Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Виконання програми соціального та економічного розвитку міста за І півріччя
Виконання програми соціального та економічного розвитку міста за І півріччя
Тандем-пресс
П'ятниця, 13 вересня 2013, 07:30      Ромни, Сумська область
29 серпня в залі засідань Роменської міської ради відбулась 45 сесія. Як завжди на вході до міської ради депутатів радо зустрічав Сергій Гаврась із красномовними плакатами.
На засідання прибуло 29 депутатів, 17 — відсутні з поважних причин.
Традиційно  на початку сесії було заслухано ряд депутатських запитів, щодо проблемних питань у нашому місті, тощо.
Пройшло перше півріччя, що зроблено та планується робити доповідали відповідні служби виконавчого комітету. Тож, щодо виконання програми соціального та економічного розвитку міста за І півріччя 2013 року доповідала керівник економічного відділу Роменської міської ради Юлія Олександрівна Янчук.
За словами Юлії Олександрівни робота виконавчого комітету спрямована на створення привабливих умов для залучення інвестицій в економіку міста. Так, за І півріччя до міського бюджету надійшло 76,3 млн. грн., на жаль, іноземних інвестицій залучено так і не було.
Протягом півріччя передано в оренду 6 об’єктів – загальною площею 840,7 кв.м площі нежитлових приміщень, підготовлено до продажу 4 земельних ділянки загальною площею 297 кв.м., продано 2 земельних ділянки на суму 19,0 тис.грн площею 171 кв.м.
Відповідними службами  погоджено пакет документів по проекту «Реконструкція напірного колектору по вул. Дудіна (друга черга)» для подальшого залучення коштів під державні гарантії.
Інвестиційний проект «Реконструкція поліклініки Роменської ЦРЛ з надбудовою мансардного поверху»  (кошторисна вартість майже 25 млн.грн.) передано до м. Києва для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2014 році.
Продовжується співпраця міської ради з Урядом Франції та рядом французьких компаній з питань реформування системи міського теплозабезпечення. Отримано позитивний висновок французького Уряду щодо фінансування досліджень.  3 липня 2013 року на зустрічі в міській раді обговорено деталі із керівником економічного відділу Посольства Франції в Україні.  
Розвиток малого та середнього бізнесу в місті
На споживчому ринку міста протягом останніх років зберігається тенденція до зростання мережі підприємств торгівлі та закладів побутового населення. На 01.07.13 в місті функціонує 394 об’єкти роздрібної торгівлі, 40 закладів ресторанного господарства загальнодоступної мережі, 21 об’єкт оптової торгівлі, 161 об’єкт  побутового обслуговування. За півроку відкрито 13 нових магазинів, 2 заклади ресторанного господарства.
З метою забезпечення  населення продовольчими товарами за зниженими цінами проведено 5 ярмарків за участю місцевих товаровиробників та сільськогосподарських підприємств, на яких товари реалізовувалась за цінами  на 5-10% нижче ринкових.
На території міста діють майже 2,5 тисячі суб’єктів підприємницької діяльності -  фізичних осіб та 257 малих підприємств. Для підтримки бізнесу затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва в місті.  13 безробітних отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи - 178,1 тис. грн. 17 безробітних пройшли підвищення кваліфікації з «Основ малого підприємництва»  Сумського центру служби зайнятості.
Основними промисловими підприємствами міста виготовлено за січень – червень 2013 року промислової продукції на суму майже 190,0 млн.грн. Обсяги промислового виробництва зменшились на 1,09% проти минулого року (192,0 млн.грн.) за рахунок зниження: - в 2,2 рази по заводу «Буддеталь» у зв’язку з реорганізацією та переміщенням адміністрації до м. Кременчук;  в 1,7 рази по ТОВ «Кондор» у зв’язку з проблемами збуту готової продукції; в 1,8 рази по ДП ДАК «Хліб України» «Роменський КХП» - власних коштів недостатньо на придбання сировини, зменшилась кількість замовлень на переробку давальницької сировини.
Проте, обсяги виробництва зросли у порівнянні з минулим роком у підприємств: ПП «Будрезерв» - 1,45 млн. Грн.. (+18,3%); ПАТ «Роменська гардинно-тюлева фабрика» - 9,94 млн. Грн. (+16,7%); ТОВ «Роменський завод продтоварів» - 87,6 млн. Грн. (+ 2,2%); ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» - 42,5 млн. Грн.. (+0,6%). Реалізовано промислової продукції за січень – травень цього року на суму майже  229 млн. грн. (85,8% проти минулого року).
Місцеві товаровиробники продовжують модернізувати виробництво. Вкладати власні кошти у розвиток, замінювати застаріле обладнання та впроваджувати нові технології.
Освоєно інвестицій в основний капітал на: ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» - придбання обладнання та комп’ютерної техніки на суму 1,6 млн.грн.; ТОВ «Роменський завод продтоварів» - придбання автотранспорту, обладнання, комп’ютерної техніки та ремонт будівель на суму 982,6 тис.грн.; ТОВ «Таланпром» - придбання техніки та обладнання на суму 966,5 тис.грн; ПАТ «Роменська гардинно-тюлева фабрика» - придбання обладнання та техніки на суму 47,2 тис.грн..
Галузь будівництва та житлової політики
На квартирному обліку перебуває 1564 сім’ї та одиноких громадян. У червні проведено «круглий стіл» з питань реалізації програми «Доступне житло», в якому взяли участь мешканці міста, директор ТОВ «Будівельна виробничо-комерційна компанія «Федорченко» В. Федорченко, директор Сумського управління «Державного фонду  сприяння молодіжному житловому будівництву» В. Братушка та представники  фінансових установ.  
Сформовано реєстр об’єктів незавершеного будівництва, затверджено детальний план центральної частини міста, визначено земельні ділянки для першочергового житлового будівництва. Опрацьовується питання включення до програми «Доступне житло» таких об’єктів незавершеного будівництва, як 90-квартирний житловий будинок (вул.. Коржівській, 82-Б) та адміністративна будівля збанкрутілого ВАТ «Роменський завод АТС» (вул. Пролетарської солідарності, 37є - під 70-квартирний житловий будинок).
Житлово-комунальне господарство
З метою приведення  дорожнього господарства до належного стану: виконано робіт з поточного ремонту доріг на суму 458,9 тис.грн., відремонтовано 2007,6 кв.м доріг на 10 вулицях міста; освоєно на капітальний ремонт внутрішньо-квартальних проїзних доріг коштів 117,7 тис.грн.; виготовлено кошторисну документацію по капітальному ремонту доріг вулиць: Конотопській, Гетьмана Мазепи, Горького, Дудіна на  суму 852,2 тис. грн. та по вул. Полтавська, Комсомольська, Київська на суму 985,0 тис. Грн.; розпочато роботи з капітального ремонту дороги по вул.. Київській; завершено ремонт 2 ліфтів у житловому будинку по вул.. Гетьмана Мазепи, 71 (освоєно 119,2 тис.грн.)
Благоустрій міста
Розроблено проект на реконструкцію вуличного освітлення та трансформаторних підстанцій (на загальну суму 300 тис.грн.); виготовлено кошторисну документацію на реконструкцію резервуару стічних вод по вул. Полтавська, 119 (140 тис.грн.); профінансовано реконструкцію ліфтового господарства з оснащенням системою ОДС  - 54,3 тис.грн.; виготовлено ПКД та укладено договір на проведення капітального ремонту м’якої покрівлі житлового будинку по вул. Гетьмана Мазепи, 35 (180 тис.грн.); виділено 20 тис.грн. на придбання бікроеласту для ремонту м’яких покрівель житлового фонду міської ради;
З метою забезпечення безперебійного водопостачання закуплено 3 насоси на артезіанських свердловинах Процівського водозабору (20,7 тис.грн). Ведуться роботи із завершення будівництва станції знезалізнення води на Процівському водозаборі.
У сфері енергозбереження на облаштування теплових вузлів та монтаж лічильників  обліку тепла у житловому фонді кошти - 138 тис.грн. будуть освоєні у вересні, нині отримано технічні умови та замовлено виготовлення ПКД.
По комунальному підприємству «Ромникомунтепло» РМР» встановлено насоси загальною вартістю 92,8 тис.грн. на 5 котельнях. Як говорилося раніше, у ході співпраці міста із Урядом Франції готується техніко-економічне обґрунтування з реалізації проекту FASER у сфері реформування системи міського тепло забезпечення. Представники проекту в березні цього року відвідали 4 котельні КП «Ромникомунтепло» та КП «Ромнитеплосервіс».
Захищення трудових прав роменців. Соціальний захист.
Продовжується робота по захищенню трудових прав роменців. Середньомісячна заробітна плата за січень-червень 2013 року по місту становить 2337,29 грн. або 108,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року (2154,46 грн.). Проводяться рейди щодо легалізації найманої праці.
Безпосередньо від стану соціально-економічного розвитку регіону залежить стан розвитку ринку праці. Протягом півріччя створено 244 нових робочих місця, ліквідовано 304 місця.  Працевлаштовано 674 особи.
Одним із основних завдань влади є соціальний захист найбільш уразливих верств населення, які потребують допомоги.  Надано багатодітним родинам пільг на суму 116,5 тис. грн. Субсидією на житлово-комунальні послуги скористалися 2820 сімей на загальну суму 2,3 млн. грн.
Медицина
Робота медичної галузі була спрямована на зміцнення матеріально-технічної бази для забезпечення кваліфікованої допомоги. Погашена кредиторська заборгованість за виконані у 2012 році роботи: з капітального ремонту пологового відділення - 50 тис. Грн; з реконструкції поліклініки з надбудовою мансардного поверху - 207 тис. Грн.; на придбання спеціального автомобіля невідкладної медичної допомоги (реанімобіля) - 196,5 тис. Грн.; на придбання медичного обладнання – 89,6 тис.грн.; капітальний ремонт інфекційного відділення – 340,5 тис.грн.
На невідкладну допомоги дітям профінансовано – 145,2 тис. грн. Крім того, виділена дотація з обласного бюджету - 120,5 тис. грн.  На забезпечення медикаментами за пільговими рецептами профінансовано – 127,7 тис. грн. На забезпечення ветеранів війни медикаментами – 23,3 тис. Грн. Приймальне відділення підготовлено до реорганізації у відділення невідкладних станів, виконано ремонтні роботи. Облаштовано  новітнім медичним обладнанням клініко-діагностичний центр. На цільові програми охорони здоров’я спрямовано з міського бюджету 93,4 тис. Грн.
Освітня галузь міста
Пріоритетним напрямком діяльності міської ради є забезпечення якісної і доступної освіти.  Збудовані санвузли у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Вогник»  - використано 382 тис. грн., з них 343 тис. грн.. – добудова, 39 тис.грн. – фундамент до 1 корпусу. Добудову введено в експлуатацію, виконані роботи по водопостачанню та водовідведенню, побудоване додаткове джерело водопостачання для санвузлів та душових кабін. Введено в експлуатацію реконструйовані дахи спортзалів загальноосвітніх шкіл № 2, №7 (освоєно 166,4 тис.грн.). Виготовлено ПКД на капітальний ремонт спортзалів ЗОШ №5 (готовий експертний висновок) та №10 (передані документи для висновку) - 195 тис.грн. Готується ПКД на реконструкцію топкової по ЗОШ №8 – 120 тис.грн.
Виділено кошти на придбання технологічного обладнання для пралень та харчоблоків дитсадків - 90 тис.грн. Дитячі садки № 2 та №7 підключені до мережі Інтернет.
Спорт
На розвиток фізкультури і спорту з бюджету розвитку міста виділено 140 тис. гривень на проведення реконструкції спортивного комплексу ім. В.Окіпного, виготовлено ПКД, ведеться ремонт роздягалень, санвузлу, душової на 1 поверсі.
За рахунок коштів спецфонду та спонсорської допомоги проведено частковий ремонт даху, поточний ремонт коридору та роздягалень борцівського залу ДЮСШ відділу освіти. Проведено поточний ремонт коридору та роздягалень гімнастичного залу ДЮСШ, проведено заміну ламп освітлення на енергозберігаючі.


Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

24
24