Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Андрій Жарий: «Комунальна сфера повинна бути комунальною по суті»
Андрій Жарий: «Комунальна сфера повинна бути комунальною по суті»
Погляд
Вівторок, 17 травня 2011, 08:16      Ромни, Сумська область

Продовжуємо почату в одному із попередніх номерів газети розмову із заступником міського голови з питань міського господарства Андрієм Жарим.

-         Андрію Геннадійовичу, і на сесіях при озвученні депутатських запитів, і до нашої газети часто звертаються люди з питаннями про освітлення віддалених від центру вулиць. В чому тут основна проблема?

Найчастіше у нас немає необхідного обладнання. У деяких районах відсутні трансформаторні підстанції, тобто там треба додаткові кошти на те, аби зробити освітлення, але це не масове явище. Переважно відсутній сам світильник. Нам потрібно близько 10 тисяч світильників, а місто забезпечене освітленням вулиць лише  приблизно на 40%. Державні норми зараз націлені на те, щоб встановлювати для освітлення не морально застарілі лампи розжарювання, а енергозберігаючі, котрі споживають у десятки разів менше енергії при тому самому рівні освітлення. Вони герметичні і надійні, але коштують дорожче.

 

-         Що можна сказати про роботу жеків у місті?

Зараз вони працюють вкрай незадовільно, на їх роботу є маса нарікань від людей. Через це планується зменшити їх кількість до двох. Такий крок призведе до зменшення числа керівників та обслуговуючого персоналу. Звісно, це означатиме вивільнення трудових ресурсів, але жителі міста не готові сьогодні платити лише на утримання працівників жеків. Ще можливе створення компанія по управлінню ОСББ. Це іще розглядається. Не для всіх ці реформи будуть безболісними, але люди чекають на позитивні зрушення.

 

-         Вже довгий час у нашому розпорядженні знаходиться техніка ТАСІС, котру нам подарували для оптимізації роботи комунальної сфери. Однак вона не вся використовується. Минулого року до нас прийшов інвестор із Сум, котрий пропонував надати йому в оренду цю техніку для облаштування роботи полігону для сміттєзвалища. Але депутати йому відмовили (на останній сесії наші обранці все ж проголосували за передачу сумському підприємству наявної техніки у тимчасове користування – авт.). Яка ситуація зараз?

Треба облаштувати під’їзні шляхи до сміттєзвалища, на що ми повинні залучити значні додаткові кошти. Зараз обслуговуюча компанія ПП «Еліпс» не може проводити ці роботи. Інвестор із Сум був також готовий залучити свої власні кошти для рекультивації території. Я не буду ховатися за колективною відповідальністю і, будучи депутатом попереднього скликання, теж не підтримав рішення про надання сумчанам дозволу. Було бажання створити власне комунальне підприємство, але, на жаль, ми не маємо достатньої фінансової бази. Сумним наслідком діяльності приватних підприємств у цій галузі є значне завищення тарифів. Тепер ситуацію треба рятувати, європейці вкрай не задоволені тим, що техніка не використовується протягом тривалого часу. І хоч ця проблема є наслідком недопрацювань минулих років, але відповідальність лежить і на нас, безумовно. Ми розуміємо, що без інвестора ми її не вирішимо. Саме в цьому сьогодні полягає моя позиція. Сподіватися на те, що дані роботи проведе «Еліпс», не можна, бо немає жодних зустрічних кроків від його керівника Армена Агаханяна.

Щодо іншої техніки ТАСІС, то на сто відсотків використовується та, яка пов’язана з водно-каналізаційним господарством і котли для опалення, лабораторне обладнання для санстанції теж використовується. Найбільша проблема існує саме із сміттєпереробною технікою: експлуатується лише половина.

 

-         Ви вже близько 6 місяців обіймаєте цю посаду. Наскільки вам комфортно у цьому статусі?

Напевно, це «найгарячіше» крісло у міській раді. Проблем тут найбільше, на інше я й не сподівався. ЖКГ і будівництво – це те, що я найбільше розумію, саме у цій сфері хотілося б багато що змінити у самій системі. На мій погляд, багато комунальників відвикли працювати у нормальному режимі, тарифи розбалансовані. Досить займатися напівмірами, пора приступати до більш дієвих кроків. До обрання на цю посаду тривалий час очолював фірму, котра займалася будівельними роботами, тому це близьке мені. Я народився у Ромнах і доля міста мені не байдужа. Пройшло півроку і поки що не можна чимось значним похвалитися, але до осені ситуація зміниться на краще. Я готовий до того, що можу здатися комусь незручним, однак треба міняти систему.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар