Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Соціальні ініціативи Президента України — в дії. Сімейна медицина — на благо людей
Соціальні ініціативи Президента України — в дії. Сімейна медицина — на благо людей
Тандем-пресс
Неділя, 26 травня 2013, 21:08      Ромни, Сумська область
15 травня 2013 року відбулась виїзна прес-конференція заступниці голови облдержадміністрації Тамари Дмитрівни Іщенко, головного лікаря Роменської ЦРБ Валентини Василівни Гунькової, які  відвідали  Роменську амбулаторію сімейного лікаря по вул. Київській, 80. 
Відповідно до моніторинга Сумської ОДА результативність роботи амбулаторій сімейної медицини, як первинної ланки надання медичної допомоги працюють на благо людей. Так, 15 червня минулого року відкриття й у нашому місті міського центру первинної медико-санітарної допомоги вирішила питання обслуговування понад 1,6 тисячі роменчан. Зокрема, це зручно, адже обслуговуємий район розташований за 12 км від Роменської центральної районної лікарні.
Валентина Василівна Гунькова, головний лікар Роменської ЦРЛ зазначила, що в рамках реформування, сімейна медицина й дійсно повинна працювати на благо нашого населення. Бюджет розвитку міста Ромни, міська влада, депутатський корпус щоразу активно підтримують реформу в охороні здоров'я, тому в 2012 році було виділено 217 тис. грн. з Бюджету розвитку міста на реконструкцію приміщення амбулаторії, більше 70 тис. грн. було залучено коштів на оснащення та придбання меблів. А також варто зазначити, що при відкритті цього закладу був придбаний легковий автомобіль ВАЗ за кошти депутата обласної ради, Олександра Саєнка.
Щодо роботи закладу Гунькова зауважила, щоб показати переваги реформи була відслідкована мета задля якої був створений заклад. Мета — максимальне приближення первинної медико-санітарної допомоги до населення. І дійсно, мікрорайон віддалений від міста, і дуже незручно їхати за медичною допомогою до поліклініки.
За І квартал 2013 року роботи амбулаторії був лише 1 виклик екстренної медичної допомоги. А це говорить про те, що сімейний лікар проводить планову профілактичну роботу з хронічними хворими, відсутня малюкова смертність. Є позитивний результат в ефективності диспансеризації населення, адже більше 700 осіб стоять на диспансерному обліку.
Щотижня у закладі проводять лабораторні дослідження, у закладі є також електро-кардіограф, він настільки маленький, що лікар разом з цим обладанням взмозі зробити кардіограму людині прямо вдома.
В амбулаторії працює досвідчений сімейний лікар, дві медичних сестри, санітарка та водій — ось весь колектив, котрий забезпечує повноцінну роботу закладу.
Тетяна Михайлівна Ладика, сімений лікар, фахівець з 20-річним стажем зауважила, що  у приміщенні амбулаторії створені всі умови для надання допомоги на первинному рівні. Тут працює педіатричний, маніпуляційний кабінети та кабінет сімейного лікаря, укомплектовані необхідним обладнанням.
«Щодня до дільниці звертається близько 30 людей, третина з яких – діти, крім того, надходить до 6 викликів додому. У нас налагоджена профілактична робота з населенням, а відтак – відсутня малюкова, дитяча та материнська смертність», – розповіла Тетяна Михайлівна.
«Ми на власному прикладі пересвідчилися в ефективності роботи амбулаторії сімейної медицини. Тут відсутні черги, налагоджено дієвий контакт з людьми лікаря, котрий обізнаний з проблемами кожної родини. За потреби можна викликати лікаря додому, здати необхідні аналізи та зробити кардіограму. Лікар уважно ставиться до нас та до нашого здоров’я, тож я спокійна за свою родину», – зазначила молода мама Інна Матяш.
Але основною проблемою реформування все-таки — відсутність кадрів. Тому реорганізація та модернізація первинної ланки здійснюється паралельно з підготовкою кадрів для установ сімейної медицини. Так, з 2002 року на базі Сумської філії Харківської медичної академії післядипломної освіти підготовлено понад 300 сімейних лікарів. У медичному інституті Сумського державного університету з 2005 року відкрито магістратуру за фахом «загальна практика-сімейна медицина», а з 2010 – аспірантуру.
Крім того, існує й система місцевих стимулів, зокрема, забезпечення сімейних лікарів житлом, земельними ділянками, безкоштовний проїзд транспортом та надбавки до заробітної плати, поінформувала Тамара Іщенко.         
У перспективу Валентина Василівна Гунькова поділилася планами, що незабаром завод “Тутковського”, який знаходиться на території Ромен, спільно з ЦРЛ розробить модульний варіант приміщення для сімейного лікаря. З цією ідеєю головний лікар виступала на міжнародному медичному форумі у секції “Медична геологія”. Але поки що це в планах.

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня