Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Де навчатися людині з обмеженими можливостями? Професійна реабілітація інвалідів.
Де навчатися людині з обмеженими можливостями? Професійна реабілітація інвалідів.
Тандем-пресс
Неділя, 26 травня 2013, 21:08      Ромни, Сумська область
Загальновідомо, яке важливе значення для кожної людини має здобуття професії, особливо коли вона обирається за покликом серця. У наш нелегкий час надзвичайно важко реалізувати себе в професійній діяльності здоровим молодим людям, не кажучи вже про осіб з обмеженими можливостями.

Адже їх шлях до професійного успіху ускладнений не лише вадами здоров’я, але й соціальними та психологічними проблемами. Основним елементом професійної реабілітації є професійне навчання, яке здійснюється в установах (центрах, відділеннях) професійної реабілітації сфери управління Мінпраці України.

Людмила Подоляка, начальник відділу управління праці та соціального захисту населення розповіла про основні хвилюючі питання людей з обмеженими можливостями стосовно здобуття професії.

-        Розкажіть, що таке професійна реабілітація?

-        Професійна реабілітація передбачає відновлення понижених або втрачених професійних функцій, відбір професії і адаптацію до неї інваліда, дитини-інваліда, відновлення трудової діяльності інваліда за старою або новою професією

-         Заходи спрямовані на забезпечення зайнятості інвалідів, експертизи потенційних професійних здібностей, професійної орієнтації, професійної підготовки, підготовки робочого місця, професійно-виробничої адаптації, раціонального працевлаштування, динамічного контролю раціональності працевлаштування і успішністю професійно-виробничої адаптації. Професійна реабілітація (професійний відбір, професійна орієнтація, професійна освіта, професійні підготовка, перепідготовка, перекваліфікація, раціональне працевлаштування) спрямована на забезпечення конкурентоспроможності інваліда на ринку праці і його працевлаштування, як в звичайних виробничих умовах, так і в спеціально створених умовах  праці.

-         Які Центри існують в системі органів праці?

- У системі органів праці функціонує Всеукраїнський Центр професійної реабілітації інвалідів (Київська обл., с. Лютіж) та 11 центрів професійної реабілітації, 6 з яких мають статус міжрегіональних центрів — у містах Вінниці, Євпаторії, Луганську, Львові, Чернівцях, Краматорську.

-        Отже, Людмило Іванівно, розкажіть, який же порядок професійного відбору та направлення на професійну реабілітацію до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів?

-       Інваліди, які виявили бажання пройти професійну підготовку у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів, особисто подають за місцем проживання до  управління праці та соціального захисту населення відповідні документи:

-        Заяву на ім’я директора про вступ до Центру, в якій вказують обрану робітничу професію (із числа тих, за якими здійснюється професійна реабілітація у Центрі), групу інвалідності, місце проживання, номер мобільного та домашнього телефону (або контактної особи), засоби пересування (якщо маються).

-       Документ про освіту: копію свідоцтва про базову середню загальну освіту (9 класів), атестата про повну середню загальну освіту (11 класів) чи диплома про середню спеціальну освіту або документ про освіту, достатню для оволодіння відповідними робітничими професіями (копія).

-       Медичну довідку - форма 086-У, з обов’язковим висновком медичної комісії про професійну придатність в такій редакції: „навчатися та працювати за обраною робітничою професією (вказати професію) може”; У довідці обов’язково вказується інвалідизуючий діагноз і діагнози супутніх захворювань, сформульовані згідно з класифікацією, затвердженою МОЗ України.

-       Виписку з особової амбулаторної картки стосовно динаміки інвалідизуючого захворювання за останні 2 роки.

-       Довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності, де зазначено реабілітаційний потенціал інваліда (копія).

-       Індивідуальну програму реабілітації (ІПР), видану МСЕК (ЛКК) (копія).

-       Паспорт (копія 1, 2 сторінки та реєстрація за адресою проживання).

-       Дві фотокартки розміром 3 x 4 см.

-       Картку індивідуальної профконсультації клієнта, видану місцевим центром зайнятості. Рекомендація центру зайнятості (за результатами наданих профорієнтаційних послуг).

-        Гарантійний лист про працевлаштування (якщо мається) від підприємств, організацій, установ, що дає право на переважне зарахування до Центру.

В десятиденний термін міське або районне управління праці та соціального захисту населення розглядає поданий пакет документів і, в разі відповідності вимогам Правил, надсилає їх до Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації протягом десяти днів після надходження пакету документів приймає рішення про направлення інваліда до реабілітаційної установи, повідомляє про прийняте рішення міське (районне) управління праці та соціального захисту населення і заявника та надсилає документи до Центру.

-                  Чи може інвалід пройти профреабілітацію у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів, якщо два роки тому було пройдено курс професійної реабілітації та отримано сертифікат установленого зразка про отримання професії у Вінницькому центрі професійної реабілітації інвалідів „Поділля”?

-                  Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 12.08.2010 р. № 239 „Про затвердження змін до Типового положення про центр професійної реабілітації інвалідів” внесено суттєві зміни, що стосуються направлення інвалідів на професійну реабілітацію до центрів професійної реабілітації інвалідів.

-                  Згідно з пунктом 4.8 зазначеного наказу Мінпраці до Центру не приймаються на навчання інваліди, які вже пройшли за державні кошти реабілітацію у центрах професійної реабілітації інвалідів державної або комунальної форми власності, і не працевлаштувалися за набутою професією.

Однак, це не стосується випадків, коли за висновком МСЕК або ЛКК інваліди у зв’язку з погіршенням стану здоров’я не можуть працювати за раніше набутою професією і потребують перенавчання (перекваліфікації).

У такому випадку інваліду необхідно звернутися до МСЕК або ЛКК за отриманням відповідної довідки, яка повинна містить обґрунтування (на основі анамнестичних, клініко-функціональних, санітарно-гігієнічних даних) причин, за якими інвалід не може працювати за раніше набутою професією та потребує перенавчання за іншою робітничою професією.

Таким чином, інваліди можуть повторно проходити навчання у будь-яких центрах професійної реабілітації інвалідів за рахунок державного бюджету при умові отримання відповідного висновку медико - соціальної експертної комісії, або ж за власні кошти та кошти юридичних чи фізичних осіб.

Більш детальніше про професійну реабілітацію інвалідів можливо дізнатись звернувшись до управління праці та соціального захисту населення за  адресою: бул. Шевченка, 8 (кім.25) або за телефоном 5-31-44.

Анна Марченко

 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виконком
Виконком