Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Німецький досвід – роменській медицині.
Німецький досвід – роменській медицині.
Новини міста
Вівторок, 27 січня 2009, 10:56      Ромни, Сумська область

Один з лікарів Роменської ЦРЛ нещодавно повернувся зі стажування за кордоном. Про незвичайну в сучасних складних економічних умовах поїздку розповідає головний лікар установи Валентина ГУНЬКОВА: 

– Вже протягом трьох років підтримуємо зв’язок з Європейською асоціацією урологів, найтіснішою стала співпраця з німецькими колегами. Ініціював таке спілкування через Інтернет молодий, перспективний і талановитий спеціаліст відповідної категорії А.Д. Волкогон. А нинішнього року його запросили відвідати університетську клініку в Кельні, щоб поділитися досвідом у галузі ендоурологічних втручань. 

– Хто ж спонсорував навчання за кордоном? 

– Власне, кошти потрібні були тільки для поїздки й проживання. Ініціативу підтримав начальник обласного управління охорони здоров’я П.О. Павлюк. 

– Які враження “привіз” лікар? 

– “Ніби опинився в далекому майбутньому”, – розповідав він і захоплено коментував фото і відео матеріали про клініку, оснащення, умови лікування та праці. Практично всі операції, досвід проведення яких перейняв Андрій Волкогон, при хворобах нирок, сечового міхура, простати виконуються ендоскопічно за малотравматичними методиками. Відкриті втручання не перевищують 3-5%. Завдяки цьому хворих виписують впродовж тижня. Звичайно, для цього потрібне дороге обладнання. 

– Як тоді можна практично використати набуті знання в нашій лікарні, не оснащеній відповідним чином.
– Помиляєтеся. Ще в лютому 2008 року таке обладнання надала німецька фірма “Карл Шторц” завдяки клопотанню перед Українською та Європейською асоціаціями урологів, за активного сприяння президента Академії медичних наук, директора НДІ урології, академіка, доктора медичних наук О.Ф. Возіанова. На базі НДІ урології пройшли відповідну підготовку для роботи на ньому А.Д. Волкогон і завідуючий реанімаційним відділенням ЦРЛ С.Г. Дзюба. 

Ще до відрядження у Німеччину наші лікарі провели за допомогою нового обладнання вісім операцій. За кордоном Андрій Дмитрович удосконалював техніку ендоскопічних втручань. 

– Хто був наставником роменського лікаря в Німеччині? 

– Професор Енгельман – директор урологічної клініки, який очолює заклад вже близько 20 років. У свій час він оперував першого й останнього президента СРСР М.С. Горбачова. Наш земляк справив на нього добре враження. Професор навіть виявив бажання відвідати Ромни навесні 2009 року та продемонструвати майстер-клас. 

– Плануєте впровадити й інші новації? 

– Готуємося до зустрічі іноземних колег. Всіма силами підтримуємо бажання удосконалюватися, впроваджувати сучасні технології. До речі, у Роменській ЦРЛ найвищий рівень підготовки кадрів в області відносно питомої ваги лікарів з вищою та першою кваліфікаційною категоріями. Більше десяти спеціалістів закінчили клінічні ординатури, А.Д. Волкогон навчається в аспірантурі. Саме кадри підтримують на належному рівні імідж закладу. 

Дуже хотілося б завершити задумане щодо поліпшення умов стаціонарного перебування хворих та умов праці медичних працівників, які більше 70% життя проводять на роботі. Першою перлиною має стати земський корпус, реконструкцію якого плануємо завершити до 70-річчя створення Сумської області. 

– Сподіваємося, ваші плани здійсняться.
Спілкувався Микола СОТ. 

“Вісті Роменщини”

Міськвиконком

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел