Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс З 15 квітня розпочали діяти нові Правила дорожнього руху
З 15 квітня розпочали діяти нові Правила дорожнього руху
Тандем-пресс
П'ятниця, 03 травня 2013, 20:24      Ромни, Сумська область
На засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено нову редакцію Правил дорожнього руху, в якій конкретизовано деякі положення Правил, введено нові дорожні знаки, а також закріплено часові межі, у яких водії мають їздити з увімкненими фарами, про ці та інші зміни розповідав редакції газети “Тандем-прес” Анцибор Євген Володимирович,  начальник ВДАІ Роменського МВ УМВС у Сумській області.
Отже, нові правила дорожнього руху розпочали діяти 15 квітня 2013 року. Тож, пройдемося по деяким із змін ПДР.
"Денні ходові вогні - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу і призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби"
Пояснення: Це визначення передує, мабуть, одному з найважливіших нововведень в ПДР,  яка ставить на меті підвищення безпеки руху. Відповідно, в пункті 9.8 говориться: «з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар».  Наскільки це ефективно? Статистика говорить, що в країнах, де рух з включеними денними ходовими вогнями стало обов'язковим, кількість ДТП скоротилася.
Внесено також зміни до визначення «темного часу доби». Якщо раніше таким вважався період, що починався через 30 хвилин після заходу сонця і закінчувався за 30 хвилин до його сходу, то тепер темним часом доби вважається частина доби від заходу до сходу сонця. Отже, «ніч» у новій редакції ПДР стала на годину довшою.
Новим ПДР введено таке поняття як "Газон - ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дернообразующіх трав (переважно багаторічних злаків) або одерновування"
Пояснення: Це визначення з'явилося в ПДР у зв'язку з тим, що стоянка на газонах відтепер заборонена Пунктом 15.10.
Одним із визначень у нових Правилах - “Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди - дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховування факту такої події або обставин його вчинення, які викликали необхідність проведення працівниками міліції заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу"
Пояснення: Введення такого визначення бачиться неоднозначним. З одного боку, воно дає чітке розуміння того, що вважається залишенням місця ДТП, а з іншого, фактично, відкриває можливості для різного роду маніпуляцій. Наприклад, формально можна виїхати з місця ДТП, але не ховатися від ДАІ і надати автомобіль для експертизи, виконавши, тим самим, вимогу Правил.
ДАІ ввела цілу серію нових дорожніх знаків і табличок до них. Деякі з них ніколи раніше не використовувалися, інші просто замінять собою старі. Але, перш за все,  хотілося б відзначити декілька дуже важливих моментів, що стосуються пріоритету. Пункт 8.2 тепер чітко говорить про те, що «дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою». Внесення такої поправки викликано досить поширеними ситуаціями, коли розмітка і знаки суперечать один одному. Тепер це не повинно плутати водіїв. Керуватися вони повинні виключно знаками.
Одним із цікавих є новий знак: “Удосконалене покриття - цементобетонне, асфальтобетонне, залізобетонне або армобетонне збірне покриття, мостові, вимощені бруківкою і мозаїкою, збірне покриття з малорозмірних бетонних плит, із щебеню і гравію, оброблених органічними і в'яжучими матеріалами"
Пояснення: Відтепер фактично будь-яка не гравійна і не грунтова дорога вважається тепер дорогою з удосконаленим покриттям. Визначення з'явилося для того, щоб уточнити дію нового попереджувального знаку 1.40 «Кінець дороги з удосконаленим покриттям».
Щоб підвищити безпеку перевезення організованих груп дітей, ДАІ ввела додаткові заходи позначення транспортних засобів. Відтепер на транспортному засобі з розпізнавальним знаком «Діти» під час посадки (висадки) в (з) нього пасажирів повинні бути включені проблискові маячки оранжевого кольору та (або) аварійна світлова сигналізація.     Наближаючись до транспортного засобу з розпізнавальним знаком «Діти», що зупинився з включеними проблисковими маячками оранжевого кольору та (або) аварійною світловою сигналізацією, водії транспортних засобів, що рухаються по суміжній смузі, повинні знизити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб уникнути наїзду на дітей.
У пункт 10.4 додана пропозиція такого змісту: "Перед поворотом праворуч та ліворуч, у тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в'їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, установленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою."
Простіше кажучи, перш, ніж повернути ліворуч, водій повинен переконатися в тому, що автомобіль, що знаходиться попереду нього, також виконує поворот наліво. Якщо ж він розвертається, дорогу треба поступитися, а не намагатися проскочити зліва. У іншому випадку, при з'ясуванні обставин ДТП, виправдання типу «я не зрозумів, що він розвертався, тому і врізався в нього», прийняті не будуть.
У ПДР з'явився Пункт 15.15, який свідчить, що «на проїжджій частині забороняється установка предметів, що перешкоджають проїзду або паркування транспортних засобів, за винятком випадків: оформлення дорожньо-транспортної пригоди; виконання дорожніх робіт або робіт, пов'язаних із заняттям проїжджої частини; обмеження або заборони руху транспортних засобів і пішоходів у випадках, передбачених законодавством". Запровадженню цього правила передували численні скарги водіїв на те, що біля супермаркетів, офісів часто встановлюються бар'єри, що перешкоджають проїзду і паркування. Як правило, робиться це за рішенням адміністрації супермаркетів і торгових центрів самовільно, тобто без погодження з Державтоінспекцією. Тепер же у водіїв є законне право скаржитися на подібні порушення, а у ДАІ з'явився інструмент боротьби з ними.
Що стосується дорожньої розмітки, то основних змін у розмітці дві - з'явилася синя (нею відзначаються майданчики для паркування, відведені на проїжджій частині) і помаранчева в якості тимчасової. Крім того, поперечна жовта лінія тепер попереджає про наближення до "лежачих поліцейських", червоні поперечні смуги на пішохідному переході попереджають про те, що тут можуть переходити дорогу сліпі пішоходи, а місце, де велосипедна доріжка перетинає проїзну частину, крім білої розмітки, має бути пофарбовано суцільним червоним тлом. Червоно-білі смуги нерегульованих пішохідних переходів з підвищеною небезпекою ДТП тепер теж узаконені.
У новій редакції Правил відсутні положення, які встановлюють необхідність водіям на трасі в темний час доби надівати світловідбиваючий жилет, а також пунктів щодо обов’язковості заміни шин із початком нового сезону.
Хоча нові Правила дорожнього руху в дії, інспектори ВДАІ карати водіїів поки що не будуть, говорять — будуть попереджувати.

Анна Марченко

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Круг біля Ленкому
Круг біля Ленкому