Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Круглий стіл
Новини міста
Вівторок, 06 липня 2010, 14:04      Ромни, Сумська область

 Круглий стіл про проблеми, пріоритети та перспективи роботи районної державної адміністрації дав змогу обговорити найактуальніші питання села та селян. Голова РДА Віктор Сєрік сказав, що попри недовгий час перебування його разом з заступниками на посадах, розслаблятися не можна.

Також він висловив думку, що багато проблем є через відсутність комплексного підходу до їх вирішення. Зокрема, вже давно стоїть питання по нафтовим компаніям. Раніше вони платили гроші, які йшли на ремонт розбитих доріг. Тепер же їх машини псують наші шляхи безплатно. Присутній на зібранні Віктор Храпатий запропонував встановити такий розмір орендної плати за користування нашими землями, який би задовольнив район. Віктор Петрович додав, що президент доручив територіям, на яких ведеться розробка родовищ нафти, виплачувати 5 % від об’єму будівельно-монтажних робіт. Сергій Гаврась сказав, що єдиний вихід із даної проблеми – перекривати нафтовикам дороги і не пускати їх сюди. Вирішили написати листа до керівництва нафтових компаній із вимогою розрахуватися із Роменщиною.

Голова районної організації компартії Олексій Рубенко у своєму виступі зазначив, що зараз по селам є клуби з дискотеками, але немає бібліотек. «Попередня влада нічого не зробила для виховання молоді», - авторитетно заявив комуніст. Хочеться йому нагадати, що саме з приходом колишнього президента поступово почала відроджуватись українська культура у всіх проявах. «Історію переписали за останні 5 років», - нагнітав атмосферу Олексій Миколайович. Але ж насправді за останні 5 років почали відкривати дані архівів, які раніше були засекречені. Це, як ви самі бачите, не одне і те ж саме.

Далі не витримав довгого мовчання пан Гаврась. Він із трибуни став винуватити конкретних посадовців у кримінальних злочинах. Віктор Сєрік його «попросив» із трибуни, мотивуючи це тим, що зібрання присвячене не політиці та піару, а іншим проблемам. З головуючим погодилися всі присутні, тож прибічнику Наталії Вітренко довелося вийти із залу і шукати собі інших слухачів.

Турбувало присутніх питання незаконної вирубки лісу, велика кількість сіл із відсутністю газу. Адже це не логічно – бути районом, де видобувають газ, і не використовувати його. Згадали і про шкоду, яка наноситься від постійної вирубки лісів та не відновлення насаджень. Віктор Петрович відмітив, що зараз у державі є 76 контролюючих органів та інспекцій, котрі на багато порушень закривають очі.

Щодо соціальної сфери, то говорили про малокомплектні школи. Зараз є 8 шкіл району, де навчається менше 30 учнів. Насправді, там дітей навіть не навчають, бо немає конкуренції між однокласниками, тому вони виходять звідти не підготовленими до життя. Віктор Сєрік запевнив, що школи із малою кількістю учнів будуть закривати в тому випадку, коли там дають недостатній рівень знань дітям. Валерій Спичка зазначив, що часто вчителі не бажають переходити працювати у школу сусіднього села, бо тоді буде важче займатися домашнім господарством. А для дитини потрібен колектив, де загальний рівень знань учнів буде вищий. Віктор Петрович навів приклад Європи: там у випадку недостатнього фінансування закладу різницю дофінансовує громада. Тоді й з’являється сенс у підвозі дітей до великої школи сусіднього села.

Після освіти перейшли до іншого дискусійного питання – медицини. На думку голови РДА, часто система охорони здоров’я у селах перетворюється на систему отримання грошей. Адже у деяких селах навіть немає лікаря – лише середній медичний персонал. Пан Сєрік поставив під сумнів доцільність існування райздороввідділу. Його ж керівник Володимир Бельбас як міг переконував, що цей відділ дуже потрібний. Хоча насправді, бюрократії в нас достатньо. А от спеціалістів, які бажають працювати у сільській лікарні чи амбулаторії – обмаль. Підсумок розмови такий: «Ідея про райздороввідділ правильна, але вона, вибачте на слові, «недоколихана».

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Борці
Борці