Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо 102 інформує Стережіться шахраїв!
Стережіться шахраїв!
102
Неділя, 11 листопада 2012, 20:12      Ромни, Сумська область
Знову й знову до шахрайських пас­ток потрапляють все нові жертви. Люди, немов зачаровані, віддають першим-ліпшим співрозмовникам свої заощадження. А через деякий час, зрозумівши, що накоїли, звертаються по допомогу до правоохоронців. 

Нині одним із найрозповсюджені­ших видів шахрайств стали телефонні. Зловмисники діють за простою схемою. Телефонуючи абоненту, кажуть, що їхній син потрапив до міліції. Аби уникнути проблем із законом, пропонують перерахувати чималі кошти на названий рахунок. Шахраї розраховують на необачність людей, адже в більшості випадків жертви спочатку віддають свої гроші, а тільки потім перевіряють достовірність інформації.

„Для звільнення сина від кримінальної відповідальності негайно потрібні гроші…” – коли телефонують та повідомляють таку чи подібну інформацію – не вірте. Це один із способів вас надурити. Краще за­спокойтеся та негайно звертайтеся до міліції. Зрозуміло, неможливо застра­хувати себе від усіх видів шахрайства з мобільними телефонами, проте знизити рівень ризику, зберігши таким чином свої гроші, – цілком реально. Попереджений – отже, озброєний!

До чергової частини Роменського міськвідділу міліції звернулася стривожена 50-річна жителька м. Ромни й повідомила, що стала жертвою шахраїв. На її мобільний телефон на початку 11.00 год. зателефонували з невідомого номера. Чоловік представився співробітником міліції. Під час розмови останній повідомив, що її син затриманий й для «вирішення» питання про його непритягнення до кримінальної відповідальності потрібна певна сума грошей. Шахраї діяли за­здалегідь обдумано і винахідливо. При розмові чоловік дав поговорити з сином. Та перелякана мати навіть не зрозуміла, що розмовляла зовсім із чужою людиною. Заявниці призначили час і кожен крок у телефонному режимі контролювали, чим не дали можливості з’ясувати справжній стан справ.

Жінка не задумуючись перерахувала визначену суму коштів на банків­ську картку і поповнила рахунок мо­більного телефону шахраїв. Після виконання умов їхнього договору, тобто перерахування 8 тисяч гривень, телефонна розмова була різко перервана. Занадто пізно роменка зрозуміла, що стала жертвою шахраїв. Поспішні висновки з неперевіреної інформації обійшлися жінці дорогою ціною. І, на жаль, таких випадків у нашому місті вже чотири.

Працівники міліції вкотре закликають громадян бути обережними, не довіряти незнайомцям і, перш ніж перерахувати гроші невідомому, перевірити, чи справді вашу дитину за­тримали міліціонери. Задля цього необхідно відразу ж зателефонувати з мобільного. Аби не потрапити до рук шахраїв, будьте пильними і дотримуйтеся простих правил, які допоможуть запобігти спробам мобільного шахрайства:

– не довіряйте інформації, яку отримуєте від незнайомців по мобільному телефону. Завжди перевіряйте її. Навіть якщо незнайомець представляється співробітником певної організації, представником правоохоронних органів, журналістом, вашим родичем чи знайомим, – не поспішайте здійснювати якихось дій, особливо якщо мова йде про переказ коштів на мобільний телефон чи будь-яким іншим способом;

– не повідомляйте коди поповнення рахунків на мобільний телефон незнайомим особам – код поповнення рахунку є сугубо конфіденційною інформацією;

– не розкривайте особистої  ін­фор­мації невідомим особам. У жодному випадку не розголошуйте секретних кодів ваучерів поповнення, даних кредитної картки, паспортних даних.

При будь-яких підозрах на шахрайство негайно повідомте правоохоронні органи.

Віталій МАРТИНЕНКО.

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм