Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Прожити 100 років
Новини міста
П'ятниця, 26 лютого 2010, 09:00      Ромни, Сумська область

Марфа Григорівна Шепель – одна з небагатьох роменчанок, котра відзначила в цьому році своє сторіччя. За довге життя всього побачила і пережила: голод, війну, смерть чоловіка та двох дітей. Зараз із рідних залишився лише один син, котрий  мешкає в Білорусії, шестеро онуків і 12 правнуків.

 

Сьогодні бабуся вже майже осліпла, погано чує та практично не встає з ліжка. А ще 5 років тому разом з онуками копала огород та обробляла його. 3 роки тому зважилася на операцію для покращення зору. Її онучки відмічають, що Марфа Григорівна ніколи не сиділа без роботи, і дітей своїх цьому вчила. Певно, саме постійна фізична праця й давала бабусі сил, аби зустріти своє сторіччя.

 

Родом Марфа Шепель із сім’ї хліборобів, однак радянська влада забрала у них і землю,  і худобу. Вона мала 8 братів та сестер, у дитинстві втратила сестру-близнючку. Як це часто буває у сільській родині, провчилася лише один рік, хоча пам'ять на числа мала відмінну, рахувала дуже швидко, серед знайомих вважалася грамотною жінкою.

 

Секретом її довголіття є дотримання посту та відвідування церкви. Навіть за радянської влади, яка зневажала релігію, щонеділі ішла на службу. Коли хтось із онуків цікавився, навіщо баба Марфа так часто туди ходить, відказувала: «Ви ж ходите у клуб на танці. І я хочу кудись ходити».

 

Тетяна Івасин

 

Марфа Григорівна Шепель

 

Фото

Бабуся Марфа разом з онукою

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вітання
Вітання