Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Туалети громадського користування: де їх шукати?
Туалети громадського користування: де їх шукати?
Тандем-пресс
Понеділок, 13 травня 2013, 21:14      Ромни, Сумська область
Туалети громадського користування: де їх шукати?Тривалий час вважалося, що тема туалетів загального користування — непристойна. Насправді, непристойним є те, що у нашому місті туалетів загального користування вкрай мало, а до тих, що є - просто страшно зайти. І справді, чому у громадських місцях потребу у воді, їжі, розвагах можна задовольнити чи не на кожному куточку нашого міста. А от іншу фізіологічну — ніде. І це притому, що без їжі та води, тим паче без розваг людина прожити може, а ось із природньою потребою прожити просто неможливо.
Санітарними нормами радянських часів прописувалось, що туалети загального користування повинні розташовуватись через кожні 500 м. з позначками до найближчого туалету. У нас же з позначками проблема і з туалетами також.
Тож, як говорять: “Ідіть, любі, куди хочете”. До речі, всі так і роблять. Проведене мною невеличке опитування, довело, що за відсутності громадської вбиральні люди сходять у найближчі кущі, під'їзд та поза гаражами. І ніхто не вправі засуджувати їх за це, адже якщо немає туалету, доводиться “викручуватися” хто як вміє.
У той же час стаціонарні туалети, біо-туалети набагато покращили б життя роменчан. Бо до таких споруд не треба  підводити каналізацію, світло тощо. Приватні підприємці займатися таким бізнесом не хочуть, говорять, що не вигідна справа. У нашому місті існує тільки два приватних туалети, що знаходить по бульвару Шевченка і той працює лише до 17 години, та на території міського ринку, який працює до 14-30, а що далі? Кущі?
Як варіант можна зайти до найближчого кафе чи ресторану. Хоча ними ви також довго не обійдетесь, адже це не їхнє цільове призначення. Загалом, прийти до кафе тільки для вирішення делікатної проблеми  можна, але зазвичай стикнетеся зі скосими поглядами працівників кафе та ресторанів “Якщо не купуєте, значить йдіть звідси”. Хоча під громадський туалетом вважається — туалет у громадських місцях: вулицях, вокзалах, ринках, супермаркетах, стадіонах, театрах, кіно, ресторанах тощо).
Почнемо із залізничного та автобусного вокзалів. Безкоштовний туалет розміщений на вулиці, в кінці залізничних платформ, подалі від приміщення вокзалу та зупинки поїздів. Його зазвичай відвідують пенсіонери або ж ті, кому дуже потрібно. Кабінки цього туалету не обладнані навіть дверима, не говорячи вже про туалетний папір. Через різкий запах до нього важко навіть наблизитись, не те що скористатись ним. Проблема запаху особливо актуальна влітку. Проте кількість його відвідувачів важко уявити, їх дуже багато.
На Центральному ринку є один платний туалет. Час роботи: з 7.00 ранку та до 14-30.  За 1 гривню 50 копійок касир видасть  шматочок туалетного паперу. Туалет часто прибирається, тому в кабінці неприємного запаху немає.  Хоча навіть без позначки цей туалет можна знайти саме за запахом.
На центральному ринку є ще один туалет — безкоштовний. Який так добре користувався попитом серед відвідувачів та самих торговців, але наразі він зачинений. А тому всі  ходять у поряд розташовані кущі або прямо під двері зачиненого туалету.
У парку культури та відпочинку  також є два безкоштовні туалети. Перший знаходиться поряд із ЗОШ № 3. Щоб скористатись ним, потрібно оминути життєдіяльність попередніх відвідувачів, а тож, панянкам на високих підборах краще туди не заходити.
Другий же туалет розташований поблизу дитячого майданчика. Чистим стає тільки навесні, коли  починає працювати  прибиральниця. Взимку стан бажає кращого...
Найчистішим, напевно, є безкоштовний туалет розташований на території спортивного комплексу ім. Окіпного, адже саме до нього не страшно заходити. Звичайно туалетного папіру немає, але все-таки чисто.
Біля міського Будинку культури розташований  платний туалет, вартістю 1 гривня, працює, на жаль, тільки до 17-00 взимку та 18-00 влітку. Якщо не зважати на павутиння, яке навесні висить над головою відвідувачів, загалом — чисто. Із 4-х кабінок працює лише дві, туалетний папір вам видадуть на касі (касир посміхається, обмежень немає). Помити руки доведеться зашкарублим куском мильця. Сушки для рук немає (користуйтесь відмотаним папіром).
Зазначу, що жоден із названих туалетів немає пандусів, а отже, для людей з обмеженими можливостями взагалі - дорога закрита.
Невелика кількість туалетів загального користування у дні масового гуляння  перетворює найближчі будівлі та двори центральної частини міста Ромни у відхожі місця, що на наступний день додає роботи не тільки працівникам ЖЕКів, а і самим мешканцям. Бо якщо дивитись з усіх сторін, то окрім браку туалетів у роменчан іноді бракує культури, манер, вихованості та й загалом поваги до рідного міста.

До відома: У Кодексі України про адміністративні правопорушення за вчинення дрібного хуліганства передбачена відповідальність за статтею 173. Порушення вимог даної статті карається штрафом від 51 до 119 гривень, або громадськими роботами на строк  від 40 до 60 годин, або виправними роботами на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20 % заробітку, або адміністративним арештом на строк до п’ятнадцяти  діб.
Дрібне хуліганство - це нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Найбільш розповсюдженою формою дрібного хуліганства є нецензурна лайка у громадських місцях. Та прояви цього правопорушення надзвичайно різноманітні. Тому  законодавець визначив терміном «інші подібні дії», до яких необхідно віднести:  справляння природних потреб у не відведених для цього місцях;     
Роменським міськвідділом протягом минулого року було виявлено 382 правопорушення за порушення вимог статті 173 КУпАП, а за поточний період цього року співробітниками міськвідділу виявлено вже 41 факт вчинення дрібного хуліганства.

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм