Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Це цікаво Дивні факти про овочі
Дивні факти про овочі
Це цікаво.
Вівторок, 06 жовтня 2009, 08:34      Ромни, Сумська область

Один маленький хлопчик зробив зовсім чітке визначення овочів і фруктів. Він вирішив, що "фрукти" - це те, що смачно, а овочі - те, що корисно".10 місце: Ріпу колись сіяли з рота. Справа в тому, що в ріпи дуже дрібні насіння: в 1 кг їх більше мільйона, і вручну їх просто не розкидати. Однак і плювати - справа не проста, тому кращі "плювальщики" цінувалися й шанувалися в народі. У бурсі про пороття говорили: "Це вам не ріпу сіяти!"

9 місце: Відваром буряка в Росії користувалися як дезінфікуючим засобом, і, природно, їли й варений і сирий. А потрапила вона до нас із Візантії, про що говорить походження російської назви від грецького "сфекели".

8 місце: Є багато видів капусти: червонокачанна, білокочанна, кольорова... Кольорову капусту Марко Твен називав капустою, що закінчила коледж. Броколі американці називають "капустою з університетською освітою".

7 місце: Картопля з'явилася в Європі в середині 17- го століття як декоративна рослина. Розповідають, що якийсь адмірал привіз цю рослину в Англію й, коли її виростили, почастував друзів її стеблами й листами, підсмаженими в маслі. Гості довго плювалися. В XVIII столітті в Росії при дворі це блюдо подавалося як десерт. Перед уживанням його варили й густо посипали цукром.

6 місце: Горошок був першим овочем, закритим у консервну банку.

5 місце: Огірок на початку XVIII століття в Англії був великою рідкістю, а лікарі змагалися в пошуках негативних його якостей. Одні вважали його просто отрутним, інші - "холодним" і призводивший до застуди.

4 місце: Помідор дійсно вважався отрутним. Наприклад, у книзі "Повний посібник із садівництва", виданої в Данії в 1774 г., писалося: "Плоди ці вкрай шкідливі, тому що зводять із розуму тих, хто їх поїдає". На Русі помідори довго називали "скаженими ягодами".

3 місце: Морква з 1991 р. у Європі вважається фруктом. У межах ЄЕС більше ніхто не сміє називати її овочем або коренеплодом. Португальцям це дозволяє продовжувати виготовлення і експорт морквяного варення, тому що, за європейськими стандартами, варення робиться тільки із фруктів.

2 місце: Фахівці дотепер не вирішили, овочем чи фруктом є ананас. У часи Катерини II вельможі- гурмани широко використовували його в застіллях, хоча й незвичним для нас образом. Так, граф Олександр Строганов подавав це в оцті, а в графа Завадовського це шаткували, як капусту, зберігали в діжках і варили із цього борщ і щи.

1 місце: Одним із самих цікавих овочів є арктичний хрін. Його можна зустріти в далекій Гренландії. Він цвіте навіть тоді, коли наступають сильні морози.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Випадкове фото

41
41