Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Свіча пам’яті
Новини міста
Четвер, 27 листопада 2008, 14:23      Ромни, Сумська область

75 років тому вся Україна потерпала від голоду. Останніми роками тим подіям приділяють особливу увагу на державному та місцевому рівнях.

22 листопада було відкрито пам’ятник жертвам Голодомору. Його створив відомий роменський скульптор Олексій Федько. Монумент встановили поблизу міського кладовища по вул. Дудіна. Право його відкрити надали міському голові Павлу Помарану й автору Олексію Федьку. Останньому вручили нагороду – медаль «За заслуги перед містом», адже пан Федько створив уже не одну скульптуру, яка прикрашає наше місто.

 

Настоятелі храмів провели освячення пам’ятника та помолилися за упокій душ всіх жертв Голодомору. Отець Микола (Василівська церква), отець Дмитро (храм Всіх святих) і отець Іван (Вознесенська церква) по черзі прочитали поминальні молитви та окропили монумент.

 

На завершення заходу учні шкіл виклали хрест із лампадок, аби ще раз нагадати всім про моторошні події. Вони відбувалися 75 років тому, але й досі спогади про них викликають страх і біль. Незважаючи на непривітну і дощову погоду суботнього дня, біля нового пам’ятника зібралося близько сотні роменців. Багато з них принесли квіти та свічки. Голодомор зайшов у кожен дім, часто винищував цілі села, а не лише родини. Нині народ теж не розкошує, однак віддати шану своїм предкам, безневинно убієнним – святий обов’язок.

 

Напередодні відкриття пам’ятника відбулася презентація книги «Голодна правда устами очевидців». Її творцями були учні шкіл, працівники музеїв та бібліотек. Згідно зібраних даних, за час окупації наших земель фашистами померло менше осіб, ніж за два голодних роки, сталінський режим знищив більше українців, ніж фашисти.

 

Учні роменських шкіл провели велику пошукову роботу, розповідали про власні дослідження, бесіди з очевидцями. Молоде покоління не забуває про страшні події, діють пошукові загони, котрі фіксують інформацію про Голодомор для майбутніх поколінь.

 

Іванна Соловей

 

Ромни.голодомор

Освячення пам'ятника 

 

Врізка-цифра

 

14 тисяч корінних роменців загинуло за період Голодомору 1932-33 років. Третину цієї цифри становили діти.

 

По темі

 

Грамоти за найкращі шкільні пошукові загони вручили

 І місце – ЗОШ № 9, ІІ місце – СЗОШ № 1,

ІІІ місце – СЗОШ № 2

 

Найкращі експозиції

 І місце – ЗОШ № 11,ІІ місце – ЗОШ № 7,

ІІІ місце – ЗОШ № 5

 

За відображення подій Голодомору в поезії грамоту отримала вихованка школи-інтернату ім. О. Деревської Есфір Солоха

 

Цитата

 

«Україна мала багато трагічних сторінок. Голодомор назавжди змінив хід нашої історії. На жаль, протягом тривалого часу ми не знали правди про ті часи. Якщо нація не забуває, значить вона живе».

 Павло Помаран, мер міста
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Райвиконком
Райвиконком