, його звільнення пройшло б легше: без обговорення на сесії. Міжрайонний прокурор Олексій Винник наголосив, що до компетенції міських обранців не входить розгляд справи по суті, лише виконання процедурного рішення.

Андрій Жарий пояснив, що у 1995 році він зареєстрував приватне підприємство «Фаворит». Проте воно жодного дня не діяло і не перебувало у державному реєстрі. На відміну від іншого ПП, очолюваного паном Жарим – «Астартою». Після обрання на посаду заступника міського голови «Астарта» була перереєстрована на іншу особу і це не викликало жодних запитань. А «Фаворит» сам Андрій Геннадійович назвав «пустишкою». Із аргументів, які змусили суд поставити під сумнів непричетність заступника мера до ПП стало те, що зошит, у якому велися записи про передачу фірми в інші руки, випущений у 2011 році, що й змусило суддів засумніватися у достовірності записів. Сам Андрій Жарий пояснив необхідність у новому зошиті непривабливим виглядом попереднього.

Олексій Винник наголосив, що не має до заступника мера жодних особистих претензій (прикро, що рішення судового органу  багатьох мимоволі наштовхує на думку про особисті мотиви сторін).

 

Під час голосування більшість із присутніх депутатів все ж дослухалась до аргументів пана Жарого і рішення про його звільнення не підтримали. Андрій Геннадійович запевнив, що протягом місяця приведе нові аргументи на свій захист і подякував депутатам за підтримку.

 

Іванна Соловей

 

Погода. Ромни

Календар