Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Горе від розуму та контрольних
Горе від розуму та контрольних
Погляд
Четвер, 28 квітня 2011, 20:58      Ромни, Сумська область

У цьому навчальному році учнів 5-8 класів чекає процедура проходження через підсумкові контрольні роботи. Діти 5-6 класів писатимуть контрольні роботи з  математики, української мови, історії України та іноземної мови.

Для школярів 7-8 класів математика буде розділена на два предмети: алгебру та геометрію. Проходитимуть ці контрольні роботи з 10 по 20 травня.

Головний спеціаліст відділу освіти Олександр Матяш пояснив, що насправді ці контрольні не є чимось абсолютно новим в освіті. Адже і раніше наприкінці навчального року учні писали директорські контрольні роботи. «Вже давно існують вимоги до набутих учнями протягом року знань і передбачалася певна кількість контрольних робіт з кожного предмету, - говорить Олександр Миколайович. Їх ніхто не відміняв, та й відділ освіти щороку дає свої контрольні роботи. Відмінність, яка з’явилася цього року, полягає у збільшенні кількості варіантів. Якщо раніше пропонувалося не більше трьох варіантів, то тепер їх не менше 10 для кожного класу. Всі завдання є єдиними для всіх навчальних закладів України і відповідають програмним вимогам. До того ж, більшість контрольних робіт подано у вигляді тестових завдань».

Як відомо, по кожному предмету вже надруковані збірники із завданнями та відповідями. Зверніть увагу, що якщо підручники іноді видані школярам не в повному обсязі, то із посібниками таких проблем не було. Пан Олександр заспокоїв мене, що ніхто не зобов’язує скуповувати ці збірники, адже всі матеріали є в інтернеті: «Часто діти самі бажають придбати ці завдання, аби бути готовим до будь-якого варіанту. Роботи перевірятимуть ті ж викладачі, котрі працювали з дітьми і протягом навчального року. А це теж зроблено для того, аби діти почувалися комфортно, бо вони писатимуть контрольні роботи у рідних стінах школи». Додав також Олександр Миколайович, що контрольні роботи потрібні для того, аби визначити, який рівень знань мають наші школярі.

Поцікавилися ми думкою і безпосередніх виконавців – вчителів. Вони бачать у цих контрольних роботах більше мінусів, ніж плюсів. Зокрема, найочевиднішим є те, що насправді ці роботи не відображатимуть реальної картини рівня знань, адже всі варіанти вже будуть опрацьовані заздалегідь.

Щодо збірників завдань, то їх укладали в основному не практикуючі педагоги, а аспіранти, котрі не зовсім реально уявляють педагогічний процес через відсутність у них практичних навичок. Не менш дивним виглядає і те, що на друк цих посібників гроші знайшлися досить швидко, а от на підручники – ні (як відомо, з деяких предметів досі не всі класи отримали повний комплект книжок – авт.). Також містять деякі посібники і технічні та змістовні помилки: у деяких питаннях немає жодної правильної відповіді або дві одночасно. Не рідко трапляється, що подана у контрольних роботах тема вивчається тільки у травні – саме тоді, коли будуть писатися контрольні, тобто викладачам доведеться вносити корективи до запланованого на рік темпу викладу навчального матеріалу. Незручність викликає і те, що про них повідомили не на початку року.

Серед плюсів педагоги відзначають активізацію дітей у навчанні та поступову підготовку до ЗНО у випускному класі. Також помітно, що учні з більшим ентузіазмом почали ставитися до навчального процесу саме через те, що оцінка за контрольну роботу впливає на річну. Про те, чим закінчиться дана полеміка з приводу контрольних робіт, можна буде робити висновки тільки після їх завершення.

 

Тетяна Івасин

 

Погода. Ромни

Календар