Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Розмови у залі
Розмови у залі
Погляд
Понеділок, 01 серпня 2011, 09:21      Ромни, Сумська область

Вже за давно відомим порядком щовівторка вранці керівники підрозділів виконкому збираються на апаратну нараду, де обговорюють поточну ситуацію в місті. 

Де гроші?

Цього вівторка на черговій апаратній нараді заступник міського голови з питань економіки Олександр Яковенко знову згадав про боржників із зарплати. Щоправда, 413 тисяч гривень винні людям на підприємствах-банкрутах, щодо економічно активних, то тут проблем немає. А от до злісних боржників застосовують дієві методи впливу – пишуть листи керівникам і навіть запрошують їх на різні засідання постійних комісій з цих питань. До всього цього – ще й прокуратура проводить перевірки. Словом, представники місцевої влади докладають максимум зусиль, аби люди і далі з великою надією у серці чекали на чесно зароблені кошти.

Щодо забезпечення працею, то створено 35 робочих місць для кількох категорій населення: дітей-сиріт, жінок із дітьми до 6-річного віку, осіб, які звільнилися із місць позбавлення волі, молоді спеціалісти, котрі закінчили вищі навчальні заклади, одиноким матерям.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Ярослав Панченко озвучив цифру – 214,3 тис. грн. було виплачено у липні різним категоріям населення у вигляді всіляких допомог та доплат.

 

Є проблеми, немає проблем

Олександр Орлов із санстанції розповів про випадки гострих кишкових інфекцій. Він високо оцінив якість питної води та води у річці – ні в першому, ні в другому випадку не було зафіксовано жодних відхилень від норми. Тож посадовець запевнив, що у Сулі можна плавати, не боячись підхопити якусь заразу.

Начальник КП «Ромнитеплосервіс» Володимир Бєсєда оптимістично завірив, що опалювальний період почнеться вчасно і що проблем немає. Щоправда, міський очільник Микола Калашник мав іншу думку – він відмітив відсутність ізоляції на тепломережах, через що ми і взимку можемо милуватися зеленою свіжою травою серед снігу.

Начальник управління міського господарства Михайло Кочерга розповів, що зараз основним питанням є підготовка міста до зими. Також він попросив активізуватися усі служби у питанні покосу трави. Взагалі, це є спірним заняттям, адже не всім видається логічним косити не газонну траву, а наші рідні серцю кропиву, спориш, кульбаби та лопухи. Тобто проблему можна було просто не створювати, приводячи до ладу лише газонне покриття міста. Порадував Михайло Григорович тих, хто користується послугами автобусу №6 – незабаром тут засиплять ями шлаком.

Начальник відділу освіти Зінаїда Горбик розповіла, що деякі дитячі садочки вже відновили роботу після ремонту. У середу розпочне роботу ІІІ зміна у приміському таборі «Вогник» і ті, хто бажає, ще має змогу придбати путівку, адже поки що потужності табору використовуються не на 100 %.

 

«Ходіть побільше»

Вже за традицією, наприкінці апаратної нарад мер виголосив заключне слово. Зокрема, він визнав, що не завжди недоліки спричинені недостатньою кількістю грошей. Головне – вміти передбачити проблему. Іншою перепоною на шляху до вирішення питань часто є недопрацювання керівників різних рівнів.

Микола Кирилович порадував місцеву молодь: до кінця цього місяця відновить роботу танцмайданчик у парку, за яким вже давно приліпилася назва «Клєтка». Окрім цього заплановано полагодити паркове освітлення, відновити патрулювання і запустити фонтан. Своїм же підлеглим він порадив пересуватися не лише на службових автомобілях, а й пішки. Звісно ж, так і проблеми стануть виднішими, і до простих людей так ближче, та ще й для здоров’я і профілактики різних захворювань сидячого способу життя корисно.

Далі заговорили про те, що треба передплачувати всеукраїнські та місцеві періодичні видання. Як заявила керуюча справами виконкому Олена Проценко, не все у нас добре у цьому питанні. Прикро, що в першу чергу керівництво міста стурбоване виконанням  плану по передплаті, а не тим, що брати простим роменцям грошей на ці газети немає звідки при наших невисоких зарплатах. Наприклад, «Голос України» за півріччя забере із кишень робітників 60 грн. А от корисної інформації там значно менше, ніж у місцевих виданнях, адже роменців більше цікавлять саме місцеві новини. А про події  ширшого масштабу можна і по телевізору довідатися.

 

Роза Шилова

 

Погода. Ромни

Календар