Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Громада для села, а не село для громади
Громада для села, а не село для громади
Новини міста
Середа, 23 лютого 2011, 09:46      Ромни, Сумська область

Під словом «село» йдеться перш за все про керівництво на різних рівнях – районному та сільському. Минулого тижня перед громадою села Смілого стояло важливе завдання – довести свою консолідованість як громади та розробити програму розвитку в умовах наявного бюджету та податкового кодексу. 

Голова районної ради Сергій Хоронько зазначив, що тепер більше фінансів залишається у сільської громади, і люди за власним розсудом і пріоритетами можуть їх розподіляти. «Програма соціально-економічного розвитку – це саме ваша програма, ви намічаєте шляхи реалізації і самі виконуєте поставлені завдання, - зауважив Сергій Васильович. Ви повинні усвідомити себе, як громаду».  Також йшлося про те, що ініціатива повинна виходити від жителів села, а не «спускатися» з гори.

Сільський голова Григорій Осташко озвучив основні напрямки роботи Смілівської громади на 2011 рік. Дуже виручає все населення агрофірма «Урожайна країна», котра уклала із селянами соціальну угоду та взяла в оренду більше 3 тисяч гектар землі на суму 288 тис. грн. Ця сума стане суттєвим джерелом прибутку до сільського бюджету. А серед видатків – як і  в будь-якому іншому селі – у Смілому чимало проблемних ділянок. Григорій Андрійович озвучив найбільш витратні: ремонт даху на будинку культури, поповнення книжкового складу бібліотеки, розробку проекту енергозбереження у НВК, закупівля пожежної машини, ремонт квартири для молодого спеціаліста та4 колодязів села, утримання сміттєзвалища, ремонт та виготовлення дорожніх знаків на території сільради, огорожа для НВК та реконструкція церкви. Серед пропозицій, котрі додалися вже в процесі обговорення – приведення приміщення кафе до нормального стану, закупівля електрокардіографа, який одразу може розшифрувати кардіограму та визначити діагноз пацієнта. Великою проблемою для великого села Сміле є відсутність автобусного сполучення з Ромнами. Саме про це дуже турбуються його жителі і збираються звернутися до депутата обласної ради Івана Телющенка із відповідним проханням.

Словом, проблем у Смілому немало. А жителі населеного пункту мають бажання їх вирішувати, що було помітно по проведеній попередній роботі із активом села. І навіть якщо в них були суперечки в ході  обговорення, під час представлення програми соціально-економічного розвитку це не виносили на загальний огляд. Подумали селяни про те, на що використати вільний залишок із минулого року: 88 тисяч гривень піде на реконструкцію свердловини водопровідної мережі.

 

Тетяна Івасин

 

Фото

 

Представники активу села під час обговорення

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг