Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Як живеться, підприємці?
Як живеться, підприємці?
Новини міста
Вівторок, 22 березня 2011, 20:55      Ромни, Сумська область

З прийняттям нового проекту Податкового кодексу життя пересічного підприємця значно ускладнилося. Адже суми податків, котрі їм тепер треба сплатити, зросли у кілька разів, що фактично нівелює прибуток. Інший дуже суперечливий момент даного закону – сильний податковий тиск саме на дрібне підприємництво, у той час як крупні бізнесмени із потужним капіталом сплачуватимуть значно менші податки.

Зауважте, такі новації сталися при керуванні країною тим президентом, котрий за часів своєї передвиборчої кампанії обіцяв «податкові канікули на 5 років для малого бізнесу». Не допомогло поліпшити дану ситуацію проведення акції та протестів в тому числі і приватними підприємцями Роменщини.

У межах нашого міста це стане відчутним ударом по надходженням до бюджету, адже приватні підприємці у загальному обсязі дають майже 40% від загального рівня доходів. Державний реєстратор Микола Гусєв відповів на наші питання стосовно того, чи стали зараз більш активно приватні підприємці згортати свою діяльність.

Говорячи мовою цифр, за січень-лютий 2010 року було зареєстровано 46 фізичних осіб, а за січень-лютий 2011 – 39. Тобто підприємці починали свою діяльність як у попередньому, так і в нинішньому році приблизно в однаковій кількості. А от припинило свою діяльність «за рішенням фізичної особи» 87 осіб проти 19 у минулому році. Ще 81 підприємець за січень-лютий вже написали відповідні заяви і зараз триває процедура припинення діяльності. У 2010 році за той самий період було написано лише 27 заяв. Після написання заяви треба дочекатися публікації в Бюлетені державної реєстрації – це займає близько 2-х місяців. І лише потім ПП вважається закритим.

Щодо того, чи змінилася процедура припинення діяльності, то тепер не потрібна довідка з фондів соціального страхування, лише документ про відсутність заборгованості перед податковою інспекцією та Пенсійним фондом. Словом, дана процедура спростилася як для юридичних, так і для фізичних осіб.

На думку пана Гусєва, підприємці не будуть переходити у тінь, адже суми штрафів за порушення законодавства є досить суттєвими і далеко не всі захочуть так ризикувати. «Цей ризик не виправданий», - сказав Микола Миколайович.

 

Тетяна Івасин

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop1
konotop1