Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс “Наша правда про спортивну школу “Талан”, як ми виживаємо”
“Наша правда про спортивну школу “Талан”, як ми виживаємо”
Тандем-пресс
Неділя, 19 травня 2013, 21:20      Ромни, Сумська область
“Наша правда про спортивну школу “Талан”, як ми виживаємо”Спортивна школа “Талан” протягом  16 років виховує молодь, прививає їм здоровий спосіб життя. Діти завжди завдячують своїм тренерам перемогами та відповідальним ставленням до легкої атлетики.
Але так сталося, що всі ці 16 років дитячо-юнацька школа “Талан” - бореться за своє виживання. Орендовані приміщення, мінімальная заробітна плата, недостатня матеріально-технічна база, яка не оновлювалась протягом 10 років, і відсутність будь-якого фінансування не зламали дух школи, тренерів та вихованців.
Сьогодні, спортивна школа нараховує 116 вихованців, які займаються у трьох відділеннях: легка атлетика, шахи, лижі. П'ять досвідчених тренерів-викладачів щодня діляться своїм безцінним досвідом із молодим поколінням. Протягом тижня у школі проходить 28 тренувальних занять із легкої атлетики, що складають по 2-3 академічних години в залежності від віку вихованців та рівня їх підготовки.
Протягом цих років на рахунку викладачів школи більше десятка підготовлених кандидатів у майстри спорту. Неодноразово вихованці спортивної школи приймали участь у міжнародних змаганнях з легкої атлетики, Чемпіонатах Європи, Світу, Олімпійських іграх, де  показували рівень підготовки Майстрів спорту України та Майстрів спорту України міжнародного класу.
Своїм досвідом, чи легко підготувати дитину до кандидата у майстри спорту, поділився і тренер-викладач Воблий Андрій Олександрович, і сам директор спортивної школи Яременко Віктор Андрійович. І дійсно, з їх слів, для початку дитину необхідно до цього заохотити, підсказати і лише тоді можна говорити про підготовку. Але в умовах нерівної конкуренції, недофінасованості, а в деяких випадках, навіть “обливання брудом” можливо й могло б “опустити руки” тренерів, але “дивлячись на своїх вихованців хочеться знову жити й творити добрі справи на благо здорового життя дітей”, - зазначив Віктор Андрійович.
Тренер-викладач Воблий Андрій говорить: “Ми майже звикли до того, що наша школа нікому не потрібна. Ми мріємо лише про те, щоб нам не заважали тренуватися і повноцінно готувати дітей до змагань”.
І навіть у такій обстановці тренерам-викладачам вдається підготувати справжніх спортсменів з легкої атлетики — це Рясна Вікторія, Тетерюк Лариса, Шульженко Ольга, Забудська Поліна, Клейніх Анастасія, Коваль Олексій, Нємченко Михайло, Глущенко Ігор, Черевко В'ячеслав, Громенко Владислав, Тимошенко Олександр, що є призерами та переможцями Чемпіонатів України з легкої атлетики.
Можливо б невелике фінансування зі сторони місцевої влади допомогло працювати школі на повну силу. Адже участь у змаганнях фінансується загалом батьками вихованців та тренерами спортивної школи.
Діти майбутнє нашого міста, адже поряд з творчими колективами, іншими спортивними школами, вони також прославляють місто Ромни, далеко за його межами. Ми не повинні бути байдужими! На мою думку, за спортом здорове майбутнє нашої нації!
Прикро, що фінансування меценатів обходить спортивну школу стороною. Неодноразові звернення до яких не дало вагомих результатів. При цьому деякому “видатному спортсмену міста” фінансують ветеранський спорт тисячами гривень. Що таке ветеранський спорт? Савіцький Микола Віталійович, тренер-викладач із 30-ти річним стажем розповів, що це свого роду хобі. “В усьому світі змагання серед ветеранів вважаються, як дозвілля для людей які колись займались спортом. Вони стоять на одному рівні з нумізматикою, філателією, колекціонуванням значків та етикеток — це хобі. Ні одна держава та органи місцевого самоврядування не фінансують ветеранський спорт. Увага приділяється лише дорослому спорту, спорту для людей з обмеженими можливостями і дитячому спорту. Тому, меценати, міська влада повинна розуміти, що фінансуючи ветеранський спорт вони фінансують забаганки  пенсіонера-фізкультурника”, - говорить тренер.    
Тож побажаємо дитячо-юнацькій школі “Талан” взаємопорозуміння з місцевою владою, меценатами    . А також спортивного натхнення.....

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

41
41