Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста день державного службовця
день державного службовця
Новини міста
Понеділок, 28 червня 2010, 21:23      Ромни, Сумська область

23 червня відзначається день державного службовця. Ця дата стала приводом для спілкування з очільником районної ради Олексієм Біловолом. Він вже тривалий час є держслужбовця, застав різні часи і вже може робити певні висновки про зміни у статусі і ставленні до чиновника.

 

- Олексію Володимировичу, яка головна спокуса є перед державним службовцем?

Все залежить від посади та можливостей, якими володіє посадовець. Чим вище по рангу в регіоні, тим більше можливостей використовувати їх. Найчастіше спокуса стосується земельних питань. Для чиновника високого районного рівня головне – все контролювати, зокрема надання дозволів на оренду ставка чи земельної ділянки. Однак ці дозволи треба видавати у відповідних структурах, а не в окремих кабінетах. Щодо влади, тут діє ефект команди. Команда ж може працювати по-різному: або як люди зі спільною метою, або як зграя. Найстрашніше, до чого це може призвести – відчуття кругової поруки.

 

- Які Ваші перші враження щодо можливостей співпраці із новим складом районної виконавчої влади?

Загальний підхід, що продиктований реальною необхідністю, знаходиться в площині порозуміння між керівниками РДА і районної ради, але не ціною здачі позиції, світоглядних цінностей.  Розуміючи, що фундаментальною основою влади є єдність, щиро розраховую на усвідомлене ставлення до певних особливостей, пов’язаних із рівнем довіри, сформованим на території за результатом виборчої кампанії, а також застосуванням сили як показника владарювання. Це не застереження, а нагадування з метою дотримання рівноваги і стабільності в регіоні.

 

- На Вашу думку, протистояння між районної держадміністрацією та районною радою – особистісне чи політичне?

Зараз відсутній всякий конфлікт. Природа конфлікту присутня, вона криється в ідеологічних постулатах. Демократія – це в першу чергу можливість кожного використовувати своє право і можливості для розвитку суспільства. Це базується на політичній конкуренції. Стосовно конфлікту – його хочуть вигадати, намагаючись пограти м’язами, використовуючи своє владне положення. Я цього не схвалюю  і буду робити все, аби уникнути протистояння. Цей конфлікт у когось забере авторитет, а комусь додасть його.

 

- Свобода як найвища людська цінність, чи піддається, на ваш погляд, випробовуванням?

Свобода, в першу чергу, це можливість виявлення суб’єктом своєї волі в умовах усвідомлення законів розвитку природи і суспільства. Оцінюючи суть проблеми свободи, відзначимо, що конфлікт особистості і притаманний їй дух свободи входить у протиріччя з олігархічним пануванням всередині влади. Не випадково екрани телевізорів і більшість ЗМІ закликають владу до діалогу з метою знайти вихід. Таким чином, четверта гілка влади унеможливлює демонтаж тих надбань, які вже є.

 

- Продовжуючи тему свободи, не можемо не торкнутись теми злободенної свободи окремо взятої людини – справи Сергія Верхогляда.

Свобода – це також перебування неувязненим і не в неволі. Ця справа як лакмусовий папірець засвідчує і декларує існуючу в нас систему кругової поруки, особливо в структурах правоохоронних. Своє завдання бачу  в недопущенні будь-якого злиття влади та правоохоронних органів, в тому числі і під благими намірами – це прямий шлях до тоталітаризму. Тим більше, це приведе до появи безконтрольної касти людей.

Переконаний, що скоро Сергій буде на свободі і Конотопський суд винесе виправдальний вирок. Але вже сьогодні скажу, що він – гідна людина і демонструє це  на відміну від тих, хто його посадив на довгі 6 років. Висновки щодо них зробить час.

 

- Червневі дні ознаменувались проведенням у районі свята, що носить статус всеукраїнського - Калнишева рада. Чи відзначите цьогорічні особливості?

Життєствердне, пафосне, з елементами суспільно-політичного, культурно-мистецького значення, проведене в особливі дні Святої Трійці, це свято знаменне для нас, як і постать Калниша. Дещо вразила і розчарувала недооцінка деякими учасниками офіційної частини всієї історичної величі моменту і переоцінка, в свою чергу, особистої звитяги  з елементами нагородження себе – коханих, за невідомо які заслуги. Абсолютно негативно оцінюю сплески неадекватної радикалізації зі сторони однієї з політичних сил. Свято вдалося. Воно має свою добру історію і гарну перспективу.

 

-         Нарешті з’явилась конкретика щодо найімовірнішої дати проведення місцевих виборів – 31 жовтня 2010 року. Яке ваше ставлення?

Це черговий тактичний бій за Україну, і все готується по-серйозному у поки що владних штабах. Опозиція, певною мірою, деморалізована програшем на президентських виборах, відступає. Сьогодні моделюються різні виборчі системи від пропорційної  і мажоритарної чистої до змішаної з однією метою – закріпити  перемогу одних і отримати плацдарм для дій інших. Скажу так, якщо був би навіть прихильником влади, голосував би проти, тому що вважаю концентрацію владних можливостей в одних руках загрозою.

 

- Питання соціально-економічного розвитку регіону. Які зараз особливості?

На цьому рівні ми будемо намагатися досягнути найбільшого ефекту, працюючи з обмеженим ресурсом, яким є бюджет. Маю на увазі продовження реформування освітньої галузі, в першу чергу через оптимізацію мережі, що дозволить заощаджувати кошти і цільове їх  використання задля підвищення якості освіти. Інший напрямок – це удосконалення мережі і функціонування закладів первинної медико-санітарної допомоги. Щодо соціального розвитку населених пунктів, то повинні залишитися пріоритетами питання газифікації і водопостачання. При цьому нам необхідно врахувати особливості демографічної ситуації регіону і  високу вірогідність адміністративної реформи, яка дійсно на часі. Але це вже наслідок тих жахливих процесів, що пережила Україна  і які не повинні повторитись.

 

-         Олексію Володимировичу, скільки часу Ви працюєте державним службовцем?

В органах місцевого самоврядування я вже 12 років. Цього терміну достатньо, щоб знайти шляхи реалізації задуманих починань. Я маю достатню підтримку колег, друзів та громади, аби відчувати весь рівень відповідальності, який покладено на нас. Більше того, при цьому щиро процитую біблейську істину: «Нині наш надлишок на доповнення їхньої нестачі, а потім їх надлишок на доповнення нашої нестачі, щоб була рівність. Як і написано: хто забрав багато, не мав зайвого, а хто мало – не мав нестачі».

 

Тетяна Івасин

 

Фото

Олексій Біловол у своєму кабінеті

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Борці
Борці