Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Зустріч з мером
Зустріч з мером
Тандем-пресс
Вівторок, 30 червня 2009, 10:40      Ромни, Сумська область

В суботу, 20 червня, представники засобів масової інформації міста зустрілися з міським головою Павлом Помараном. Павло Іванович розповів про стан соціально-економічного розвитку Ромен за підсумками першого кварталу та окреслив ряд факторів, що впливають на діяльність та розвиток нашого міста.

 

Значна кількість проблем, вважає міський голова, виникає через недосконалість українського законодавства. Термінового вирішення потребує упорядкування земельних відносин. Зараз в Ромнах ведуться роботи по розробці проекту землеустрою - встановлення та зміни меж між містом та районом. Але на це потрібно досить багато часу, бо проект має бути затверджений на всіх рівнях, від області до Верховної Ради. Проведення територіально-адміністративної реформи вирішило б ряд проблем, але, як відомо, проект даного закону залишається «висіти в повітрі».

 

 

Іншою значною проблемою є неврегульованість податкового законодавства. Адже велика кількість підприємств України вже зазнала збитків через затримку відшкодування ПДВ. Держава вчасно не повертає кошти, внаслідок чого підприємства доводяться до занепаду. Не є виключенням наше місто, де відчутних збитків зазнали "Таланпром", "Завод "Тракторозапчастина". Саме на цих підприємствах відбулося значне скорочення робочих місць протягом останніх місяців ("Таланпром" - 229 працівників, "Тракторозапчастина" - 162). До речі, саме з цієї причини майже зупинився ВАТ "Сумський хімпром".

 

Внаслідок подібних відносин, як стверджує П. Помаран, місто не має коштів на ремонт доріг, які повинні надходити до бюджету міста від податку з власників транспортних засобів. Транспортний податок відповідно до законодавства сплачується за місцем реєстрації. Тож виходить, що, наприклад, велика техніка найбільшого в місті транспортного підприємства, Охтирського АУТТ, їздить по роменським дорогам, а податок сплачує до бюджету Охтирки, де зареєстровано.

 

 

Незрозуміла ситуація також з недіючими підприємствами, які вже давно не працюють. Там призначаються керівники санації, які розпоряджаються майном, продають, віддають в оренду приміщення, здають обладнання на металобрухт. Місто абсолютно не впливає на цей процес, і, відповідно, не отримує ніяких коштів.

 

 

Джерела наповнення бюджету, на які нещодавно розраховувало керівництво Ромен, зникають, як це сталося з "Заводом продтоварів". Втім підтримки з держбюджету, за словами мера, так званої дотації вирівнювання, передбаченої законом, місто в цьому році досі не отримало. Якщо раніше такі дотації міський бюджет отримував щомісячно, то тепер кошти обіцяють лише в кінці року (за чотири місяці сума дотацій вже складає близько півтора мільйони грн.). В неповному обсязі - лише 50% -  фінансується відшкодування за перевезення пільговиків в громадському транспорті.

 

 

Проте, незважаючи на всі проблеми державного рівня, чи то політичні, чи то економічні, міста повинні не тільки існувати, а й розвиватися. Тому й головною задачею міський голова вважає налагодити роботу так, щоб втримати економічну ситуацію, забезпечити життєдіяльність міста, при цьому діяти відповідно до обраних пріоритетів.

 

 

Одне із завдань стосується житлово-комунальної сфери міста - покращення якості та збільшення "дебету" питної води. За словами міського голови в цьому році нарешті планується завершити будівництво станції знезалізнення. Але роменцям прийдеться забути про нову глибоководну свердловину, яку почала бурити Харківська геолого-розвідна експедиція згідно державної програми. Її глибина повинна була дійти до 430 м, до так званого крейдяного горизонту (для порівняння: діючі роменські свердловини пробурені до глибини 180-230 метрів, де великий вміст іонів заліза). Але роботи зупинилоися приблизно на 200 метрах через припинення фінансування. Згідно проекту очікували на 12 млн. гривень з державного бюджету, проте підприємство отримало лише третину. Свердловину все ж таки планується запустити на тих самих 200 метрах, а 100 тис. грн. для завершення робіт обіцяють виділити з обласного бюджету. Значні роботи заплановано провести з метою економії тепла в ході підготовки до осінньо-зимового періоду. Вже в цьому році, говорить мер, будуть встановлені десять із шістнадцяти котлів з високим ККД, що отримали в рамках програми ТАСІС. Це дасть можливість зекономити близько 350-400 кубів газу.

 

 

Незважаючи на досить об'ємну розповідь міського голови, журналісти мали-таки ряд питань.               

 

- Не один рік роменці мріяли про очищення Сули. У минулому році такі надії з'явилися. Але роботи зупинено, техніки немає. Питання по очистці річки вже закрите?              

 

- Свого часу завдяки губернатору М.І. Лаврику дане питання буле зрушене з мертвої точки, і очищення Сули було включено в загальнодержавну програму "Ріки та басейни Дніпра". На очистку річки Сула в районі міста Ромен проектом було передбачено 5 млн. грн. З нашого боку потрібно було виділити 25 тис. грн. на коригування проекту з бюджету міста, що ми і зробили. Роботи, навіть не чекаючи результатів тендеру, почав виконувати "Облводгосп", залучивши субпідрядників. Освоєно було близько півтора мільйони. Але тендер не відбувся, і кошти так і не надійшли. "Облводгосп" розрахувався із субпідрядниками внутрішніми коштами, техніка виїхала, на цьому роботи і закінчилися.              

 

- Чи планується облаштування міського пляжу?              

 

- Про міський пляж мова не йшла, бо це великі кошти. Потрібен проект, перш за все. За вимогами на пляжі повинна бути станція спасіння, відповідні санітарні умови та інше. Без очистки річки це неможливо. Не треба плутати: всі так звані роменські "пляжі" - це місця для купання.           

 

- Чи буде поданий на розгляд депутатів проект рішення щодо закриття школи №3, і що пропонується розмістити у вивільненому приміщенні?           

 

- Такий проект готується, він буде розглядатися на комісіях, на розширених засіданнях фракцій. Депутатам пропонується два варіанти: позашкілля або початкові класи школи №1. Але є найважливіші умови: обов'язкове працевлаштування працівників і те, що в жодному разі приміщення не виводиться із структури відділу освіти. Наша позиція однозначна, але рішення будуть приймати депутати. 

 

В кінці зустрічі міський голова звернув увагу на протизаконну комплексну перевірку виконавчого комітету, яка відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації буде проводитися робочою групою в складі 60 чоловік протягом десяти днів. Адже відповідно законодавства всі перевірки призупинені до 31 грудня 2009 року. Після зустрічі П.І. Помарана з губернатором минулої середи ситуацію було дещо пом'якшено: М.І. Лаврик пояснив, що комісія буде працювати не з метою виявлення порушень, а з метою надання професійної допомоги. Час покаже, але в розпорядженні голови Сумської ОДА приїзд сумської делегації названий саме "комплексною перевіркою" (як кажуть, "из песни слов не выкинешь").

 

Олена Юракова
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop59
konotop59