Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Шлях до занепаду
Новини міста
Середа, 09 червня 2010, 10:14      Ромни, Сумська область

Колись могутній завод «Поліграфмаш» славився не лише на весь Радянський Союз, а й далеко за його межами якісною продукцією. З розпадом СРСР популярність заводу почала стрімко падати, а згодом він перетворився на непрацюючий гігант. Через 20 років після періоду процвітання величезна територія заводу перетворилася на велику пустку, порослу бур’янами.

 

6 липня 2009 року Господарський суд Сумської області визнав своєю постановою ВАТ «Роменський завод поліграфічних машин» банкрутом, було відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора. Не погоджуючись із таким рішенням, правління заводу попросило призначити керівником санації голову правління боржника. У звіті арбітражного керуючого зазначається про заходи, направлені на погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками підприємства на загальну суму 140 тис. грн.

Нещодавно став дуже помітним факт розбору різних металевих конструкцій, зокрема металевих верхівок парканів. Зрозуміло, що їх скоро понесуть до пунктів прийому металобрухту, і від колись великого і потужного підприємства не залишиться нічого. Невже з цим нічого  не можна вдіяти?

Заступник міського голови з питань економіки та фінансів Олександр Левицький розповів: «Якщо підприємство стає банкрутом, то влада вже не впливає на його діяльність. Там є арбітражний керуючий, збирається комітет кредиторів (представники податкової інспекції, пенсійного фонду, центру зайнятості, фонду страхування від нещасних випадків, колишні працівники підприємства тощо). У випадку оголошення процедури банкрутства розпорядником майна є вже не Роменська рада.

Колишній керівник підприємства Олександр Касьян подав у вищий арбітражний суд позов про скасування рішення про банкрутство. Суд цей позов задовольнив. Згодом кредитори подали позов до суду, щоб ліквідатором знову призначили колишнього ліквідатора.

Зараз намагаємося з’ясувати, хто за що повинен відповідати. Ситуація не визначена, бо на заводі є охорона, яка не пускає нас у приміщення. Ми неодноразово запрошували представників керівництва, аби вони пояснили ситуацію з боргами по зарплаті, але вони не з’являлися для пояснень. Ми кілька разів зверталися по допомогу до прокуратури, обласної державної адміністрації, але реагування не було».

Колишній парторг підприємства Микола Гусєв теж поділився своїм баченням ситуації, що склалася. «Зараз на підприємстві прохідна закрита, туди не можна потрапити. Згідно закону, якщо підприємство оголошується банкрутом і відкривається ліквідаційна процедура, то все майно продають з метою погашення боргів. Безумовно, це підприємство, як і багато схожих на нього, не відродиться. Окремі частини території вже викуплені під різні потреби. Раніше тут були інвестиції, а тепер тільки бур’яни. Боляче за цим спостерігати, але нічого не вдієш. Колись Поліграфмаш відправляв свою продукцію у 54 країни світу, наші співробітники працювали за кордоном, нас знали в усьому Союзі».

Наші спроби знайти і поспілкуватися із ліквідатором не увінчалися успіхом. Колишній ліквідатор дану ситуацію не коментує, і особа нового ліквідатора йому не відома. Прикро тільки, що хтось тепер наживається на майні колишнього гіганта, влада на це не може вплинути, а там вже навіть дошки розтягують, не говорячи про більш цінний матеріал.

Ольга Калиновська

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг