Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Це цікаво Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва
Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва
Це цікаво.
Середа, 23 березня 2011, 10:10      Ромни, Сумська область

23 березня на Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Ця дата встановлена в березні 2000 року Указом президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність.
Дослідники вважають, що пращуром української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов'ян, слов'янські культурні джерела, культуру Київської Русі - дохристиянську і християнську.


Але, перш за все, українську культуру відрізняє самобутність і первозданна чистота.


Безсумнівно те, що культурний розвиток народів проходить у процесі їх безперервних взаємин.


У зв'язку з цим вважається, що чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.
Українська культура зайняла гідне місце у світовій культурі.


Вона розвивалася у взаєминах з культурами Заходу і Сходу, в системі Польсько-Литовської держави, українофобському «лоні» царської Росії.
Наслідком цього стали, з одного боку, система освіти і вченість, побудовані на західних зразках, з іншого - приниження української мови як «простонародної» і, в той же час, становлення новоукраїнської літератури, написаної саме цією народною мовою.


І це потрібно розуміти не як парадокс історії, а як закономірність внутрішньої сили української культури, яка зробила відчутний вплив на будівництво імперської культури, такі її визначальні галузі, як література, наука, живопис і музика.


Українська культура проникнута також козацьким нескореним національним духом свободи і вольності.


Не можна обійти увагою феномен «соціалістичної культури», адже Україна в цей період, незважаючи на всі втрати, в тому числі й криваві, зробила гігантський ривок в освіті, культурі, науці і техніці.


Після отримання Україною незалежності виникли нові пріоритети не лише в політиці, але і в культурі.


Репрезентацією держави в цій галузі та її культурним розвитком мало займатися Міністерство культури України, яке й було створено.
Зараз Міністерство культури реорганізовано в Міністерство культури і туризму України, перевизначені його завдання та обов'язки.


У сучасному українському суспільстві, де культура часто виявляється незатребуваною, важливо обрати і утвердити високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному надбанні українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Випадкове фото

Святковий концерт
Святковий концерт