Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Травмуються та гинуть на роботі
Травмуються та гинуть на роботі
Новини міста
Понеділок, 18 серпня 2008, 12:20      Ромни, Сумська область

За період з 1 січня по 31 липня 2008 року  в місті  та районі трапилося 10 нещасних випадків на виробництві. Травмовано 12 осіб. З них- смертельно - 2.За такий же період 2007 року трапилось 14 нещасних випадків, травмовано 14 осіб. 

Серед підприємств міста, на яких сталися нещасні випадки у 2008 році: комунальне підприємство „Ромникомунтепло” (директор Г.О. Кунцевич) - один випадок, травмована одна особа; ВАТ "Роменський завод "Тракторо-запчастана" (голова правління С.Є. БережноЙ) - 5 нещасних випадків, травмовано 5 осіб."Фірма ЛТД "Рембудсервіс" -один випадок, травмовано 2 особи, з них одна - смертельно; локомотивне депо Ромни (начальник В.І. Левенець) - один випадок, травмована одна особа; ДП "Роменський лісгосп" (директор О.М. Закусило) - один випадок, смертельно травмована одна особа; Глинський аграрний професійний ліцей (директор М.С. Гордійчук) - один випадок; травмовано 2 особи.

 Кількість випадків виробничого травматизму зменшилась у порівнянні з 2007 року, але коефіцієнт важкості травм навпаки - значно збільшився. Сталося два смертельних випадки (ТОВ "Фірма ЛТД "Ромбудсервіс, ДП "Роменський лісгосп"), розслідування яких триває. Безумовно, їх обставини і причини з'ясують та зроблять відповідні висновки. Однак уже зараз можна впевнено сказати, що при виконанні правил охорони праці, дорожнього руху, елементарних правил особистої безпеки цього могло б не статися.Основними причинами нещасних випадків є невиконання відповідними посадовими особами своїх функціональних обов'язків, посадових інструкцій та нормативно-правових актів з охорони праці. Виникає питання: чому? Чому винні посадовці, коли електрик комунального підприємства "Ромнйкомунтепло" під час руху територією підприємства підсковзнувся та отримав травму? Чиї обов'язки вимагають постійного контролю за станом закріпленої за об'єктом території; станом будівель та споруд? Звичайно, відповідної посадової особи - головного інженера В.П. Меги. Хто винен, коли у ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастина" свердлувальник без навичок навчаннябез допуску до роботи працювала на вертикально-свердлувальному верстаті й у свій перший робочий день на новому місці отримала травму? Начальник механічного цеху Ю.А. Воскреса не забезпечив проведення навчання і перевірку знань з охорони праці новоприйнятої працівниці. Майстер механічного цеху В.В. Веретельник допустив до самостійної роботи працівницю, яка не пройшла навчання та перевірки знань з питань охорони праці й стажування. 6 травня цього року в Глннському аграрному ліцеї трапився груповий нещасний випадок, постраждали дві особи. Потерпілі отримали від механіка ліцею М.С. Кутового завдання на монтажні роботи на висоті за допомогою побутової лебідки. Тобто на роботи з підвищеною небезпекою. Згідно з нормативно-правовими актами з охорони праці, вони повинні виконуватись за нарядом-допуском, проектом виконання робіт, працівників мали забезпечити засобами індивідуального захисту. Жодного заходу відповідні посадові особи не вжили. Не можна знімати відповідальності за ці порушення і з керівників підприємств, установ та організацій. Від того, як вони ставляться до питань охорони праці, залежить якість роботи всієї служби охорони праці.

Там, де підтримують спеціалістів, відповідальних за охорону праці, проблеми вирішують конкретно та якісно.Після ретельного розслідування цих нещасних випадків комісії підприємств виявили причини та винних, вжито відповідні заходи щодо усунення причин нещасних випадків. Продовжує мати місце практика приховування нещасних випадків на виробництві. Так, у локомотивному депо Ромни Південн залізниці трапився 22 листопада 2007 року, а повідомлення до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Ромни надійшло 11 січня 2008 року. У ВАТ "Роменський завод "Тракторозапчастииа" 18 липня трапився нещасний випадок, повідомлення до Фонду надійшло 21 липня. Під час проведення розслідування з'ясувалось, що начальник транспортної дільниці В.Г. Павлюк, надавши першу медичну допомогу потерпілому, не виконав свої посадові обов'язки, не доповів безпосередньому керівництву про нещасний випадок: Згідно із законодавством керівник підприємства, на якому трапився нещасний випадок, повинен повідомити Фонд протягом доби, й тільки він несе за це відповідальність. Практика приховування призводить до неприємних клопотів та адміністративної відповідальності. По матеріалам Володимира Кушніренко, страхового експерта з охорони праці  відділення ВД ФССНВ у м. Ромни.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

21
21