Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Дудківські читання
Новини міста
Четвер, 23 грудня 2010, 00:00      Ромни, Сумська область

Дудківські читанняУ Пустовійтівці пройшли другі Дудківські читання, присвячені 95-річчю від дня народження Йосипа Дудки. Захід проводиться другий рік поспіль і приурочується до річниці від дня народження нашого відомого земляка.

Він був шанованим педагогом у Вовківській школі, поетом, вірним товаришем і сміливою людиною, котра не побоялася встояти проти гонінь тогочасного радянського режиму. Свого часу його попросили розкритикувати книгу його товариша, але пан Дудка цього не зробив, за що і перетворився на «ворога народу». Йосип Михайлович товаришував із легендами нашого краю – Олексою Ющенком, Леонідом Полтавою, Павлом Ключиною. Мав він також і безліч учнів, яких надихнув на літературну діяльність: Микола Ничик (зараз мешкає  в Росії), та наші земляки Данило Кулиняк, Наталія Околітенко, Ольга Лобода, Микола Гриценко та багато інших. Прикро, що хата митця не збереглася – рік тому її просто розібрали, не вберегли для наступних поколінь… Зате у шкільному кімнаті-музеї можна знайти рукописи Йосипа Дудки, його особисті речі, світлини.

Приємно, що Дудківські читання організовує його донька Надія Карпенко разом зі своїми друзями та тими, хто особисто знав її батька. У сільському будинку культури зібралися ті, хто допомагав облаштувати кімнату-музей Й. Дудки у школі, учні та педагоги Пустовійтівської школи, мистецькі діячі нашого Роменського краю. У рамках свята діти та вчителі зі сцени декламували всю неопубліковану творчість поета – принаймні так здавалося з огляду на кількість прочитаних віршів. Також прозвучали зі сцени пісні, складені на вірші Йосипа Дудки. Єдиним недоліком літературного заходу був холод у приміщенні. Тож організатори мають враховувати температуру зовнішнього середовища, аби не влаштовувати такий холодний прийом (у прямому значенні цього слова). Були присутніми на святі і поважні особи – голова обласного земляцтва, голова Всеукраїнського благодійного фонду ім. Петра Калнишевського Іван Рішняк та міський голова Микола Калашник. Останній, щоправда, зник одразу після свого виступу. Мабуть, Микола Кирилович пішов грітися. А Іван Миколайович у своєму слові пригадав, як 10 днів жив у палатці біля садиби Йосипа Дудки. І висловив сум з приводу того, що часто про талановитих людей згадують лише після їх смерті.

Тетяна Івасин

 

Фото

1 Микола Калашник, Іван Рішняк, Надія Карпенко на Дудківських читаннях

2 У шкільному музеї поета

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юні художниці
Юні художниці