Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс ІІІ Міжнародний художній пленер “Калнишева рада — 2013”
ІІІ Міжнародний художній пленер “Калнишева рада — 2013”
Тандем-пресс
Неділя, 02 червня 2013, 17:28      Ромни, Сумська область
ІІІ Міжнародний художній пленер “Калнишева рада — 2013” закінчився феєричною підсумковою виставкою у краєзнавчому музеї

Красивий Ромен, коли квітнуть каштани.
Щасливий Ромен. Коли спів солов'я
Звучить над Сулою до самого рання.
Це все мій Ромен — батьківщина моя (Любов Шемчук)

Наш тисячолітній Ромен з давніх-давен славиться своїми культурно-мистецькими та духовними традиціями, багатий на різноманітні історичні події, адже він ніколи не був осторонь української історії.  Своєрідна і різноманітна краса роменської природи такої ніжно-ласкавої, і суворо-грізної, і безмежно-розлогої в степах  - здавна вабила до себе творчу увагу художників. Найбільше засобів для змалювання прекрасної рідної землі мають у своєму розпорядженні майстри образотворчого мистецтва. Бездоганні роменські краєвиди та численні визначні архітектурні ансамблі: Святодухівський собор, Вознесенська церква, будівлі колишніх реального, міського та духовного училищ, жіночої гімназії, богоугодного закладу, повітового казначейства, поштово-телеграфної контори, міської думи, земської лікарні  та чудові роменські люди творчо запалювали творчість у багатьох художників.
Так,  в рамках проведення традиційного ІІІ міжнародного художнього пленеру “Калнишева рада -2013” протягом двох тижнів 11 художників  із України, Білорусії, Росії, Придністров'я змальовували духовність нашого міста та його барвисті пейзажі. За ці дні митці відвідали немало куточків Ромен та інших чудових місць поблизу.
Започаткував цю добру і вкрай необхідну справу депутат районної ради Вовченко Ю.В. ще в 2008 році. Дійсно, можна з упевненістю сказати, що ця людина — стоїть на сторожі відродження історії нашого краю, адже у картинах, які будуть зберігатися не один рік, відтворена православна Роменщина сьогодення.
Тож як підсумок творчої роботи митців, 22 травня 2013 року, відбулась підсумкова виставка “Благовіст Посулля” в приміщенні Роменського краєзнавчого музея. 60 чудових картин, таких різних, але від кожної віяло однаково щедрістю та простотою нашого рідного краю. Дивовижно, як кожен художник зміг влучно передати красу Роменщини, блиск церковних куполів - дуже вірно і з великою любов’ю. Коли дивишся на їх картини, так і хочеться самому побувати у всіх куточках природи. Відвідати архітектурні пам'ятки,  вдихнути запах бузку та ірисів, походити босими ногами по зеленій траві та просто помилуватися, сидячи на лавочці, прекрасним сквером.
На відкриття підсумкової виставки прибули: благочинний Роменського церковного округу митрофорний протоієрей Микола Бойко, митрофорний протоієрей Іоанн Кавчак, протоієрей Дмитро Долгий, перший заступник голови Роменської районної адміністрації Татарінов В.М., міський голова Калашник М.К. та любителі образотворчого мистецтва.
З благословення Преосвященнішого Євлогія, єпископа Сумського і Охтирського,  отець Микола зачитав привітання від Правлячого архієрея організаторам, учасникам і гостям пленеру.  З вітальним словом до учасників пленеру звернулися: Микола Калашник і Володимир Татарінов завдячуючи митцям за прекрасні художні твори. Всім учасникам художнього пленеру вручені подяки, почесні грамоти та дипломи.
До 12 липня 2013 року, шановні любителі живопису, ви маєте змогу насолодитися феєричними краєвидами Роменщини, духовно збагатитися  на пленерній виставці “Благовіст Посулля” у краєзнавчому музеї!
Весь пленер та підсумкова виставка відбулась завдяки кропіткій та плідній праці сучасних художників та за фінансової підтримки депутата районної ради Вовченка Ю.В. Активну участь в організації заходу взяли на себе працівники державного історико-культурного заповідника “Посулля”, куратором якого був наш місцевий художник, Член обласної спілки художників України Сергій Півторак. Сприяли в проведенні заходу Сумська і Охтирська єпархія УПЦ та Роменська районна державна адміністрація.
Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

1
1