Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Вечір пам'яті Ісаака Шварца
Вечір пам'яті Ісаака Шварца
Тандем-пресс
Неділя, 02 червня 2013, 17:28      Ромни, Сумська область
З нагоди 90-річчя композитора Ісаака Йосиповича Шварца – уродженця м. Ромни, відомого композитора, автора симфонічних творів, а також музики до численних вистав та кінофільмів, серед яких «Мелодії білої ночі», «Біле сонце пустелі», «Зірка привабливого щастя», «Солом’яний капелюшок», «100 днів після дитинства» та інші, в дитячій музичній школі 21 травня відбувся вечір пам'яті.
Ініціатором проведення низки заходів виступила міська громадська організація “Сузір'я”. На заході були присутні цінителі музики видатного композитора, поети, батьки вихованців музичної школи, педагогічний та учнівський колективи закладу, представники міських громадських організацій.
За словами директора школи Охотник Тетяни Гаврилівни, на вечір пам'яті були запрошені з Санкт-Петербурга донька та онука Ісаака Йосиповича, але, на жаль, у зв'язку з невідкладними справами вони не прибули.
Присутні ознайомилися з біографією нашого земляка, виданнями, присвяченими його життю та творчості, переглянули декілька уривків з кінофільмів, музику до яких написав Шварц. Окрасою заходу стали виступи учнівського та педагогічного колективів музичної школи, які виконали свої улюблені романси та пісні на музику композитора.

Біографічна довідка:
Ісаак Шварц народився 13 травня 1923 року в Ромнах (нині Сумська область України) в єврейській родині.  У 1930 році родина Шварца переїхала до Ленінграда, там хлопчик почав займатися в Будинку художнього виховання дітей (ДХВД) по класу рояля у А. С. Замкова. У 1935 році Шварц у віці 12 років перемагає на конкурсі юних обдарувань у Великому залі ЛГФ. Влітку 1937 сім'ю Шварца вислали з Ленінграда до Киргизії. Мати Ісаака, Рахіль Соломоновна, влаштувалася у Фрунзе на швейній фабриці, а 14-річний Ісаак почав давати приватні уроки фортепіано дітям Фрунзенських чиновників. У 1938 році Шварц почав брати уроки композиції у педагога В. Г. Фере. У наступні роки заслання він працював концертмейстером у Киргизькому державному театрі. На початку Великої Вітчизняної війни Шварц керував хором і оркестром Красноармійського ансамблю пісні і танцю Фрунзенського військового округу.Учасник Великої Вітчизняної війни.
У 1945 році Шварц повернувся до Ленінграда і за участю Д. Д. Шостаковича вступив до ЛГК імені Н. А. Римського-Корсакова в клас Б. А. Арапова. Останні два роки перебування в консерваторії Шварц навчався у О. А. Евлахова. Після закінчення консерваторії Шварц в 1954 році складає «Симфонію фа мінор», що принесла молодому композиторові перший успіх. У 1955 році Ісаак Шварц був прийнятий до Спілки композиторів СРСР.У наступні роки він пише ряд балетів, музику для вистав («Ідіот», «Лихо з розуму», «не схилили голови» і «На всякого мудреця досить простоти» у постановці Г. Товстоногова, «Прибуткове місце» у постановці Р. Сусловича тощо) і кінофільмів (всього понад 125 картин).
Широку популярність і любов мільйонів телеглядачів завоювала повна сумної чарівності музика з фільму «Мелодії білої ночі» (1976).  Найбільший успіх Шварцу принесла співпраця з кінорежисерами Сергієм Соловйовим і Володимиром Мотиль. Вельми плідним виявився творчий союз Шварца з Булатом Окуджавою. Разом вони створили 32 пісні і романсу, найбільш відомі з яких - пісня Верещагіна «Ваше благородіє ...» («Біле сонце пустелі»), «Пісенька кавалергарда» («Зірка привабливого щастя»), романс «Любов і розлука» («Нас вінчали не в церкві »), а також пісні з кінофільму" Солом'яний капелюшок ".
Премії «Оскар» за кращий іноземний фільм (1976) була удостоєна радянсько-японська картина «Дерсу Узала» (реж. Акіра Куросава), музику до якої написав Ісаак Шварц.Останнє велике симфонічне програмний твір композитора - «Концерт для оркестру в шести частинах. "Жовті зірки" ("Пурім-шпиль в гетто"). Пам'яті Рауля Валленберга ». У 2002 році Концерт був записаний Національним філармонічним оркестром Росії під керуванням В. Співакова.
Ісаак Шварц був тричі удостоєний премії «Ніка», одержав 8 премій за кіномузику на міжнародних фестивалях.  
Композитор з 1964 року до кінця своїх днів жив і працював у селищі Сіверський (залізнична станція Сіверська) Гатчинського району Ленінградської області. Тут його відвідували В.Висоцький, А. Миронов, А.Куросава, З.Гердт, І. Смоктуновський, С. Соловйов, І. Бродський, Б.Окуджава, В.Мотиль і багато інших творчих діячів та друзів. У Петербург Шварц вибирався рідко, творчі вечори зазвичай влаштовував у місцевій бібліотеці ім. А.Майкова.
Помер у сні 27 грудня 2009. Ісаака Шварца поховали 30 грудня 2009 на Літераторських містках Волковського цвинтаря в Санкт-Петербурзі. Згідно з волею композитора, його похорони пройшли у відповідності з єврейським похоронним ритуалом. Поминальну молитву «Кадиш» над труною Ісаака Шварца промовив один із рабинів Санкт-Петербурзької єврейської релігійної громади

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009