Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Засідання Роменського виконкому – підведення підсумків
Засідання Роменського виконкому – підведення підсумків
Новини міста
Четвер, 05 лютого 2009, 10:39      Ромни, Сумська область

Підсумки виконання Плану дій та середньострокової програми економічного і соціального розвитку міста за підсумками минулого року підбили на засіданні міськвиконкому, яке провів міський голова П.І. Помаран. Інформували начальник управління економіки З.Г. Галунко, а також керівники соціальної (Ю.А. Скиба), комунальної (В.Л. Підгурський), медичної (В.В. Гунькова), освітянської (З.Г. Горбик), культурно-туристичної (Т.І. Баляба), молодіжної (О.О. Кревсун), спортивної (В.Л. Мельник) галузей.
Загалом заплановане виконано. Провідним напрямком економіки вибрали залучення інвестицій. 

Спеціаліст управління економіки одержав сертифікат з питань залучення іноземних інвестицій. Створена робоча група з координування і впровадження інноваційних проектів економічного розвитку міста. За дев’ять місяців капітальні інвестиції в економіку міста склали 29,2 млн. грн. (67%). Серед підприємств вагомі капіталовкладення освоїли ВАТ “Тракторозапчастина”, ТОВ “Таланпром”, ТОВ “Фірма “Роменська ГТФ ЛТД”, ТОВ “Роменський завод продтоварів”. Введено в експлуатацію сімдесятиквартирний житловий будинок по вул. Пролетарської солідарності (5246 кв.м.), а також 12,599 тис. кв. м. індивідуального житла. В рамках програми ТАСІS за кошти Євросоюзу закуплено устаткування для об’єктів ЖКГ на суму 451,3 тис. євро, спецоргтехніка (43 одиниці) для геоінформаційної системи. 

Невеликі автобуси замінено місткішими на двох маршрутах, додатково залучено три одиниці транспорту. На 2009 рік перенесено фінансування забезпечення телефонним зв’язком 400 сімей мікрорайону Лозівський (кошти ВАТ “Укртелеком”). 

На підтримку підприємництва використано 27 тис. грн. Десять підприємців взяли участь у засіданні міжнародного “Трейд-клубу” разом з представниками торгово-дипломатичних місій 36 держав. 

Відкрито 22 магазини роздрібної торгівлі, по 4 заклади побутового обслуговування та ресторанного господарства. Зросли прибутки міського бюджету за рахунок діяльності приватних підприємців (2007 р. – 21%, 2008 р. – 28% усіх надходжень). На міському ринку встановлено 13 торгових павільйонів (97,9 тис. грн.). Планувалося більше, але, як з’ясувалося, малі архітектурні форми і так забезпечують потребу в повному обсязі. Завершено реконструкцію м’ясного (98,0 тис. грн.) та молочного павільйонів (50,3 тис. грн.), відремонтовано адмінбудівлю (46 тис. грн.). 

Середня заробітна плата зросла проти початку року на 33% і склала 1243 грн. Створено 1264 нових робочих місць, або 105,3% річного завдання. На будівництві станції знезалізнення води освоєно 293,6 тис. грн. Проведено понад 6 км водопровідних мереж. Реконструйовано 11 майданчиків для збору сміття, а також системи освітлення Парку культури і відпочинку й центральної частини міста на суму 100 тис. грн. Енергоспоживання зменшено в 2 рази. 

Адміністративні методи майже не впливають на природні процеси. За нинішніх обставин плани щодо збільшення кількості дітей може будувати лише сім’я, а не міськвиконком. Тому середня наповнюваність класів залишається на рівні минулого року (22). 

Через загальну тенденцію старіння населення залишається високою смертність (17,6 на 1000 населення). Малюкова смертність становить 11,1 на 1000 дітей (мертвонародження). Захворюваність підлітків – 75,8 тис. на 100 тис. і зростає (що, безперечно, пов’язане з моральним вихованням передусім в родині). Реконструкцію земського корпусу ЦРЛ профінансовано на 2368,4 тис. грн. 

Завершити її не вдалося через зростання вартості протипожежного та електричного обладнання. Позабюджетні надходження в галузь охорони здоров’я складають 2210,8 тис. грн. Якщо минулий рік медики оцінюють як більш-менш стабільний, то нинішній викликає занепокоєння – забезпечення інсуліном становить лише 50% (було 100%), вартість медикаментів, передусім імпортних, зросла до 250%. 

Відкрито пам’ятник жертвам Голодомору (100 тис. грн.). Демонтовано три погруддя Леніну, перенесено пам’ятник з центральної площі до краєзнавчого музею. Перейменовано чотири вулиці. Видано Книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у Ромнах. Облаштовано бібліотеку сімейного читання у мікрорайоні Засулля. Кількість туристів збільшилась у два рази (11 тис. осіб). Підготовлено до відкриття культурно-мистецьку галерею ім. Кавалерідзе. 

Зареєстровано два молодіжних громадських об’єднання. Фінансову підтримку отримали два проекти (наметові табори “Козацький рукопаш”- 5 тис.грн., “КРОКС”-”Говерла-2008” - 14 тис. грн.). Придбано наметове містечко (10 тис. грн.). 

Зведено огорожу стадіону (160 тис. грн.), Облаштовано частину трибун пластиковими сидіннями (871 шт., 64,7 тис.грн.). 

Звичайно, на результати виконання Плану дій вплинула світова криза. Та не лише вона стала причиною збільшення тарифів на водопостачання (прийняли на засіданні). Для населення вода коштуватиме у 2,6 раза дорожче, при цьому врахували 30% втрат, причиною яких є застаріла система (пориви та інші аварії). 

У своїх виступах учасники засідання актуалізували проблеми стихійних звалищ, укладення договорів про вивезення сміття з приватного сектора, оптимізації шкільної мережі. Згідно з відповідним рішенням, відпрацьовуватиметься концепція розвитку медицини в Ромнах: передусім вивчатимуться перспективи амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Також розглянуто інші питання, прийнято відповідні рішення. 

Денис МЯГКОВИЧ,
“Вісті Роменщини”

Міськвиконком

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

11
11