Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Редакційна скринька: Сміття та діти...
Редакційна скринька: Сміття та діти...
Тандем-пресс
Понеділок, 13 травня 2013, 21:13      Ромни, Сумська область
Редакційна скринька: Сміття та діти...Проблема із сміттям найбільше зараз хвилює роменчан, а отже залишається одним із найактуальніших комунальних завдань та проблем. Зокрема, мешканці скаржаться на купи сміття, що неприємно пахнуть і розносяться вітром по околицях. У більшості випадків до сміттєвих контейнерів просто не підступитися, тому люди змушені викидати полієтиленові пакети поряд.
Нагадаємо, вивозом сміття в місті зараз займається ТОВ “ПМК-Ресурс”, відтак там запевняють, що підприємство працює собі в убиток.
Основні негаразди у вивезенні сміття можна охарактеризувати наступною цитатою: «…Сміття, буває, вивезуть вчасно, а іноді контейнери кілька днів стоять переповнені, тоді вітер розносить непотріб по всій окрузі».
За радянських часів таку безгосподарність навіть важко було собі уявити. Через ці сміттєзвалища почуваєшся громадянином якоїсь країни третього світу, а не господарем.
Нещодавно, вкрай обурена мешканка будинку по вул. Петра Калнишевського, 35, звернулась до редакції газети “Тандем-прес”, яка до доданих фотографій пояснювала: “Ось так виглядає наш двір щотижня, ми не знаємо як з цим справлятися .... Наші діти перебувають у постійному смітті .....сміття знаходиться на дитячих майданчиках, а також біля під`їздів.....підприємство з вивезення сміття не виконує свої обов'язки, за що ми їм платимо????”  
І дійсно, сусідство зі смітниками — річ вкрай неприємна. Особливо, коли поблизу сміттєвих баків розташований дитячий майданчик.
На запитання: “Влаштовує вас таке сусідство, і де  краще будете бавитися на подвір'ї з дитиною”, мешканці будинку звичайно відповідають, що краще пройдуться до найближчого скверу або міського парку.
Ситуація — типова. У багатьох дворах нашого міста сміттєві майданчики розміщені або поблизу будинків, або біля лавок і гойдалок. Так, по вул. Петра Калнишевського, 32 сміттєві контейнери мало того, що знаходяться біля дитячого майданчику, так ще й бетонної огорожі не мають.
За Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць  контейнерні  майданчики  повинні  бути віддалені від меж земельних   ділянок   навчальних   та    лікувально-профілактичних закладів,   стін   житлових  та  громадських  будівель  і  споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань  не менше 20 метрів. У нашому випадку, відстань від контейнерів та дитячого майдинчику можна вирухвати в декілька кроків.
Після двотижневого не вивезення сміття, мешканці почали телефонувати до ТОВ “ПМК-Ресурс”, говорять, ввічливий чоловік пообіцяв вирішити цю проблему. Так, на диво мешканців автомобіль все-таки приїхав, але весь об'єм, того дня, не вивезло навіть два спеціально призначених автомобіля. Але сморід, що залишився після вивантаженого сміття стояв цілий день, говорить мешканка будинку № 35. Тож,  погрузивши два авто, вони зникли....а що з остачею сміття??? Після цього, пройшло майже два тижні, сміття так і не вивозиться....Ймовірно, комусь всеодно чи діти будуть бавитися на чистому майданчику, чи поряд із сміттям, бомжами та собаками...
Пунктом 2.14 санітарних норм встановлено, що під час зберігання  побутових  відходів  у  контейнерах повинна  бути  виключена  можливість  їх загнивання,  розкладання, розвіювання та розпилювання.  Термін зберігання в холодний  період року  (при  середньодобовій температурі -5 град.С і нижче) повинен бути не  більше  ніж  три  доби,  а  в  теплий  період  року  (при середньодобовій  температурі більше ніж +5 град.С) - не більше ніж одна доба (щоденне перевезення).
При цьому відповідальність за санітарний стан контейнерів, контейнерних майданчиків і порядок навколо них несе саме ТОВ “ПМК-Ресурс” (Правила благоустрою м. Ромни). Але, на жаль, якщо автомобіль і забирає сміття, то тільки з контейнерів, а пакети навколо сміттєвих контейнерів, як лежали так і лежать....
Власні щоденні спостереження про життя навколо сміттєзвалища призвели до таких висновків: Жителі будинку доволі акуратно, регулярно відносять сміття до контейнерів, інколи залишають його поруч із контейнерами. Це відбувається у двох випадках. Коли баки переповнені і коли пакети тяжкі (одного разу це були тріснуті скляні банки, які пані побоялась піднімати і кидати ).
Загалом, роменчани говорять, що такої безвідповідальності зі сторони підприємства вони ще не бачили. А це думка, мешканців не одного будинку, а всього міста. До речі, можливо міській владі необхідно переглянути умови договору з підприємством? А районній санітарно-епідеміологічній станції вживати заходів? Бо терпінню роменчанам скоро прийде кінець.
Адже якість нашого життя визначається не розкішшю та статками, а чистотою як навколишнього середовища, так і душі....

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

37
37