Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Звітували працівники освіти
Звітували працівники освіти
Тандем-пресс
П'ятниця, 13 вересня 2013, 07:28      Ромни, Сумська область
На днях  у приміщенні спеціалізованої загальноосвітньої школи № 1 ім. П.Калнишевського пройшла підсумкова  міська конференція працівників освіти, на якій була проаналізована робота 2012-2013 навчального року та окреслено завдання на 2013-2014 навчальний рік.

Уважний та турботливий Сергій Петрович Гаврась не оминув й освітян нашого міста, розвісивши плакати з “теплими словами” для присутніх на педконференції.

У роботі конференції взяли участь: міський голова - Микола Кирилович Калашник, заступник міського голови з гуманітарних питань — Андрій Борисович Клименко, начальник відділу освіти - Зінаїда Григорівна Горбик та Юрій Іванович Харламов – в.о. начальника  управління освіти та науки обласної державної адміністрації, керівники та педагогічні колективи навчальних закладів міста, запрошені.

Міський голова Микола Калашник звернувся зі словами подяки педагогічним колективам за вагомий внесок у розвиток освіти та культури вцілому, та пообіцяв всесторонньо підтримувати й докладати всіх зусиль для повноцінної роботи освітянської сфери.

Цьогоріч, першими свої привітання отримали молоді спеціалісти, трудова стежина яких тільки-но розпочинається. Тож побажаємо їм професійного натхнення, бо бути педагогом — це високе звання та велика відповідальність. Хочеться побажати, щоб він був для всіх них цікавим, успішним, результативним і щасливим. А щастя для, учителів за словами  поета - земляка Павла Ключини, - «не знайдений рідкісний камінь, не золота зерна малі, а те, що своїми руками творимо ми на землі». Ваше щастя - вчити і вчитися разом з ними, допомогти їм зрозуміти навколишній світ.

Напрацювання освітян

Зінаїда Григорівна Горбик привітала всіх освітян міста з початком нового навчального року та зосередила свою увагу на підсумках роботи дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів міста за 2012-2013 навчальний рік.

Головним із напрацювань працівників освіти, те що пріорітетним та основним напрямком своєї роботи є реалізація соціальних ініціатив Президента України. У першу чергу -  забезпечення кожній дитині рівного доступу до дошкільної освіти. Наразі, відсоток охоплення дошкільною освітою у нашому місті складає 86,9. Так як при обласному показнику - 72%, а по Україні – 59%. Так, протягом 2012-2013 років всебічну підготовку до школи на базі ДНЗ отримали 100 % дітей п’ятирічного віку.

2012-2013 навчальний рік став визначальним для наймолодших учнів школи. Адже з 1 вересня 2012 року першокласники міста  розпочали навчання за новим Державним стандартом початкової загальної освіти і новими програмами для школи І ступеня. Їх  навчання та виховання здійснював 21 педагог. Слід зазначити, що всі навчальні заклади міста 100% забезпечені новими навчальними програмами, підручниками та зошитами з друкованою основою для 1 класу.

Надання якісної освіти є пріоритетами освітньої галузі міста Ромни.  Це підтверджується тим,  що 34 випускники загальноосвітніх шкіл отримали золоту медаль «За високі досягнення в навчанні»,  3 учні  – атестати про повну загальну середню освіту «Срібна медаль» та 1 учень отримав повну загальну середню освіту за екстернатною формою навчання.  За результатами роботи пунктів  тестування ЗНО, що діяли на базі роменських вищих навчальних закладів — 1 учень ЗОШ № 7 отримав 200 балів з географії. Так, ЗОШ № 5  в обласному рейтингу за результатами ЗНО займає 4 місце серед спеціалізованих шкіл.

П’ятий рік поспіль відділом освіти втілюється рейтингова система оцінки діяльності навчальних закладів, у рамках якої здійснюється моніторинг якості освіти навчальних закладів. Так, за 2012-2013 навчальний рік були опрацьовані звіти керівників закладів освіти, Центру позашкільної роботи, МАН, ДЮСШ, статистичні звіти методкабінету та працівників відділу освіти. Тож, у номінації “Загальноосвітні заклади І-ІІ ступенів”: 1- місце — СЗОШ № 1, 2 місце — СЗОШ № 2, 3 місце — ЗОШ № 5. У номінації “Загальноосвітні заклади І-ІІ ступенів” - 1-місце — ЗОШ № 8.

Успішна робота навчальних закладів в значній мірі залежить від навчально-матеріальної бази. Щорічно заклади освіти зустрічають своїх вихованців у затишних відремонтованих класах. Так, 15-16 липня була здійснена перевірка готовності навчальних закладів.  Цьогоріч, у кожному закладі проведено значну роботу по створенню належних умов для організації навчально-виховного процесу. Виконані капітальні та поточні ремонти приміщень, ревізія водопровідної, каналізованої, опалювальної мереж, заміри контурів заземлення, повірка лічильників обліку води та тепла.

За кошти  міського бюджету проводяться капітальні ремонти спортивних залів ЗОШ № 5, 7 на суму 200 тис. грн., будівництво огорожі ЗОШ № 6 на суму 40 тис. грн., реконструкція топкової ЗОШ № 8 на суму 120 тис. грн. Завершено капітальний ремонт приміщення спорткомплексу ДЮСШ на суму 140 тис. грн.

У всіх дошкільних навчальних закладах замінено застаріле технологічне обладнання харчоблоків та пралень на суму 100 тис. грн. сього придбано 6 холодильників та 12 пральних машин.

У міжшкільному навчально-виробничому комбінаті установлено котел довготривалого горіння на суму 30 тис. грн. Навчальними закладами використано 1,9 млн. грн. благодійних коштів для підготовки закладів до початку нового навчального року.

В усіх навчальних закладах проведено значну роботу по заміні вікон на металопластикові, всього замінено 281 вікно та 44 дверних блоки, частково замінено леноліум, панелі, придбано 12 мультимедійних комплексів. У ході підготовки навчальних закладів до нового навчального року придбано  та оновлено шкільні меблі, класні та маркерні дошки, шафи, спортивне обладнання, а також меблі для групових кімнат дитячих садочків. Проведений благоустрій територій всіх навчальних закладів міста.

Дошкільні навчальні заклади міста

У нашому місті працює 10 дошкільних навчальних закладів. Малюки виховуються у 74 вікових групах. Але на 100 місць у ДНЗ виховується 142 дитини, тому головним завданням на найближчий час є збільшення місць у дошкільних закладах. Перші кроки у цьому напрямку уже зроблено.

З 1 вересня розпочала роботу  група компенсуючого типу для 15 дітей з фонетико – фонематичним недорозвитком мови (ДНЗ № 3). Таких груп у місті 7, де 112 дітей отримують дошкільну освіту та корекцію фізичного розумового розвитку.

З метою  задоволення потреб батьків ДНЗ для  дітей віком від 2 років 6 місяців до 6 років організоване  короткотривале перебування (ДНЗ № 4).

На виконання Програми розвитку дошкільної освіти до 2017 року проведено міський конкурс „Кращий сайт дошкільного навчального закладу”. Відповідно до рішення журі переможцями визнано:  І місце –дошкільний навчальний заклад № 1 «Чайка»; ІІ місце –дошкільний навчальний заклад № 8 «Дзвіночок»; ІІІ місце –дошкільний навчальний заклад № 4 «Малятко».

Освіту дошкільників забезпечують 176 педагогів. З метою реалізації основних завдань закону України «Про дошкільну освіту» - зміцнення та збереження здоров’я малюків -  дошкільні заклади на 100% забезпечені  інструкторами з фізкультури. Щоб дати кожному вихованцеві можливість реалізувати свої фізичні задатки і нахили, проявляти рухливу активність, самостійність педагоги-дошкільники в цьому році зосередили увагу на створенні та поновленні обладнання для малюків на ігрових та спортивних майданчиках. Так, наприклад, у  ДНЗ № 5 власними силами педагогів створене футбольне міні-поле.

З 1 серпня  у нашому місті  працює система електронної реєстрації дітей до дитсадків – це прозорий інструмент, який дозволяє заздалегідь влаштувати дитину до дошкільної установи, враховуючи місце проживання та роботи батьків, навчально-виховну програму закладу, а також контролювати наявність і звільнення місць у дитсадках та просування черги. Подати заявку можна лише в один ДНЗ, в разі повторної подачі заявки одним і тим же користувачем, друга заявка не розглядатиметься. Відтепер пройти у дитсадок поза чергою – неможливо і керівництво дошкільних закладів не в змозі впливати на цей процес. А батьки, в свою чергу, зайшовши через мережу Інтернет – можуть записати дитину до будь-якого із 10 дошкільних освітніх закладів.

Нові стандарти — нова школа

Перевагами нового Державного стандарту початкової школи є використання здоров’язбережувальних технологій. Сьогодні урок не вважається сучасним, якщо не враховується здоров’я дитини, якщо дитина під час його проведення втрачає своє здоров’я.

Велика увага  у місті приділяється  тісній співпраці  педагогів дитячого садка і школи.  Традиційно проводяться екскурсії до школи, відвідування уроків, спільні з першокласниками розваги, взаємовідвідування свят. У лютому 2013 року на базі СЗОШ №1 та ДНЗ № 5 було проведено міський семінар завідуючих дитячих навчальних закладів «Наступність між дитсадком і початковою ланкою».

Приємно відмітити, що 65% учителів початкових класів міста мають можливість застосовувати на своїх уроках мультимедійні комплекси. У СЗОШ №1, ЗОШ № 8 педагоги на сьогоднішній день не лише вільно володіють комп’ютером, а й постійно використовують інформаційно-комунікаційно технології в щоденній роботі.  “Радують успіхи учнів, їх бажання й готовність навчатися, пізнавати, а це головне в навчанні. Їм цікаво! А цікавість – двигун пізнання” - говорить Зінаїда Григорівна.

Відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти  у 2013-2014 навчальному році  другокласники розпочнуть вивчати новий навчальний предмет  «Сходинки до інформатики». Адміністраціями закладів підготовлені комп’ютерні класи для навчання другокласників інформатики. У СЗОШ №1 та ЗОШ № 4 облаштовані нові комп’ютерні класи для учнів початкової школи.

Наскільки готові навчальні заклади міста до нововведень, як сприймається нове в  освітянському середовищі – на ці запитання дала відповідь Всеукраїнська акція „Нові стандарти – нова школа”. У червні цього року у рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти - нова школа»  наше місто відвідали освітяни міста Охтирки. Гості побували у СЗОШ №1, ЗОШ №11, ЗОШ №8. У ході конструктивного спілкування було окреслено шляхи розвитку подальшої  співпраці та партнерства освітян дружніх міст.

Робота з обдарованою молоддю

Те, що наше місто виховує  тільки обрадованих дітей — факт. Але, окрім того, що дитина є обдарованою, їй необхідно свої здібності розвивати. Тож,  у сучасних умовах турбота про обдаровану, талановиту молодь, її творчий, інтелектуальний та духовний розвиток  набуває особливого значення. З метою виявлення та розвитку творчих здібностей школярів у навчальних закладах міста щороку організовуються конкурси, олімпіади, фестивалі, спортивні змагання.

Більше 10 років у місті активно триває олімпіадний рух,  у якому беруть участь учні усіх навчальних закладів. Цього року 23 кращих школярі стали переможцями  Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, посівши 35 призових місць (проти 26 у минулому році).

Значних успіхів на обласному етапі досягли слухачі Роменської міської Малої академії наук, які вибороли 11 призових місць у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Четверо стали учасниками фінального етапу, двоє з них здобули  перемогу.

У минулому  навчальному році стипендія Президента України була призначена призеру ІІІ етапу науково-дослідницьких робіт МАН Радченко Ірині (СЗОШ № 2). Трьом ученицям: Ковтун Валерії( СЗОШ № 1), Московець Наталії (СЗОШ № 2) та Папій Тетяні (ЗОШ № 5) -  стипендія голови Сумської  обласної державної адміністрації. Стипендію міського голови у цьому році  отримували учні СЗОШ № 1,2.

Методичне забезпечення виховного процесу

У 2012 – 2013 навчальному році педагогiчнi колективи мiста працювали над проблемою: «Науково-навчально-методичне забезпечення навчально-виховного процесу загальноосвітніх навчальних закладів міста в умовах реформування освіти». Протягом року у  місті успішно діяло 24  міських  методичних об’єднання, працювало 2 творчі групи, 6 шкіл  передового  педагогічного досвіду, 3 школи педагогічної майстерності, 2 школи молодого спеціаліста, школа молодого управлінця, проведено 22  міських  семінарів-практикумів.

З метою активізації творчої професійної діяльності педагогічних працівників, росту та вдосконалення їх майстерності в напрямку забезпечення організації якісного сучасного навчально-виховного процесу у 2012 – 2013 навчальному році проведена презентація творчих доробок (проектів) учителів «Вернісаж педагогічних ідей і знахідок», на високому рівні пройшов Всеукраїнський науково – практичний семінар творчої групи з реалізації науково – пошукового проекту «Критеріальний підхід до оцінки діяльності районних методичних кабінетів як науково – методичних установ », міський семінар директорів «Управління школою в сучасних умовах, проблеми теорії і практики», «Розвиток технології компетентності, проектної культури педагогічних працівників в умовах інформатизації суспільства», тощо.

Працювати є над чим...

Незважаючи на те, що відділом освіти та педагогічними колективами навчальних закладів систематично проводиться профілактична та роз’яснювальна робота щодо попередження пропусків занять та правопорушень в учнівському середовищі, все таки негативом є те, що у 2012-2013 н.р. на внутрішньому обліку знаходилось 30 учнів, на обліку в кримінальній міліції у справах дітей - 3. Власне, показники вживання тютюнових, слабоалкогольних та алкогольних напоїв серед учнівської молоді не є найкращими, то ж на вирішення даної проблеми в наступному навчальному році буде приділятися максимум уваги.

Навчання у гармонії зі здоров'ям

Важливим напрямком  нових соціальних ініціатив -  є охоплення особливим піклуванням дітей, які мають проблеми зі здоров’ям. У 2012-2013 навчальному році у ДНЗ та ЗНЗ виховувалося та навчалося 82 дитини з особливими освітніми потребами. 37 дітям на підставі рішень обласної ПМПК  та довідок ЛКК було організовано індивідуальну форму навчання, із них із вадами фізичного розвитку 18 дітям.

Практичними психологами  вищевказаних закладів проводяться корекційно-розвиткові заняття з даною категорією школярів. Програми психологічного супроводу дітей з обмеженими фізичними  можливостями розроблені та забезпечується їх виконання у кожному навчальному закладі.

Усі діти  з обмеженими  фізичними можливостями залучені до гурткової роботи у позашкільних закладах, відвідують гуртки за бажаннями у навчальних закладах. Питання про можливість створення спеціальних класів знаходиться на контролі та ретельно вивчається. У 2013 році буде продовжено  роботу  щодо впровадження інклюзивного навчання.

Система освіти повинна сприяти гармонійному розвитку людини, розкривати весь її творчий потенціал, ставати фундаментом актуалізованої особистості, громадянина. В усіх навчальних закладах міста працює 23 психологи. Слід відмітити, що дошкільні навчальні заклади забезпечені висококваліфікованими фахівцями служби та мають належні матеріально-технічні умови,   психологічні  кабінети є у кожному закладі. 

Позашкільна освіта

У єдиному освітянському просторі  вагоме місце займає позашкільна освіта, яка спрямована на розвиток особистості, розумових та фізичних здібностей дитини, задоволення її потреб у професійному самовизначенні.

Позашкільну освіту у нашому місті забезпечують: Центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Дитячо-юнацька спортивна школа та Мала Академія наук.  Указом Президента України 2013 рік проголошено Роком дитячої творчості. У зв’язку з цим кожній дитині створені можливості для розвитку її творчих здібностей.  Нові ініціативи передбачають також підвищення рівня охоплення позашкільною освітою до 70% дітей. У місті цей показник становить 48 % .

Тож,  у роботі позашкільних закладів  є ряд невирішених питань і проблем. Потребують удосконалення і зміст, форми та методи методичної роботи з вихованцями. Більше уваги слід приділяти видавничій діяльності, забезпеченню наступності в організації та змісті роботи гуртків, творчих та учнівських об’єднань. Недостатньо ведеться робота по охопленню позашкільною освітою дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, постраждалих унаслідок аварії н ЧАЕС. Повільно впроваджується система трирівневого  навчання.

Харчування в навчальних закладах

Станом на 11.03.2013 року по місту всіма видами харчування охоплено 3330 учнів (76 %). Контингент учнів, охоплених  гарячим харчуванням, складає 2842 (65%).  Гарячим харчуванням охоплені 1810 вихованців ДНЗ,1721 учень 1-4–х класів, що становить100 %, 798 учнів 5-9 класів (46%) і 323 учні 10-11 класів (36%).

Проблемним залишається організація дієтичного харчування у ЗНЗ. Станом на 27 серпня 2013 року з урахуванням стану здоров’я дітей у всіх ДНЗ (Дієта № 5)  та  СЗОШ № 1, ЗОШ № 7 організоване  дієтичне харчування.

2012-2013 навчальний рік у навчальних закладах міста оголошений відділом освіти Роком раціонального та збалансованого харчування для вихованців ДНЗ та учнів ЗНЗ.

У 2013 році відділом освіти вперше започаткований міський конкурс на «Кращу їдальню навчального закладу». Першими переможцями у ньому визнані шкільні їдальні ЗОШ № 11 та СЗОШ  № 2.

З метою покращення матеріально-технічної бази харчоблоків у ЗОШ № 4, 8 придбано нове холодильне обладнання , у СЗОШ № 1 та ЗОШ № 11- нове технологічне обладнання. У ЗОШ № 9 проведено капітальний ремонт харчоблоку.

 

Анна Марченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виставка народної творчості
Виставка народної творчості