Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Сподівання на допомогу держави
Сподівання на допомогу держави
Погляд
Четвер, 28 квітня 2011, 21:09      Ромни, Сумська область

Андрій ЖарийКомунальна інфраструктура є масштабною з точки зору фінансування та тих підрозділів, якими вона опікується. Останніх півроку комунальним господарством займається Андрій Жарий.

Із заступником міського голови з питань міського господарства ми говоримо про проблеми галузі.

 

-          Андрію Геннадійовичу, давайте почнемо розмову із цифр. Скільки коштів було виділено цього року на розвиток «комуналки»?

Проектом бюджету передбачалося виділити 1 мільйон 400 тисяч гривень, але ці кошти не покривали витрат галузі, тому ми збільшили фінансування за рахунок інших галузей – додатково залучили 1 мільйон і змогли передбачити в проекті бюджету ремонт другорядних доріг доменним шлаком із Маріуполя за досить низькою ціною. На засипку ям шлаком пішло 1 млн. 80 тисяч, 133 тисячі гривень було затрачено на грейдування. А реальна потреба галузі 4 мільйони 200 тисяч гривень – можете собі уявити, яке недофінансування існує.

 

-          Які першочергові завдання стоять перед Вами?

По-перше, це виконання Програми розвитку ЖКГ, яку ми запланували. Проект бюджету цього року передбачає певні покращення у комунальній галузі: закупівлю нового обладнання. Наприклад, автомобілю КМД на базі ЗИЛу, котрий буде використовуватися для посипки взимку  та поливу вулиць влітку. Він коштуватиме 250 тисяч гривень.

На ремонт внутрішніх туалетів у школах виділені гроші: у школі №2 (75 тис. грн.), №3 (30 тис. грн.) і найбільш проблемна школа №11 (170 тис. грн.). По ній видатки заплановані на червень, коли почнуться канікули. На ремонт центральної бібліотеки потрібно 290 тисяч гривень, на заміну вікон у спорткомплексі – 90 тисяч.

Зараз гостро стоїть питання ремонту ліфтів. Раніше передбачалося, що держава профінансує 60% від потрібної суми або це 680 тисяч гривень, але, на жаль, фактично нам повідомили про усунення держави від цього процесу, тому доведеться самим відшукувати всю суму. Наразі у нас зупинено 11 ліфтів у будинках по на вул. Гетьмана Мазепи, 51, Маяковського, 67, Калнишевського, 22.  Після проведення експертної оцінки будемо залучати спеціалізовану організацію для ремонту ліфтів.

460 тис. грн. передбачено на ремонт лабораторії в ЦРЛ, плануємо відкриття амбулаторії сімейної медицини на вул. Київській у цьому році. У наступному році плануємо розширювати мережу сімейних амбулаторій по околицям міста.

На будівництво артезіанської свердловини на Процівському водозаборі закладено 120 тисяч гривень, 270 тисяч на ремонт каналізаційного колектора, заклали співфінансування по станції знезалізнення у сумі 510 тисяч гривень. Сподіваємось, що держава профінансує свою частку у 1 млн. 190 тисяч.

Вирішується питання про купівлю світильників та руберойду для ремонту покрівель. Через підготовку до Євро-2012 держава суттєво зменшила свою частку фінансування по різним видам програм і через це є відчутне недофінансування.

Заплановано залучити кошти із бюджету розвитку на прочистку систем опалення та на капітальний ремонт проблемних балконів (таких у нас більше 25).

Іншим вкрай проблемним питанням є ямковий ремонт доріг, на який потрібно більше 1 млн. грн. У цьому році змінилася система фінансування стосовно поточного ремонту доріг. Раніше надходження у вигляді податку з транспорту були нашими власними і нам залишалася сума у розмірі 1 млн. 400 тис. грн., з яких половину ми відраховували державі. Тобто на поточний ремонт доріг гарантовано було 700 тис. грн. У цьому ж році відрахування ідуть з акцизного податку із пального і з області нам виділяють лише 300 тисяч. Тепер ми повністю усунуті від процесу: формування коштів іде на рівні держбюджету, потім кожній області дається певна сума і голова ОДА розділяє по містам області.

 

-          Андрію Геннадійовичу, якщо на дороги у нас виділяється певна сума і їх регулярно латають, то із тротуарами ситуація іще гірша. Що буде зроблено у цьому році?

На тротуари також передбачено використання шлаку. В першу чергу, це Процівка. А взагалі, по місту у нормальному стані у нас перебуває дуже незначний відсоток доріг і ми можемо фінансувати тільки найбільш проблемні ділянки.

 

-          Є ряд міст в Україні, які на місцевому рівні прийняли рішення про те, щоб штрафувати порушників благоустрою. Такі штрафи стають відчутною добавкою до бюджету міста. Чому б і нам не перейняти корисний досвід?

У  цивільно-процесуальному кодексі передбачені такі штрафи, однак вони зараз не діють. Тут більше є недопрацювання з боку органів внутрішніх справ, котрі не користуються своїм правом накладати штрафи. Можливо, вони до цього не звикли. Це було б не лише суттєвим додатком до бюджету, а й наведенням ладу у місті. Правоохоронні органи, санстанція, екологічна служба – всі вони мають право накладати штрафи, але не користуються цим.

Величезна проблема є і зі стихійними сміттєзвалищами. Наприклад, недавно проходила зустріч із жителями поблизу річки Пипи, які ініціювали прибирання схилів водойми. Тоді зібралося близько 50 мешканців мікрорайону, однак на саме прибирання прийшло лише 5 чоловік, і тому вдалося очистити незначну частку закиданої сміттям території. До речі, штраф за викидання сміття у не належному місці складає від 340 до 1700 гривень, а вивіз сміття складає 5 грн. з однієї людини. Серед масових порушень – розпивання неповнолітніми спиртного на вулицях, вигулювання собак без намордника. І мені не дуже зрозуміло, де у цих питаннях міліція?

 

-          Вже тривалий час іде мова про будівництво станції знезалізнення. В чому на даний час полягає основна проблема?

Проблем технічного характеру немає, розроблений проект, але все залежить від фінансування держави. Цей об’єкт є першочерговим у переліку завдань Міністерства ЖКГ і передбачено 1 млн. 190 тисяч гривень, але коштів поки що немає. Ми можемо лише сподіватися на те, що вони все ж таки надійдуть у цьому році.

 

-          Вже завершився опалювальний сезон. Як він пройшов?

Все проходило відносно спокійно,  котельні працювали в нормі, хоча через застарілість мереж траплялися перебої. Були загрози відключення, але вдалося їх уникнути. Зараз іде робота з тарифами, по тим будинкам, які опалювати не рентабельно, будемо допомагати жителям переходити на індивідуальне опалення, щоб не працювати у збиток. Це стосується певних будинків на околицях міста, де опалення із котелень перевищує тариф у  8 разів. Щодо промивки мереж, то це вкрай нагальна проблема, часто труби є настільки забитими, що фактично тримаються на іржі, котра є всередині. Тому для уникнення аварійних ситуацій будемо проводити промивку в міжопалювальний період.

 

Продовження розмови про роботу жеків та стан із облаштуванням сміттєзвалища читайте у наступному номері

 

Тетяна Івасин

 

 

 

Погода. Ромни

Календар