Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс 5 травня — Всесвітній день акушерки
5 травня — Всесвітній день акушерки
Тандем-пресс
Понеділок, 13 травня 2013, 21:12      Ромни, Сумська область
Всесвітній день акушеркиПомічники лікарів, так називають акушерок у пологових будинках, відзначали своє професійне свято «Всесвітній день акушерки» 5 травня. Праця цієї категорії медиків незамінна, за великим рахунком, саме акушерки допомагають малюкам з’являтися на світ. 
Основні функції акушерки багатогранні і зачіпають надання першої акушерсько-гінекологічної допомоги, та підготовку інструментарію для проведення прийому лікаря-гінеколога, і допомогу лікарю при огляді жінки, і взяття мазків на гістологічні, бактеріологічні види досліджень, та виписку на проведення аналізів з консультацією фахівців, і проведення патронажу породіль та вагітних, і проведення диспансеризації хворих, ведення документації по їх диспансеризацію, психологічну підготовку вагітної до пологів, при необхідності ведення педіатричної роботи, а також усім відоме надання допомоги акушер-гінекологу у веденні пологів.
У професійне свято акушерки - «День акушерки» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних акушерок і бажаємо їм міцного здоров’я, трудових успіхів і надійного родинного щастя.
Саме на початку травня своє професійне свято відзначають люди, завдяки дбайливим рукам яких багато хто з нас з'явились на світ. Вже більше двох десятиліть поспіль 5 травня вважається Міжнародним днем  акушерки
У святковий день редакція газети “Тандем-прес” завітала до Роменського пологового відділення центральної районної лікарні. Відділення очолює професіонал своєї справи, районний акушер-гінеколог Красько Валентина Петрівна, під її пильним керівництвом працює 12 акушерок та 11 лікарів-гінекологів. Роботою акушерок, безпосередньо, керує старша акушерка Агапкіна Віта Борисівна.
Про свою щоденну кропітку, але напрочуд щасливу роботу розповіла акушерка Роменського пологового відділення Коновал Наталія Григорівна.
Отже, Наталіє Григорівно, розкажіть хто надихнув Вас у виборі цієї професії, чому саме цю спеціалізацію Ви обрали?
Моїм справжнім натхненням у виборі професії стала моя мама, якої, на жаль, вже немає! Спеціалізація акушерки досить цікава робота, яка пов'язана з дітьми, адже я обожнюю дітей.
Де Ви навчалися і скільки років працюєте на цій посаді?
Я навчалась у Сумському медичному училищі, акушерське відділення. Цій професії я присвятила 30 років.
Як Ваша сім'я відноситься до професії?
Мій чоловік завжди мене підтримує, головне щоб мені подобалось!
Розкажіть, будь ласка, трохи докладніше про Вашу роботу?
Акушерки працюють у різних відділеннях  пологових будинків: на допологовому, власне, в пологовому залі і на післяпологовому. На допологовому відділенні вони забезпечують догляд за вагітними, виконують призначення лікарів і таке інше. При цьому потрібно пам'ятати, що вагітні - це особлива категорія пацієнтів. Зокрема, акушеркам доводиться весь час  пояснювати і заспокоювати своїх найвищою мірою тривожних пацієнток, а заодно і їх родичів. Природно, що пологовий зал - це епіцентр основних подій в пологовому будинку. Якщо не виявлено ніяких патологій, то саме акушерка безпосередньо приймає пологи (лікар в цей час стежить за серцебиттям плоду і загальним ходом родового процесу). Саме від її реакції і своєчасних дій багато в чому залежить те, наскільки благополучно пройде і завершиться пологовий процес. Нарешті, у післяпологовому відділенні акушерки знову-таки забезпечують догляд за породіллями, пильно стежать за їхнім самопочуттям (наприклад, за тим, щоб не відкрилися кровотечі), навчають правильному догляду за дитиною, правильного прикладання до грудей, гігієну в післяпологовий період , тощо.
Пологове відділення для декого страшне, для декого буденне, але молоді мами поступаючи у пологове відділення бояться. І тут ключовим, мабуть, є допомога акушерки у підготовці до пологів, які Ваші особисті методи впливу в цей тяжкий період для жінок?
Кожна жінка — індивідуальність, а тому поведінка у кожної різна. Залежить все це як від больового порогу, так і від характеру породіллі. А тож для кожної жінки у мене свій індивідуальний підхід. У першу чергу, з кожною майбутньою мамою проводиться психолого-профілактична робота. Саме при цій бесіді кожна акушерка розповідає жінці як правильно себе поводити, чого не потрібно боятися. Зокрема, вислуховуємо уважно породіллю, що вкрай важливо у такому стані для жінок.
Період переймів звичайно болісний, я завжди допомагаю жінкам не так болісно перенести цей період,  спокійно говорю з ними. Дуже дієвим є розмова на іншу, відволікаючу тему. Інколи, достатньо навіть моєї присутності, і жінка поводить себе спокійніше. Навчаю кожну майбутню маму правильно дихати, правильно тужитися, тощо. Підкреслю, що жінки у нас молодці!
Що змінилось у процесі керування пологами за радянських часів?
Зокрема, хотілось би зазначити, що робота акушерок радянських часів давно відійшла на задній план. Якщо раніше акушерка вказувала жінці чи щось забороняла у період переймів, то наразі, для повного комфорту жінки дозволяється на розсуд самої матері: вставати, сидіти, пити воду....
Другим таким нововеденням — викладання дитини відразу ж на груди матері. Це забезпечує більш тісний зв'язок мами з дитиною, профілактику інфекційних захворювань дитини та профілактика гіпотермії (мама своїм теплом зігріває дитинку). Якщо проводиться операція кесаревого розтину дитину викладають на груди батькові.
Належну увагу приділяємо температурі пологового залу, яка повинна бути  не нижчою 25 градусів із позначкою плюс.
Чи достатнє матеріально-технічне оснащення пологового відділення? Чи є у нашому відділенні реанімація для дитини?
Щороку матеріально-технічна база закладу поповнюється. Що стосується реанімації, то у Роменському пологовому відділенні існує кімната інтенсивної терапії, яка оснащена усім необхідним медичним обладнанням для проведення реанімаційних заходів.
Наразі, стало модним чоловікам бути присутніми на пологах, Ваша думка з цього приводу?
Для жінки опинитися в складну, вирішальну хвилину без рідної людини — справжній психологічний стрес: вона відчуває глибоке почуття самотності. Тому, психологічна підтримка близької людини, в першу чергу, батька майбутньої дитини має велике значення. Адже, коли чоловік активний, то однією своєю присутністю або діями полегшує стан дружини, особливо на найдовших першому і другому періодах пологів, коли йдуть перейми. Допомога надається фізична, наприклад, масаж для знеболювання, і психологічна: підтримання розмови, відволікання, за необхідності — звернення до медперсоналу.
Ми вже маємо достатній досвід у проведенні сімейних пологів і бачимо, що якщо батько дитини присутній на пологах, то в нього змінюється відношення до дитини, зв'язок між ними становиться міцнішим.
Однак, якщо у жінки немає бажання постати перед чоловіком  на кріслі, існує компроміс: чоловік чекає за дверима пологового залу, входить, як тільки народиться дитина, проводить перші хвилини поруч. Так що для повноти відчуттів зовсім не обов'язково самому перерізати пуповину.
Наталіє, якими якостями, на Ваш погляд, повинна володіти жінка, щоб вона могла стати акушеркою?
Терпимістю і доброзичливістю, в першу чергу! Дійсно, працювати з вагітними або породіллями дуже непросто. Адже кожній вагітній необхідно  приділити максимум уваги . Крім того, для того щоб працювати в пологовому залі, потрібно бути дуже сильною людиною.  
А які плюси і мінуси Ви бачите у своїй роботі?
Головний плюс - це, все-таки, можливість постійно робити добро. Я приходжу з доби додому і думаю про те, що ось сьогодні я допомогла жінкам та їх малюкам. У пологовому будинку своя особлива атмосфера, піти з неї, по-моєму, практично неможливо. Це атмосфера нового життя, чистої енергетики. Ну, а мінуси ... Це важка і в деяких моментах - невдячна робота.
До речі, а яка зараз середня заробітна плата акушерки?
Заробітна плата близько 1800 грн., це з урахуванням вислуги років, надбавок, категорії, тощо.
Існує така думка, що якщо потрапити у пологове відділення без коштів, то пологи будуть прийняті некваліфіковано?
Скажу Вам чесно, це хибна думка. Адже пологове відділення забезпечене всім необхідним для надання першої медичної допомоги. І відношення до кожної жінки однакове.
Наталіє Григорівно, скажіть, деякі батьки вважають, що форма пупка дитини залежить від того, як акушерка перев'язала пуповину, чи так це?
Це звичайно, неправда. Тому як пупок це фізіологічна особливість кожної людини, відтак і форми має різні. Адже акушерка перев'язує саму пуповину, яка потім відпадає.
Скажіть, у якому віці краще народжувати?
Фертильний вік (вік з якого можна народжувати) від 15-49 років. Але лікарі рекомендують народжувати від 20-35 років.
Скільки прийнято пологів за 2012-2013 роки?
За 2012 рік прийнято 732 пологи, за 4 місяці 2013 — 214.
Чи існує статистика смертності у Вашому пологовому відділенні?
Вона існує скрізь, але у нашому відділенні вона є незначною, це зокрема 6 випадків мертвонароджених малюків за 2012 рік.
Чи часто відмовляються матері від своїх новонароджених малюків?
На щастя, матері свідомо відносяться до новонародженої крихітки, а тому за останні 10 років, скажу, відмов не було.
Кого більше народжується? Роменчанок чи роменців?
Так відразу сказати важко. Мабуть, найбільше хлопчиків. Наприклад, за останній місяць у пологовому відділенні із 47 новонароджених — 22 хлопчики.
Нарешті, що б Ви могли сказати  своїм колегам?
Родинного тепла, терпіння, матеріальних статків.
Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Московський
Бульвар Московський