Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Лише свідомі
Новини міста
Четвер, 17 липня 2014, 21:39      Ромни, Сумська область
Мінімум 12 роменських хлопців зараз перебувають у зоні активних бойових дій на сході країни. Безумовно, вони не забезпечені всім необхідним. Кого мають турбувати їхні негаразди? Батьків, родичів, знайомих – безперечно. А чи стосується це пересічного жителя міста, району? Фактично, молоді люди оберігають наш спокій, відбиваючи атаку ворога далеко звідси. Адже миру, стабільності хочеться кожному.

Небайдужі підприємці нашого міста протягом усього періоду протистояння з військами сусідньої імперії збирали кошти та речі для потреб української армії. Олександра Коробку обрали казначеєм ради підприємців, саме він відповідає за використання фінансів із готівкового рахунку. Нам він розповів, що всього зібрано близько 100 тисяч гривень, освоєно понад 67 із них.

– У Ромнах є небайдужі, свідомі, які вважають за краще витратити кошти на потреби армії, ніж дочекатися, поки ворог опиниться біля нашого порогу, – говорить Олександр Коробка. –  Хоча не так вже й масово підприємці відгукнулися на нашу пропозицію збирати пожертви. Наприклад, жоден із супермаркетів, яких стає все більше у місті, не зреагував на прохання про допомогу. Та й серед тих приватних підприємців, до яких зверталися, були такі, хто в обличчя хамив, не виділивши жодної гривні. Зате нещодавно прийшла бабуся, котра пересувається з двома паличками, і передала нам тисячу гривень. Ми відмовляли пенсіонерку, адже їй напевно треба чимало заощаджень витрачати на ліки та їжу. А жінка розповіла, що ці солдати їй сняться, вона сама пережила воєнні лихоліття, тож не могла вчинити інакше. Уявіть, що таке для старої людини тисяча гривень! І вона не пошкодувала їх для військових. Олександр Миколайович розповів, що 5 тисяч перерахували для родини загиблого Олексія Приходька. Найбільша сума внеску від підприємця становила 10 тис. грн. Зараз складність полягає в тому, що є мало інформації про реальні потреби військовослужбовців на сході країни. Коли біля Ярмолинець дислокувалася частина, з ними безпосередньо зв’язувалися й дізнавалися, чого не вистачає. Зараз же можна про це дізнатися лише від матерів тих солдат, які опинилися в гарячих точках. Та й то лише по СМС, бо телефонами в зоні АТО не можна користуватися.

– Ми можемо відзвітувати за кожну зібрану гривню, – запевнив Олександр Коробка. – Всі фінансові операції виконуємо прозоро, цільове призначення акумульованих ресурсів – потреби військових із нашої української армії.

Матері, чиїх синів мобілізували, по-різному відшукують способи допомогти своїм дітям. Наприклад, збирають кошти. На щастя, в Ромнах є чимало небайдужих. Світлана Цеховська – мама мобілізованого Дмитра. Він наразі дислокується у Житомирі, але є ймовірність перенаправлення до східних регіонів. Тому жінка активно включилася в процес фінансування української армії.

– Протягом трьох днів я збирала пожертви для війська на базарі. Свідомі громадяни загалом передали три тисячі гривень, – говорить Світлана. – Вдячна за кожну вкинуту гривню. Помітно було, що покупці віддавали кошти більш охоче, ніж торговці. Хоча серед них були такі, які вкидали солідні суми. Багато людей цікавилися моїми документами, побоюючись, що я привласню зібрані кошти. Дехто грубив, мовляв, твоя дитина, ти нею й опікуйся. Або казали, що вони не відсилали бійців у небезпечну зону. Зверталася і до супермаркетів Еко, АТБ, але вони допомогти відмовилися. Коли спілкувалися з іншими мамами, чиї діти зараз перебувають у зоні АТО, одна з них задала риторичне запитання: де логіка – держава знаходить сто тисяч гривень на поховання загиблих і не може знайти по сім тисяч на бронежилети живим?

Голова громадської організації «Ділова агенція розвитку» Микола Оксюта розповів про сприяння нашій армії:

– Якщо ми не будемо допомагати один одному, не досягнемо успіху. Коли біля Ромен стояли блок-пости, небайдужі підприємці оплачували сніданки й вечері солдат, забезпечували пальним, передвижкою банею, водою тощо. Коли тих хлопців передислоковували на схід, ми організували благословення безпосередньо на залізничному пероні. Зараз поблизу Ярмолинець є військові, але ми їм не допомагаємо, там із цим справляється населення. Головне наше завдання сьогодні – знайти кошти на бронежилети, вже зібрано близько десяти тисяч гривень.

Тетяна ЄЛІНА.

Звертаємося з проханням долучитися до акції та підтримати нашу армію. Реквізити для перерахування безготівкових коштів. Отримувач: РМГО Ділова агенція розвитку. Банк: ПАТ КБ «ПриватБанк» Р/р 26001060499412 МФО 337546 ЄДРПОУ 36504208 Призначення платежу: на підтримку армії. Готівку збирають за адресою: вул. Соборна, 20, ТЦ «Діадема» (автобусна зупинка «Поштамт»).

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

2
2