Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс «Потенціал творчості та інтелекту Роменщини»
«Потенціал творчості та інтелекту Роменщини»
Тандем-пресс
П'ятниця, 03 травня 2013, 20:25      Ромни, Сумська область
Минулого тижня у спеціалізованій загальноосвітній школі № 1 відбулась підсумкова науково-практична конференція «Потенціал творчості та інтелекту Роменщини» Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді.
Основними завданнями конференції є: виявлення і підтримка обдарованих учнів, розвиток їх інтелектуальних та творчих здібностей; залучення учнівської молоді та  вчителів до спільної діяльності у науково-дослідницькій галузі; популяризація самоосвітньої діяльності та пошукових методів дослідження  в шкільному середовищі.
Директор Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді Оксана Олексіївна Андрущенко зазначила, що за останні сім місяців роботи новоствореного закладу - немало зроблено. З перших днів навчання у Роменській МАН слухачі активно включилися у дослідницьку роботу: вони поглиблювали свої знання з базових дисциплін, брали участь у предметних олімпіадах, різноманітних  конкурсах дослідницького спрямування: обласного, всеукраїнського та міжнародних рівнів.
Серед проведених заходів на особливу увагу заслуговує вперше й успішно проведений захід – І та ІІ етапи Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, що є основним заходом МАН України.
У грудні 2012 р. на І (міському) етапі конкурсу-захисту була представлено 81 науково-дослідницька робота. 36 слухачів стали переможцями  цього етапу. 25 кращих робіт були направлені для участі у ІІ (обласному) етапі Конкурсу-захисту, який відбувся  25-26 лютого 2013 р. на базах Сумського Державного університету та Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка.
П’ять науково-дослідницьких робіт учнів, що посіли 1 та 2 місця, були направлені до м.Києва для участі у ІІІ Всеукраїнському етапі Конкурсу-захисту. Високий результат на фінальному етапі показав Терентьєв Олександр (секція «Фізика»), а Яременко Антон (секція «Історія»), робота якого була визнана членами журі як найкраща у секції «Історичне краєзнавство», посів за загальним рейтингом ІІ місце. Ще один юний академік Ромен, Молодика Владислав, посів ІІІ місце у секції «Географія та ландшафтознавство». 22 квітня до м. Києва для участі у фінальному етапі поїхала Радченко Іра (секція «Психологія»).
Окрім загальнонаціонального конкурсу слухачі  МАН беруть участь у різноманітних міських, обласних, всеукраїнських інтелектуальних конкурсах, турнірах, олімпіадах, фестивалях, виставках, показуючи там чудовий рівень підготовки з базових знань та високі творчі здібності. За ці 7 місяців навчального року слухачі РММАНУМ взяли участь у 22 заходах різних рівнів: виїзний науково-популярний лекторій в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Наука ХХІ століття: перспективні напрями розвитку»; Розширене засідання учнівського географічного товариства, літературний вечір слухачів секції «Журналістика» за участю політолога-журналіста Олександра Рихлицького; Засідання круглого столу «Органи прокуратури в системі правоохоронних органів України», Науково-практична конференція до 68-річниці визволення України від фашистських загарбників, Обласний конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій, Вечори англійської поезії, Всеукраїнська історико-географічна експедиція «Історія міст і сіл України», Міська краєзнавча конференція учнівської молоді «Музейні скарби Сумщини: старовинні садиби», Свято в рамках Шевченківських днів «Наша мова калинова», Всеукраїнська виставка-конкурс технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», Всеукраїнський інтерактивний конкурс МАН України «МАН-Юніор», математичні конкурси та екологічні вікторини та багато інших.
21 березня 2013 р. для участі у національному етапі Міжнародного конкурсу «Стокгольмський юнацький водний приз» до м. Києва були направлені 2 роботи слухачів Малої академії секції «Екологія» і робота Бебих Вікторії під керівництвом Литовки В.В. вийшла до фіналу конкурсу. Автори проекту були запрошені до м. Києва і з 9 по 12 квітня представляли свою роботу журі конкурсу.
Ведеться робота над створенням сайту РММАНУМ з метою висвітлення напрямів роботи та результатів діяльності навчального закладу, популяризації позашкільної освіти серед дитячого та дорослого населення міста. Створено емблему закладу, оголошено конкурс на кращий гімн, слухачі секції «Інтернет-технології та веб-дизайн» працюють над програмним забезпеченням для сайту Роменської Малої академії наук.
Оксана Олексіївна Андрущенко дякувала всім, хто долучився  до справи створення закладу для інтелектуально обдарованої молоді у нашому місті та допомагає  у вихованні й навчанні майбутньої наукової еліти нашої країни.
"Успіх людини, безумовно, заслуга його найближчих людей з непомітними, на перший погляд, щоденними зусиллями, працею, терпінням і відповідальністю. Тож хочу висловити свою вдячність батькам наших юних академіків, за  їх відповідальне ставлення до виховання дітей та участь у громадському житті нашого закладу. Сподіваюсь, що Ваша допомога та сприяння розвитку закладу буде продовжуватися і надалі", - говорить директор МАНу.
Тож, були вручені Подяки батькам юних інтелектуалів: Солошенко Н.Ю., голові батьківського комітету Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді за відповідальне ставлення до виховання доньки Анастасії, активну участь у громадському житті навчального закладу, за сприяння розвитку інтелектуально обдарованої молоді та активну життєву позицію,  Пісарєвій С.І., Бабенко  І.Ю., Хоменко Н.М.
Педагоги,  за високий професіоналізм і компетентність, цілеспрямованість і кропітку працю, душевну щедрість, за ті успіхи, яких досягли вихованці не залишилися поза увагою, адже саме педагогічному колективу притаманні працездатність, націленість на досягнення високих результатів, мудрість, доброзичливість, терпіння приносять плоди.
Заслужені Подяки отримали педагоги: Литвиненко О.В., керівник наукової секції «Фізика» за високий професіоналізм, плідну роботу з обдарованою учнівською молоддю, залучення її до науково-дослідницької діяльності  у Роменській МАН, Зінкевич Н.В., керівник секції «Хімія», Бартош Є.М., керівник  секції «Географія», Литовка В.В., керівник секції «Екологія», Шевченко С.В., керівник секції «Біологія», Ткаченко В.М., керівник секції «Інтернет технології та веб-дизайн», Клишко Т.В., Гедз Л.М., Хиценко Г.А., Харченко А.А. керівники секції «Англійська мова», Ласкава Ю.Г., керівник секції «Українська мова», Мицик В.М., керівник  секції «Правознавство», Запека А.Ю., керівник секції «Математика», Волинська В.В., керівник  секції «Математика», Юракова О.В., керівник секції «Журналістика», Юсова О.М., Стрипко Е.Л., керівники секції «Історія»
Того дня слухачі Малої академії представили свої роботи, які є їх першими досягненнями у науково-дослідницькій сфері. Інтелектуали МАНу своїми виступами довели, що ставлять перед собою безліч зовсім не простих питань,  тематики дослідницьких робіт – різноманітна, має практичну спрямованість.
Дійсно, юні академіки  вміють  аргументовано доводити своє бачення проблеми, аналізувати, робити висновки на підставі експериментальних досліджень, а тому були нагоджені Дипломом учасника підсумкової науково-практичної учнівської конференції  слухачів Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді (Яременко А., Московець Н.,  Лопошук Б., Хоменко О., Хроленко О., Папій Т., Прасол І., Бабинець Ю., Гончаренко А.,  Кібець А., Лаврик К., Юракова Ю., Павлюк С., Рудченко Ю.).
Побажаємо юним академікам натхнення та цілеспрямованості і не зупинятися на досягнутому!

Анна Марченко
 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вишиванки
Вишиванки