Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Корисні зошити
Новини міста
Середа, 17 вересня 2008, 09:36      Ромни, Сумська область
Син моєї подруги – школяр. Тому, навіть не маючи власних дітей,  я в курсі всіх новинок та цікавинок шкільного життя. Нещодавно предметом нашого обговорення стало учнівське приладдя – зошити та щоденники. Вони супроводжують кожного учня протягом усіх років навчання – від першого класу до останнього. Це обумовлює важливість їх зовнішнього вигляду та і змісту.  

Тож давайте подивимось, що нам пропонують видавництва. Перш за все, якість паперу. Лікарі довели, що він може впливати на самопочуття дитини. Тому надмірний глянець та інтенсивні лінії розграфлення діють на зір негативно. Не слід експериментувати і з занадто насиченими барвами на обкладинці.

 

Окрім якості паперу важливим є і зображення на обкладинці. Зараз дуже часто видавці "селять" туди дівчаток в коротеньких спідничках, героїв всіляких блокбастерів, агресивні епізоди тощо. Про який розділ біології буде думати учень восьмого класу, коли розглядає дівчину з мінімальною кількістю одягу? Або учениці, котрі бачать на обкладинках співачок чи актрис із модельною зовнішністю. Це змушує дівчат ставитися до власної фігури з надмірною прискіпливістю, вишукувати різноманітні недоліки, мучити себе дієтами. Та й взагалі, "жителі" гламурних журналів насправді рідко схожі на об’єктів для наслідування. Тому їх присутність на шкільних зошитах, мабуть, недоречна.

 

Прикро, що міністерство освіти не регулює цей аспект. Дизайнери  спокійно можуть розміщувати на обкладинках будь-які зображення, адже жодної відповідальності вони не несуть. А діти та батьки, не маючи альтернативи, скуповують всі ці "творіння".

 

Коментарі

 Сергій Неділько, психолог ЗОШ № 6:

Взагалі-то, на дитячу психіку не повинні діяти такі фактори подразнення як зображення на титульному листі зошита чи щоденника. Єдина прикра обставина – діти часто розмальовують їх  і таким чином відволікаються від пояснень вчителя. Останнім часом тонкі зошити мають однотонні обгортки, тому з ними проблем немає. А на загальних зошитах дійсно зустрічаються зображення всіляких акторів та співаків. В основному, вони являються відволікаючими факторами. Хотілося б, аби шкільне приладдя використовувались як чинники виховання та позитивного впливу на свідомість школярів. Водночас, вчитель має право заборонити використовувати такі зошити, особливо ті, коті часто перевіряються – для контрольних чи лабораторних робіт.

 

Олександр Матяш, головний спеціаліст відділу освіти

Перед початком цього навчального року я купував разом з дітьми зошити і щоденники. І якщо на деяких зошитах значиться гриф "Рекомендовано до друку міністерством освіти України", то на жодному щоденнику я подібного запису не побачив.  Тобто, фактично жоден не затверджений міністерством освіти. Взагалі, щоденник – це учнівський документ, він повинен відповідати нормам діловодства. Там має міститися інформація про успіхи школяра, розклад уроків та домашні завдання. Решта – зайва. Додаткові дані з окремого предмету можна знайти в атласі, енциклопедії чи журналі. У компетенції вчителя заборонити використання таких зошитів чи щоденників. Зараз розвивається тенденція: у навчальних закладах зі спрямованістю на високий рівень знань вчителі централізовано закуповують зошити для всього класу. З окремих предметів розроблені спеціальні робочі зошити, за якими навчатися простіше, бо частину "писанини" вже виконано за учня. В межах навчального закладу батьківський комітет може затверджувати правила саме для цієї школи. Наприклад, у ЗОШ № 5 за бажанням батьків запровадили обов’язкове носіння шкільної форми. На мою думку, це правильний підхід, бо школа перш за все повинна бути місцем навчання.

 

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop16
konotop16