Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Олекса Ющенко, та його «Нев'янучий Ромен-цвіт»
Олекса Ющенко, та його «Нев'янучий Ромен-цвіт»
Новини міста
Понеділок, 18 серпня 2008, 12:43      Ромни, Сумська область

ПисьменникУ суботу в залі засідань міськвиконкому кращі представники роменської інтелігенції  зібралися на зустріч з нашим земляком, уславленим поетом Олексою Яковичем Ющенком,  щоб презентувати його нову збірку «Нев'янучий Ромен-цвіт».

Сучасник Максима Рильського, Остапа Вишні, інших відомих далеко за межами України класиків, а нині - жива легенда, корифей нашої літератури Олекса Якович Ющенко нещодавно відзначив свій 91-й рік народження. Скільки води спливло в Сулі, скільки пережито і передумано письменником за цей час. Усі ці думи і тривоги за свій народ і державу не вмістилися б, мабуть, і в численні книги письменника - нашого земляка. І ось маємо чергову збірку «Нев'янучий Ромен-цвіт», яка присвячена славним вихідцям з Ромна, діячам культури, мистецтва, літератури багатьох літ. Поет, а згодом і літературно-мистецький мемуарист Олекса Ющенко за довге творче життя видав понад 50 різножанрових книжок.  Поет пройшов сувору школу життя. Учасник Другої світової війни. Редагував «Партизанські вісті» на радіостанції імені Т.Шевченка. Він був свідком і учасником героїчних буднів солдат, які пізніше знайшли своє відображення в прозі, віршах, публіцистиці, піснях.Народився Олекса Якович в мальовничому селі Хоружівка на Сумщині, дивне, вишневськвітне село в Недригайлівському районі, яке наспівувало йому в дитинстві колискову, воно, мабуть, благословило у світ добра, краси і справедливості. Та Олекса Якович і наш земляк - свого часу в Ромні закінчував місцеву «сіль'госпакадемію», - тодішню агрошколу, на базі якої і виник нинішній аграрний коледж. Відтоді Олекса Якович вважає себе по праву  роменцем. І в які б далі не закидала його доля - душею завжди лине у рідну Хоружівку, Ромни, на Посулля.

У кожного творця свій літопис краси, є він і в Олекси Ющенка. В своїх віршах він намагається передати своє розуміння краси людини. її природи, її землі. Бо де б не був поет, він впевнений, що чарівнішої землі, ніж рідна більше ніде не знайдеш.

Читач зустрінеться на сторінках книги «Нев'янучий Ромен-цвіт» з розповідями про видатних людей нашого краю.Письменник не тільки у своїй творчості оспівує-свою-батьківщину, а й постійно спілкується з земляками, особливо з літераторами, журналістами. Допомагає ростити молоду літературна зміну, подає кваліфіковану допомогу в літературній творчості.А ще Олекса Ющенко широко відомий як поет-пісняр. Нині на рахунку поета вже понад ста ліричних поезій, які поклали на музику українські композитори, зокрема Платон Майборода, Аркадій Філіпенко. Микола Дремлюга. Георгій Майборода, Левко Ревуцький.Свого часу народнопісенна творчість.Ющенка одержала схвальну оцінку видатного майстра слова Максима Рильського: «Коли поет знаходить собі такого композитора, як народ, то він може з цілковитим правом вважати себе щасливим».Серед цих пісень - пісня присвячена нашому місту «Ромен-цвіт». Ці пісні в репертуарі наших самодіяльних артистів, серед них і Любов Усова. Погодьтеся, далеко не всім таланить дожити до 90 років. А щоб у такому віці зберегти феноменальну пам'ять, ясність думки, виразну логіку мислення і - що особливо радує - динаміку творчого потенціалу, - то це вже явище воістину унікальне.Тож і газета „Ромни” в День народження  письменника приєднується до поздоровлень:Дорогий, Олекса Якович!Пишаємося, що Ви є нашим земляком. З Ваших творів ми дізнаємося про історію рідного краю та визначних діячів нашої культури. Шануємо Ваш талант, численні поетичні збірки, нариси, есе, які широко знані та високо оцінені у читацьких колах, а також свідому громадянську позицію в обстоюванні національних цінностей. Ваше життя є взірцем любові до України, відданості та патріотизму.Щиро зичимо Вам міцного здоров'я, активного довголіття і подальших творчих успіхів. Сергій Закорко На фото Олекса Ющенко(зліва) та письменник Олександр Шугай знов на роменськой землі
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Московський
Бульвар Московський