Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Згадка про земляка (ФОТО)
Згадка про земляка (ФОТО)
Новини міста
Четвер, 23 жовтня 2008, 19:42      Ромни, Сумська область

Те, що Роменщина дала світові багато відомих особистостей, ні в кого не викликає сумніву. Добре, що останнім часом їх імена все частіше увіковічнюють для нащадків. Минулого тижня на фасаді спеціалізованої школи №2 з'явилася меморіальна дошка імені її колишнього учня Петра Редькіна.

Петро Григорович – історик, правознавець, філософ, педагог, професор та громадський діяч. Майже 200 років тому він, так само як і нинішні учні, бігав сходами теперішньої школи № 2, а тоді – роменського повітового училища. За словами директора СЗОШ №2 Лідії Скрипки, відкриття меморіальної дошки приурочено до 200-ліття від дня народження Редькіна, яке відбулося 4 жовтня.

"Петро Редькін став відомим у Російській імперії тому, що протягом трьох років був ректором Петербурзького університету, - розповіла Лідія Скрипка. Він став засновником нової науки – енциклопедії права. Вийшовши зі стін нашого навчального закладу, він обіймав найвищі посади в імперії, товаришував з Миколою Гоголем і залишив у спадщину шеститомну наукову працю".

Директор історико-культурного заповідника "Посулля" Володимир Панченко додав: "Ще 10 років тому ми мало знали про нашого земляка. А зараз поступово його ім'я відроджується, планують перейменувати вулицю Піонерська (де колись був його маєток) на вул. Редькіна. А взагалі, саме від вашого навчального закладу залежить повернення імені Петра Григоровича з забуття".

Координатор громадського руху "Наследие" Наталія Козаченко, представник петербурзької громади роменців передала для музею учням та вчителям СЗОШ №2  довідкові матеріали про життя і місце захоронення нашого відомого земляка.

Іванна Соловей

 дошка

На фасаді СЗОШ №2 відтепер з'явилася ще одна меморіальна дошка.

Наш земляк Петро Редькін був дійсним таємним радником – це найвища посада того часу в Російській імперії

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

33
33