Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Запобігають, рятують, допомагають
Запобігають, рятують, допомагають
Новини міста
Середа, 17 вересня 2008, 10:11      Ромни, Сумська область
Ромни.МНС17 вересня – важливий день для всіх, хто своїм фахом обрав гуманну справу стояти на захисті безпеки та спокою інших. Наші рятувальники відзначають цього дня своє професійне свято. Цей рік для України видався не легким. Чого варта лише повінь, що сталася 23 – 27 серпня на Західній Україні. А також пожежа на Чернігівщині, вибухи на складах Харківщині... Але з усім цим працівники САРЗу справились з честю, адже хто як не вони – рятівники –  буде допомагати людям, яких спіткало лихо.

На землі, у повітрі та воді

Всі групи у САРЗі важливі, від кожної залежить безпека та життя громадян. Так само це залежить від кожного окремого його співробітника. На сьогодні САРЗ включає у себе перш за все піротехнічну групу, яка практично щодобово знешкоджує вибухонебезпечні предмети (від ручних гранат до крупнокаліберних авіабомб) на території всієї Сумської області. Група радіаційного і хімічного захисту, яка в січні отримала пересувну хіміко-радіологічну лабораторію, обладнану сучасними приладами для проведення експресного лабораторного аналізу хімічних та радіоактивних речовин. Група спеціальних та водолазно-рятувальних робіт постійно перебувають на виїздах, особливо в літню пору. Також успішно працюють група рятувальних робіт, група ліквідацій наслідків аварій, група забезпечення життєдіяльності. Одним із останніх творінь Загону став Кінологічний Центр, створений в березні 2007 року. За півтора роки існування Центру створена унікальна племінна база провідних європейських робочих ліній собак.

Сапер помиляється один раз

Як розповів нам психолог Спеціального аварійно-рятувального загону Сергій Павлюк, у роботі піротехніка найголовніше – втратити відчуття страху перед вибухонебезпечним предметом. До нього під час роботи треба ставитися як до шматка заліза, безпечної речі. Бо в іншому випадку хвилювання і напруження не дадуть успішно його знешкодити. Керівний склад піротехнічної служби Роменського САРЗу майже стовідсотково є випускниками Камянець-Подільського військово-інженерного інституту. Цей заклад готує спеціалістів найвищого рівня, тому у їх фаховості сумніватися не доводиться. Взагалі, піротехнічні операції дуже трудомісткі. Люди обережно розкопують вибухонебезпечний предмет маленькими ручними лопатами, транспортують у безлюдне, безпечне місце, де і проводять його знешкодження.

Піротехніки мають високу психоемоційну стійкість. Їх завдання – в короткий термін прийняти правильне рішення, не забуваючи, що від кожного кроку може залежати життя людей. Якщо спеціаліст перебуває у напрузі, його не допустять до виконання операцій. Довготривале знаходження в напруженому стані недопустиме. Після виконання робіт по знешкодженню дуже важливо попасти в астенічний стан (перейти від стану збудженості до спокою). У деяких випадках спеціалісту допомагають медичними препаратами. Існують спеціальні центри кризоекстренної психології, де піротехніку допомагають повернутися від стану напруженості до нормального. Є цілий ряд заходів релаксації, психопрофілактики. Регулярно всі бійці піротехнічного підрозділу та решти  груп САРЗу проходять медичний огляд, де визначається їх психологічний стан. В разі виявлення найменших відхилень людину просто не допустять до виконання робіт.

 

Чистий патріотизм

 

Про високий рівень спеціалістів переконливо свідчить той факт, що за весь час існування підрозділу не сталося жодного випадку з фатальними наслідками, всі піротехніки поверталися додому живими і неушкодженими. На жаль, держава ще  не навчилася достойно віддячувати своїм захисникам: матеріальне забезпечення працівників не є достатнім. Емоційні та фізичні затрати значно перевищують грошовий еквівалент. Бувають випадки, коли група працівників переїздить з об’єкту на об’єкт і не встигає заїхати додому, побачити рідних. Виходить, що люди виконують авральну роботу за мізерну плату. Хіба це не прояв їх патріотизму і відданості своїй професії?

Держава в державі

Для кожного трудового колективу дуже важлива комфортна психологічна атмосфера. Але коли люди довго перебувають на відстані від дому, без підтримки рідних, психологічний клімат набуває ще більш вагомого значення. Як наголосив заступник начальника Загону по роботі з персоналом Михайло Бондаренко, якщо немає єдиної команди, спільну роботу виконувати стає важче. Коли лебідь, рак і щука намагаються дійти консенсусу, виходить все так, як розповідав у своїй байці видатний Крилов. Яскраві індивідуалісти тут не можуть працювати, кожен повинен враховувати думку і стан інших.

Специфіка роботи спецзагону ще й у тому, що молоді лейтенанти, котрих направляють сюди на службу з інших міст, формують дружні стосунки саме всередині колективу.  Спільна робота в екстремальних умовах дуже зближує людей, часто вони разом відзначають сімейні свята, беруть один одного кумами і дружать цілими родинами. У скрутній ситуації працівники підрозділу намагаються допомогти і підтримати один одного. Тому і не буває такого, щоб хтось залишився з бідами сам на сам. "Таке братство у цивільних структурах та інших організаціях буває рідко," - з гордістю підсумував Михайло Бондаренко.

"Украл, выпил – в тюрьму"

Спеціальний аварійно-рятувальний загін має сувору дисципліну. Тут легко можна позбутися звання або роботи за вживання алкоголю чи наркотиків. Не позаздриш і тому працівнику, котрий буде свої обов’язки виконувати несумлінно. Тут всі усвідомлюють – за провину тебе чекає відповідальність, приховати свої злодіяння не вдасться. У разі грубого порушення дисципліни призначається службове розслідування. Отже, хоч епізодично такі моменти і трапляються, покарання буде більш ніж суворим. Та й самі рятувальники усвідомлюють всю важливість своєї роботи, її не можна виконувати абияк – тільки досконало.

А взагалі стимулів у роботі у працівників аварійного підрозділу багато. Є соціальні гарантії, можливість отримати житло, сумлінних працівників нагороджують медалями та преміями.

 

Кращі з кращих

"У нас працюють одні з найфаховіших спеціалістів регіону, - розповів Михайло Бондаренко. Рятувальний підрозділ функціонує вже 12 років. За цей період завжди намагаємося досягати найвищих результатів. Саме це є принципом роботи керівництва підрозділу."

 

Працівники загону брали участь у показі можливостей рятувальних підрозділів, який інспектував особисто президент України.  На початку вересня були проведенні сертифікаційні випробування кінологічних обслуг рятувальних служб. Участь у такому масштабному заході дасть можливість роменським рятувальникам працювати в операціях на території всієї України і навіть за кордоном. Два кінологічні розрахунки ввійшли в Збірну країни, яка поїде на Чемпіонат Світу в Бельгії. Але першочерговою метою кінологів-рятувальників є підготовка і участь в операціях по рятуванню людей.

 

Іванна Соловей

Цитата

В процесі служби неможливо давати довгострокові прогнози на такий тонкий механізм, як людська психіка. Найменші зміни психологічного стану можуть вплинути на якість роботи спеціаліста. Тут дрібниць немає, все важливо, все треба враховувати."

Сергій Павлюк, психолог Спеціального аварійно-рятувального загону

По темі

Ехо війни

У роки Другої світової війни Україна стала плацдармом для багатьох кровопролитних боїв. Тому земля досі зберігає пам'ять про ті страшні дні у вигляді  численних снарядів і мін. Іноді заради легкої наживи "металошукачі" відносять небезпечні знахідки на пункт прийому металобрухту. В той же час молоде покоління ставиться більш відповідально: вони одразу сповіщають  про знахідку в підрозділ МНС. Тож не дарма у школах проводять уроки ОБЖ.

Ще по темі

Ромни.МНСУ травні щороку приходять в гості до рятувальників учні місцевих шкіл. Багато дітей виявляють цікавість до техніки і демонструють прекрасні знання правил поводження в екстремальних ситуаціях. У Спеціальному аварійно-рятувальному загоні впевнені, що така взаємодія з громадськістю принесе свої плоди. Так само плідно працює САРЗ з вихованцями школи-інтернату. Діти тут проходять певний військовий вишкіл та ази поводження з технікою чи  в надзвичайних ситуаціях. 

* 17 вересня відзначають День працівників цивільного захисту. Чому обрали цю дату? Справа в тім, що саме цього дня православні відзначають свято ікони Божої Матері “Неопалима купина”, яка є покровителькою рятівників, воїнів, захисників. Започатковано свято було у 2004 році.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв