Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Перевізники наживаються на пенсіонерах?
Перевізники наживаються на пенсіонерах?
Погляд
Субота, 06 серпня 2011, 06:48      Ромни, Сумська область
У вівторок пройшло публічне громадське обговорення вартості проїзду у нашому міському транспорті. Як водиться, було два табори – ображених і в черговий раз скривджених пенсіонерів та перевізників. Назвати зібрання багатолюдним не можна. Можливо, причина низької явки у тому, що захід проводили о 15 годині, коли більшість роменців ще на роботі. А може, справа у байдужості до громадських подій наших городян: не є таємницею, що немало людей не переймається тими питаннями, які існують поза межами власного помешкання.

Заступник міського голови Андрій Жарий розповів присутнім, що діючі тарифи були встановлені у 2009 році. Тоді вартість газу становила 3,84 грн., а зараз – 5,76, тобто зросла на 50%. Мінімальна зарплата виросла із 605 грн. до 960. «Ми максимально довгий час стримували зростання цін – практично все літо», - запевнив Андрій Геннадійович. З 1 липня була встановлена нова ціна на паливно-мастильні матеріали. Економічно обґрунтованими тарифами є 2 грн. для більшості пасажирів та 1 грн. для пільгових категорій громадян. «2 липня ми отримали ультиматум від перевізників ввести обмеження для пільгових категорій громадян, - каже пан Жарий. Особисто я був проти, але колегіальне рішення прийняли таке – возити пільговиків по 75 коп. у середу та п’ятницю, решту днів – за 1,50 грн. Перевізники пропонували ціну за проїзд 2,30 грн., але ми не погодилися на це».

Начальник управління праці та соціального захисту населення Ярослав Панченко повідомив про втрати протягом року у розмірі 744,2 тис. грн. та відшкодовані 192,7 тисячі за перевезення пільговиків.

Керівник асоціації перевізників пасажирів Віктор Проценко дуже тужив за великими підприємствами, які раніше масово діяли на території міста, мовляв, тоді була економічна доцільність у невисоких тарифах, адже протягом дня був насичений пасажиропотік. «Ми розуміємо, що збільшення тарифу на 50 копійок є для багатьох сімей зависоким, адже у всіх є діти. Але зрозумійте і перевізників – у нас у кожного теж є своя родина. Ми прийшли на цю роботу, щоб заробляти, а не просто, аби працювати». Звісно-звісно, свої родини потребують підтримки більше, аніж чужі.

Йому цілком резонно нагадали, що перевізники в першу чергу виграли у конкурсі для забезпечення перевезень пасажирів, а вже потім повинно стояти питання про особисте збагачення. Ще більше обурило пенсіонерів те, що вирішили власники маршрутів нажитися саме на найменш захищених верствах населення. Безперечно, люди похилого віку свого часу багато зробили корисних справ на благо нашого міста, а тепер замість подяки вони повинні відстоювати свої законні права на дешевший проїзд. Взагалі-то, дискусії можна було б уникнути, якби перевізники вимагали забезпечення свого права на відшкодування пільгових перевезень від держави, а не забирали останні крихти у бідних пенсіонерів, котрі часто стають заручниками у безвихідній ситуації. Дійсно, старенькі змушені будуть скоритися, якщо все-таки приймуть рішення про встановлення вартості проїзду у розмірі 1 грн. для пільговиків та 2 грн.

Олександр Сергієнко поцікавився, як можна їздити зі збитками 219 тисяч гривень, які були наведені у розрахунках одного з перевізників? Також його цікавило, чи розраховували, яка кількість маршрутів та автобусів є оптимальною для Ромен. Як виявилось, таким питанням ще не займалися.

Пенсіонерка Надія Волошина поділилася враженнями від поїздки на автобусі №4. Її значно молодша за віком кондуктор почала лаяти лише за те, що жінка попросила видати їй квиток і не бажала платити 1,50 грн. Більше того, відчувши свою «безмежну» владу, кондуктор навіть забажала висадити стареньку із автобусу. Андрій Жарий пообіцяв розібратися у цьому питанні і попередити перевізників про недопустимість такої поведінки з боку кондукторів. Пані Надія відмітила й те, що часто кондуктори не оформлені на роботу офіційно, тобто перевізники не платять за них жодних податків, а розповідають про невигідність їхнього становища. Борис Божко запропонував цілком вмотивовану новацію – підвищувати проїзд тільки у тих автобусах, які відповідають вимогам. Але ми спостерігаємо, що більшість транспортних засобів є старими, скрипучими на поворотах купами металобрухту. Не рідко на пасажирський транспорт переобладнують вантажні мікроавтобуси, у яких важко стояти на повен зріст через занизький дах. Висловлювали пенсіонери жаль з приводу відсутності комунального транспорту, який міг би возити їх дешевше за приватні автобуси.

Андрій Жарий на завершення зустрічі наголосив, що держава прийняла закон про відшкодування пільгових перевезень, але коштів під нього «виділити забула». Щодо комунального транспорту заступник мера обіцяв подумати. Проте, незважаючи на цілком зрозумілу – більше того – заслужену позицію пенсіонерів, їх пропозиції  не були враховані. А у Міністерство економіки та Міністерство транспорту направлять пропозиції щодо встановлення тарифів на рівні 2 грн. та 1 грн. для пільговиків.

 

Тетяна Єліна

 

Погода. Ромни

Календар