Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста За що ми платимо в жек
За що ми платимо в жек
Новини міста
Середа, 16 лютого 2011, 21:49      Ромни, Сумська область

Стіна будинку… Без коментарівЯк відомо, всі жителі багатоповерхівок повинні платити певну суму у жек за обслуговування прибудинкової території. До нас у редакцію зателефонували жителі кооперативного будинку по вул. Маяковського, 78 із проханням допомогти розібратися із ситуацією, що склалася із їхнім помешканням.

 

Платіть за послуги, яких  не отримуєте

«Нашому будинку 27 років, але за цей час жеки, які вже тричі змінилися, жодного разу не робили ні поточний, ні тим більше капітальний ремонти, - розповідають жителі п’ятиповерхівки. – Через недолугий ремонт у будинку постійно вологі стіни, стоки зроблені не правильно і практично можуть стримувати й акумулювати потік води, котрий ллється з даху. Щодо ремонту покрівлі, то нам лише двічі стелили новий руберойд, при чому лише частково, і куплений за наші гроші». Коли мешканці попросили жек дати фарбу на ремонт під’їздів, той спочатку погодився, а потім заявив, що не має права видавати фарбу кооперативному будинку: мовляв, ремонти вони повинні проводити за свої кошти. Ось і виникає перше питання – а за що ж ці люди платять квартирну плату? І чи є в цьому сенс, якщо будь-які роботи вони фінансують самі? Треба пояснити, що обурюються жителі дому за адресою вул. Маяковського, 78 діями жеку «Житло-експлуатація».

Актив будинку показали авторові цієї статті стан, у якому перебуває електрична проводка у під’їздах та підвалах. Ну якщо говорити загальнодоступними і нормативними словами, це небезпечно для життя, адже проводи у багатьох місцях є оголеними, провисаючими та прикріпленими ізолюючою стрічкою. Якщо намалювати всуціль песимістичну картину, то цілком реальною є ситуація, що жителів цього будинку стане менше саме через таку жахливу проводку. Раніше електродроти мали більш пристойний вигляд, але коли їх ремонтували, то вже зовсім не дбали про безпеку людей. У страшному стані знаходяться і труби для водопостачання. Показали мені  причину тріщини на стіні будинку – у підвалі ледь не круглий рік стоїть калюжа, яка спричиняє просідання будівлі. Незважаючи на вентиляцію, тут постійно є запах вологості. А «теплоізоляція» виглядала б смішною, якби не була такою жалюгідною – кількома мішками обмотані труби, та й то не по всій їх довжині. Практикував жек і такий метод впливу на неплатників, як подавати судові позови. Але на суд представники житлово-експлуатаційної контори …не з’являлися.

Всі мешканці будинку в один голос заявляють, що готові платити лише за ті послуги, які реально отримали. І вони цілком резонно не зважають на заяву жеку стосовно того, що це не єдиний будинок, який потребує ремонту. Якщо люди справно сплачують за діючими тарифами, то повинні й отримувати згідно укладеного договору весь перелік послуг. Однак ось тут  найцікавіше – будинок не заключав із жеком договорів, то за що тоді його жителі отримують позови? Будинок №78 навіть не знаходиться на балансі у жека, про що його мешканці мають відповідний документ.

 

Тріщина на стіні і в розрахунках

Взагалі-то, тріщина на стіні – вкрай неприємна річ. Як пожартувала одна із жительок будинку, їй навіть холодильник взимку не потрібний – просто покласти продукти біля вікна. Вона звернулася до жеку із проханням відремонтувати стіну. «Вони мені надали відповідь, що у четвертому кварталі 2010 року ремонт стіни буде виконано, - каже пані Катерина. – Але як ви бачите, по сьогоднішній день ніхто не приходив і жодних робіт не провів. Також на мою адресу надійшла позовна заява, що я заборгувала жекові 1363 гривні і 23 копійки. До заяви додається і довідка-розрахунок. Згідно із поданою тут калькуляцією, всього я винна 813 грн., а заборгованість на початок цього року – 1363 грн., а в дужках прописом значиться знову 813 грн. Я перераховувала всі суми і дійсно виходить 813 грн. Але у судовому позові значиться більше тисячі гривень. Звідки взялися зайві 500 грн. – не пояснено. Якщо суд відбувався у грудні, то пені ще не могли нарахувати, бо цей закон вступив в силу лише у цьому році і пеня нараховуватиметься лише за 2011 рік».

Слід зазначити, що житлово-будівельний кооператив здійснює експлуатацію і ремонт належного йому житлового будинку (будинків) та утримання прибудинкової території за рахунок коштів кооперативу на засадах самооплатності. Але плата за користування тепловою й електричною енергією, газом, водопроводом і каналізацією в будинку кооперативу здійснюється за тарифами, встановленими для державного житлового фонду.

Будинок цей не маленький, і якщо наш міський бюджет не доотримує кошти за квартирну плату, то лише через недолугість окремих своїх підрозділів. А жителі нашого міста в цей час твердо переконані, що їх гроші за квартплату ідуть просто у кишені до конкретних осіб. І єдиний спосіб їх у цьому переконати – почати проводити реальні ремонтні роботи, а не відписки.

 

Тетяна Івасин

 

Фото

 

dom2

Де проста математична логіка?

dom3

Виявляється, теплоізоляція може виглядати ось так

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм