Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс «Душі моєї вишиванка»
«Душі моєї вишиванка»
Тандем-пресс
Неділя, 18 серпня 2013, 17:13      Ромни, Сумська область
7 серпня у приміщенні Роменського міського Будинку культури  відбулось урочисте відкриття виставки роменської  вишивальниці Ярцевої Валентини Михайлівни. Вишивка – це жива історія українського народу, яка буде жити віки.

Вишивка на Україні— один з найбільш улюблених і поширених різновидів народної творчості. У виробах українських вишивальниць нас захоплює піднесений світ краси і фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхненних образів, коріння яких сягає міфології звичаїв і уявлень наших предків.

Того дня, присутні мали змогу познайомитися з роботами чудової жінки. Ярцева Валентина Михайлівна - талановита та дуже багатогранна людина, яка має багато талантів. Вона займається не лише вишивкою, ще й шиє, в’яже, малює, грає на музичних інструментах. Своїми вміннями радувала всю сім’ю та друзів. Дарувала їм в’язані своїми руками подарунки. Майже всі рідні були вдягнені в одяг Валентини Михайлівни, який зігрівав їх своїм теплом та теплом її рук.

Народилась  5 червня 1949 року в нашому прекрасному місті. Навчалась в ЗОШ №1, де почала вишивати, ця справа захопила настільки, що всі літні канікули  в дев’ятому та десятому класі провела за вишивкою. Валентина Михайлівна дуже красиво малювала. Тому і вишивка виходимо дуже красивою. Полюбляє музику. Закінчила Роменську музичну школу по класу баяна. Потім вступила до Харківського машинобудівного технікуму. Ця подія змусила відмовитись від вишивки. І довгий час вона не займалась цією справою.

З 1990 року працювала в Ніжневартівській нафтовій  промисловості, економістом.   Потім працювала на нашій гардинно-тюлевій фабриці. Де пропрацювала 15 років. Ветеран праці. Зараз на пенсії. В душі творча людина все життя пропрацювала в промисловості. І лише вечорами мала змогу займатись улюбленими справами: шити, в'язати.

Вишивати знову почала два роки тому на масляну, коли взялась вишивати ікону «Ісус Христос». Окрім біблейської тематики Валентина Михайлівна вишиває й пейзажі, квіти, навіть вишила картину видатного художника, філософа Леонарда Да Вінчі «Мона Ліза» або як її ще називають «Джаконда»

ЇЇ роботи пронизані теплом, любов’ю та ніжністю. “Вишивання скоротило холодні, зимові вечори та приблизили весну. Всі негаразди, коли я беру голку, сходять нанівець. І змушує жити далі та радіти життю”, - зізнається майстриня.

Валентина Михайлівна також привила любов до вишивки і своїй дочці Бєляєвій Олені Леонідівні. Дочка з великим задоволенням продовжує захоплення матері. Весь свій вільний час присвячує улюбленій справі. На виставці були присутніми 8 робіт Олени Леонідівни. Маючи двох дітей вона з задоволенням передає їм в спадок свої роботи.

“Ми сподіваємося на плідну співпрацю з майстринями. І хочу побажати їм подальшого розвитку і великого натхнення та жаги до праці. Адже вишивання це дуже нелегка робота, яка вимагає великої витримки, уваги та любові до цієї справи”, - говорить керівник художньої галереї Катерина Рубаник


Анна Марченко


 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вид на бульвар...
Вид на бульвар...