Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Про оздоровлення та підготовку навчальних закладів
Про оздоровлення та підготовку навчальних закладів
Тандем-пресс
Неділя, 18 серпня 2013, 17:01      Ромни, Сумська область
Днями у приміщенні Роменської міської ради відбувся брифінг заступника міського голови з гуманітарних питань Клименка Андрія Борисовича, начальника відділу освіти Горбик Зінаїди Григорівни з місцевими журналістами про хід літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році та стан підготовки навчальних закладів міста до нового навчального року. Літнє оздоровлення та відпочинок дітей у 2013 році

Як зазначив профільний заступник саме серед проголошених Президентом України Віктором Януковичем соціальних ініціатив "Діти – майбутнє України" чільне місце відведено проведенню оздоровчої кампанії 2013 року. Міністерством соціальної політики України цього року поставлено завдання охопити оздоровчими та відпочинковими послугами не менше 80% від загальної кількості дітей віком 7-16 років (включно), згідно з даними Державної служби статистики України. При цьому показник охоплення дітей оздоровчими послугами має становити 40%.
Виконання цих ініціатив передбачає комплексний підхід, одним з елементів якого є забезпечення належних умов для відпочинку та оздоровлення дітей. На поточний рік Президентом поставлені серйозні завдання щодо охоплення дітей програмою з оздоровлення та відпочинку, тому перед органами влади всіх рівнів стоять дуже важливі завдання щодо належної організації процесу оздоровлення та відпочинку дітей.
З метою забезпечення ефективного оздоровлення та відпочинку дітей у квітні 2013 року була створена міська координаційна рада з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей. Міською радою були прийняті організаційно-розпорядчі документи, які регламентують організацію оздоровчої кампанії 2013 року: рішення Роменської міської ради 6 скликання 37 сесії  від 22.03.2013 „Про міську програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2013 рік”, яким затверджена Міська програма, розпорядження міського голови від 31.05.2013 „Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді міста влітку 2013 року.
Мережа закладів для відпочинку та оздоровлення дітей у місті Ромни у 2013 році розширена: дитячі заклади оздоровлення відкриті й при восьми дошкільних навчальних закладах.  Так у цьому році функціонували 23 заклади оздоровлення та відпочинку: 12 пришкільних таборів з денним перебуванням – 11 при загальноосвітніх та 1 при школі - інтернат (охоплено 1550 чол.); 2 профільні табори (охоплено 195 чол.); 1 позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Вогник» (оздоровлено 204 чол.); 8 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку при дошкільних навчальних закладах (оздоровлено 399 чол.).  
Всього станом на 20 липня 2013 року різними формами оздоровлення та відпочинку охоплено 2515  дітей, що складає 67,7 % від загальної кількості дітей шкільного віку. З них відпочинком охоплено 1813 дітей  (101,7% від запланованої кількості), зокрема: 1550 чол. у пришкільних таборах з денним перебуванням; 195 чол. у профільних таборах; 26 дітей у пересувному таборі наметового типу „Сузір’я”; 42 дітей у смт. Кирилівка (організовано Центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю)
Оздоровчими послугами забезпечено 744 дітей (62,6% від запланованої кількості). Зокрема: 204 дітей у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку „Вогник”; 399 дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку при дошкільних навчальних закладах; 12 дітей  у МДЦ  „Артек” та УДЦ „Молода гвардія”; 4 дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи (по управлінню праці); 64 дітей за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; 41 дитина, яка знаходиться на диспансерному обліку ( по ЦРЛ); 20 дітей у санаторній групі дитячого  відділення на базі  Роменської ЦРЛ.
Щорічно особлива увага приділяється оздоровленню та відпочинку дітей пільгових категорій.  Станом на 20 липня різними формами відпочинку охоплено 1036 дітей, оздоровленням - 425 дітей пільгових категорій.  Діти пільгової категорії оздоровлюються у різних оздоровчих закладах області та України: у ДП УМДЦ «Молода гвардія», у ДПУ МДЦ «Артек”, у  позаміському закладі оздоровлення та відпочинку „Вогник”, у дитячому відділенні Роменської ЦРЛ, в обласному багатопрофільному Лебединському санаторії та Шостинському протитуберкульозному дитячому санаторії. У 2013 році Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було виділено додаткові кошти на оздоровлення дітей.
З 27 травня в усіх 11 загальноосвітніх закладах, а з 1 червня при школі – інтернат ім. О. А. Деревської  було організовано роботу пришкільних таборів з денним перебуванням учнів.  Табори відпочинку при загальноосвітніх навчальних закладах працювали в одну зміну, режим роботи яких становив 6 годин. У них було організовано дворазове харчування, вартість якого становила в середньому 10,5 грн. в день на одну дитину (6,0 грн. з міського бюджету, решта батьківські та залучені кошти). При цьому виконання норм харчування складало  приблизно 89,2 %.
З 18 червня до 3 липня на базі Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, Дитячо – юнацькій спортивній школі працювали профільні табори, у яких протягом 14 днів відпочило 195 дітей.
З 14 червня розпочав роботу позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Вогник».  Щороку значна робота проводиться щодо підготовки табору „Вогник”. У 2012 – 2013 роках за рахунок коштів бюджету розвитку міста здійснено реконструкцію з добудовою харчоблоку, зокрема, добудовано приміщення, де розміщується додаткова кімната для миття посуду, кімната для персоналу, душова, внутрішній санвузол (використано 313 тис. грн. з бюджету розвитку міста).
Здійснено добудову санвузлів та душових кімнат  до спальних корпусів позаміського закладу оздоровлення та відпочинку „Вогник”. Виконані роботи по водопостачанню та водовідведенню, збудоване додаткове джерело водопостачання для санвузлів та душових кімнат. На ці роботи з бюджету розвитку міста використано 382,0 тис. грн.
За залучені кошти проведено поточні ремонти спальних корпусів, харчоблоку та їдальні, ізолятора та медичного кабінету, збудовано паркан та проведено роботи по облаштуванню прилеглої території. З 01.09.2012 до 01.07.2013 використано у 112,0 тис. грн. залучених коштів.
Вартість путівки складає 1750 грн., з них 882 грн. – це часткова оплата Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на фінансування харчування дітей. Харчування  здійснювалось за узгодженими санепідслужбами меню, норми харчування виконувались на 100%. Вартість харчування складала 39 грн. на добу.
У 2012 році створений сайт табору, на якому є уся необхідна інформація  (про організацію оздоровлення та відпочинку у таборі, період змін, колектив, діяльність дитячого самоврядування, режим дня, закони та Конституцію табору, інформація для батьків про те, як і де можна придбати путівку, її вартість, що необхідно взяти з собою). Інформація  оновлюється щоденно.
Як повідомив Андрій Борисович у цьому році на підготовку та проведення оздоровчої кампанії дітей міста Ромни станом  використано 967,2 тис. грн., з них: з міського бюджету 608,4 тис. грн., (добудова у ПЗОВ „Вогник” – 138,4 тис. грн., 171,2 тис. грн. утримання ПЗОВ „Вогник”, харчування у пришкільних та профільних – 135,5 тис. грн., соцстрах (путівки у „Вогник” – 163,2 тис. грн.); з обласного – 48,5 тис. грн. (24,0 тис. грн. на відпочинок дітей у наметових таборах та 24,5 тис. грн. на оздоровлення дітей пільгових категорій); залучених коштів – 310,3 тис. грн. (харчування у пришкільних та профільних – 84,4 тис. грн., доплата за путівки у „Вогник” – 193,9 тис. грн., 32,0 тис. грн. підготовка ПЗОВ „Вогник”)

Підготовка закладів освіти до роботи у новому навчальному 2013-2014 роках

Відповідно до розпорядження міського голови  з 15 по 16 липня у всіх навчальних закладах міста Ромни проведено перевірку готовності останніх до нового навчального року. Результати перевірки засвідчують, що всі навчальні заклади готові до початку нового навчального року, підписані  акти прийому готовності  навчальних закладів всіма службами.
На виконання заходів по підготовці закладів  освіти заплановано до 1 вересня  використати 870 тис. грн. бюджетних коштів, вже використано  понад 1 млн.грн. благодійних  коштів.
У кожному навчальному закладі проведено значну роботу по створенню належних умов для проведення навчально-виховного  процесу, а саме: зроблені косметичні ремонти класних та групових кімнат, коридорів, спалень, спортивних залів, актових, читальних та музичних залів, харчоблоків, їдалень, спортивних майданчиків,  медичних кабінетів,  музеїв,  пралень та проведено благоустрій прилеглих територій. Проведена часткова реконструкція електромереж, тепломереж.
У всіх закладах освіти облаштовано  внутрішні санвузли, відремонтовані всі покрівлі. Замінено 281 вікно та 44 дверні блоки, частково замінено  леноліум, батареї облаштовано  панелі. У ході підготовки навчальних  закладів освіти до нового навчального року  придбано та оновлено  меблі ; столи, шафи, парти, стільці, класні дошки.
У СЗОШ №1,  ЗОШ № 4 обладнано комп’ютерні класи  для початкових класів, у СЗОШ № 1 створено ресурсний центр з комп’ютерною та копіювальною технікою. Також у всіх школах придбано 12 мультимедійних  проекторів.
Розпочато капітальні ремонти спортивних залів  у ЗОШ № 5, ЗОШ № 10( передбачено 200 тис. бюджетних коштів),  у МНВК установлено котел довготривалого горіння   (30 тис. грн.); розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації  по реконструкції  топкової ЗОШ № 8 (120 тис.), завершується реконструкція будівлі спорткомплексу (140 тис. грн.), у ЗОШ № 6 - будівництво паркану ( 40 тис. грн.).
У всіх дитячих навчальних закладах проводиться заміна застарілого технологічного обладнання харчоблоків та пралень. У 2013 році передбачено використати 100,0 тис. грн. з місцевого  бюджету. А з 1 вересня у дитячому навчальному закладі № 4 (завідуюча Ільницька С.Г.)  розпочнуть роботу дві додаткові групи з короткотривалим перебуванням дітей по 20 чоловік, у ДНЗ № 3 (завідуюча Бардак З.І.) – логопедична група  у кількості 20 чоловік.
По закінченню брифінгу начальник відділу освіти Горбик Зінаїда Григорівна повідомила, що з 24 липня  усі дошкільні навчальні заклади введено до єдиної державної електронної бази освіти. Завдяки цьому з 01.08.2013 року до кожного ДНЗ буде проводитись електронний запис дітей, в результаті якого простежуватиметься черга у дитячі садки. У зручності та перевагах цієї електронної бази скоро переконаються усі батьки маленьких роменців.

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел