Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Запитань більше за відповіді
Запитань більше за відповіді
Новини міста
Понеділок, 28 червня 2010, 21:25      Ромни, Сумська область

Засідання президії та бюджетної комісії районної ради було дискусійним, але і плідним. Стосувалося зібрання вічного каменю спотикання – розподілу коштів,  а конкретно мова йшла про вільні залишки бюджету на 2010 рік.

 

Ложку дьогтю підлила і пані біля входу у зал засідань. Вона своїм запитанням до журналіста «А вас запрошували?» продемонструвала своє небажання співпрацювати з четвертою владою, більше того, вона навіть не дала порядку денного, що дещо ускладнило безпосередню роботу кореспондента. Але наша газета труднощів не лякається, тож із своїм завданням – інформувати наших любих читачів про події не лише місцевого, а й районного життя – впоралась.

Головуючому Олексію Біловолу на початку засідання довелося пояснювати деяким присутнім доцільність обговорення кожного пункту окремо, а не розгляду його вже на сесії. До того ж, на засіданні були присутні сільські голови, які дуже добре знають всі потреби своїх населених пунктів. Коли, як не разом з ними, і проводити таке обговорення?

Начальник фінансового управління Марина Анісімова інформувала присутніх про наявність вільних залишків та про статті, на які їх необхідно направити.

Полеміка зав’язалась відносно … пацюків та мишей. Так-так, саме гризуни стали причиною суперечки між начальником санстанції Миколою Бойком та деякими сільськими головами. Микола Григорович доводив необхідність проведення дератизації у навчальних закладах у літній період. Його підтримувала і начальник відділу освіти Людмила Шкурат. За її словами, на дератизацію навчальних закладів району треба 53 тис. грн. Хтось із сільських голів сумно пожартував, що на дитяче харчування у школах витрачається менше грошей, ніж на знищення мишей. Багатьом така сума видалась завищеною. Ображений Микола Григорович попередив, що якщо грошей не виділять, він не підпише акт про прийомку шкіл. Однак в умовах кризової ситуації його слова звучали просто-таки як погроза. В результаті, питання відправили на до вивчення.

Ще одна дискусія виникла з приводу того, що важливіше – нові вікна у школах чи підвіз учнів з інших сіл. Дійсно, в умовах суцільних «дірок» у бюджеті це питання перетворюється на риторичне. І навіть спроба раціоналізаторського підходу та виділення школам грошей пропорційно надходженням із сіл до районного бюджету зазнала краху. Як пояснила Марина Вікторівна, бюджет розподіляється формульно, і майже всі сільські ради дотаційні, тому такого розрахунку зробити неможливо. На жаль, сфера освіти вже давно містить більше запитань, ніж відповідей.

Похвалила пані Анісімова таких діячів культури, як бібліотекарів. Саме вони найкраще спрацювали у рамках економії фонду заробітних плат за рахунок відпусток за свій рахунок. Із вільних залишків на сільські бібліотеки передбачені видатки на поповнення книжкового фонду та погашення боргів по заробітній платі.

Зайшла мова і про села, де необхідно проводити газ. Якщо за розвід газу по селу люди готові платити, то питання фінансування газопроводів між населеними пунктами залишається відкритим. І коштів це потребує великих.

Завершилося зібрання сумним гумором. Оскільки у районі є школи із кількістю учнів менше 30 осіб, треба знайти заходи для оптимізації цих шкіл. Тож один із сільських голів запропонував виділяти кошти на підвищення народжуваності по селам. Тоді буде кому ходити у школи.

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

42
42