Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Це цікаво День Святого Валентина
День Святого Валентина
Це цікаво.
П'ятниця, 30 січня 2009, 10:08      Ромни, Сумська область

Екзотичні метелики і романтична вечеря або риболовецький гачок та букет ромашок – у День святого Валентина приймаються будь-які дарунки. Головне – з почуттям!

Легенди
Українці вміють кохати! Тому 14 лютого ми з радістю позначили червоним кольором у календарі. Саме цього дня величезна кількість людей відзначає свято всіх закоханих, або День святого Валентина. За однією з легенд, було це за часів правління римського імператора Клавдія ІІ, який заборонив легіонерам вступати в шлюб. Вважалося, що одружений воїн менше думатиме про інтереси своєї країни. Але від цього легіонери не стали закохуватися менше – і знайшлася людина, яка таємно вінчала солдат із їхніми нареченими – священик Валентин. Імператор наказав стратити отця Валентина, але через декілька сотень років священика канонізували.
За іншою легендою, отець Валентин був ще й талановитим лікарем, який переймався тим, щоб його краплі та пігулки були приємні на смак. А коли його ув’язнили, отець Валентин лікував дочку наглядача в’язниці. Була вона сліпа, і Валентин мав її вилікувати, та не встиг – його стратили. Разом із прощальним листом він надіслав дівчині листа, до якого поклав квітку шафрану. Коли Джульєтта (так звали хвору) взяла цей подарунок – вона прозріла. Саме через цей подарунок, листівки, які ми даруємо коханим у цей день, називають “валентинками”.

Сучасне свято
Впевнена, багато хто знає такі легенди, але нещодавно я почула абсолютно модернізовану версію життя того самого Валентина. Причому від маленької дівчинки Віки – їм у дитсадку розповіли (або вона сама так зрозуміла – що гірше, не знаю) про нещасного чоловіка Валентина, якого постійно зраджувала дружина, а він завжди їй вибачав – від великого кохання, напевно. На честь такої самопожертви його тепер і вшановують.
До речі, не варто забувати, що все-таки День святого Валентина – католицьке свято, а в православних християн день кохання є свій – 8 липня – святих Петра і Февронії. Щоправда, тут уже без подарунків, сердечок та романтичних вечер. Прийнято в цей день йти до церкви та молитися за кохання й добробут у своїй родині. Звичайно, грошей на ньому не заробиш.
Що не скажемо про Валентинів день. Нині свято стало настільки комерційним, що важко провести якусь межу між справжньою романтикою та холодним розрахунком. Вам не потрібно думати, як оригінально привітати кохану людину – це за вас можуть зробити численні фірми, які пропонують будь-які послуги, – від екзотичних метеликів замість букета (і це в такий мороз!) до оформлення привітального плаката навпроти вікон коханої (коханого).
А якщо все-таки знайдеться той, хто захоче не тільки заплатити гроші, а й щось зробити самостійно – його навчать, розкажуть, покажуть, як потрібно вітати з Днем усіх закоханих та що дарувати. З останнім складніше – бо хоча й вибір величезний, знайти оригінальний подарунок складно. Наприклад, Яна з Миколаєва каже, що троянди вона вже не асоціює з романтикою – їх місце посіли ромашки, та й ведмедики з сердечками набридли. А Діма хотів би отримати від коханої добрий риболовецький гачок, на який він зміг би впіймати велику рибину.

Особливості святкування
Кожна країна має свої особливості у святкуванні Дня всіх закоханих. Для України саме свято ще дуже нове, воно існує в нас років з 10, тому традиції ще не встановились. А, скажімо, в Німеччині Святий Валентин передусім покровитель... божевільних, тому в цей день усі відповідні лікарні прикрашені пурпуровими стрічками та повітряними кульками – тож коли побачите таку будівлю, не думайте, що там вечірка. Особливість Валентинового дня в Саудівській Аравії – те, що він там офіційно заборонений як такий, що культивує гріх. Там 14 лютого навіть червоні троянди не продають. У Валії виробляють такі собі «ложки кохання». Перед святом закохані вирізають з дерева ложку, прикрашають її сердечками і дарують один одному. Буквально такий жест означає: «Ти знайшов шлях до мого серця».
Та День святого Валентина не те свято, яке вимагає дотримання традицій – навпаки, воно спонукає до фантазувань, до чогось нового та неповторного. Тому, як ви проведете цей день, на всі 100% залежить від вас самих, і радіти та нав’язувати якісь сценарії, плани було б безглуздо. Головне – почуття.


Білоруською «Я цябе кахаю»
Англійською «I love you»
Польською «Koham cie»
Італійською «Ti amo»
Французькою «Je t’aime»
Іспанською «Te amo»
Німецькою «Ich liebe dich»
Японською «Ai shite imasu»
Китайською «Wo ai nei»
Португальською «Te amo»
Єврейською «Ani ohev otakh»
Ірландською «Thaim in grabh leat»
Грецькою «S’agapo»
Шведською «Jag alskar dig»

Народне слово

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Випадкове фото

konotop42
konotop42