Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо 102 інформує Кишенькові злодії вийшли на полювання
Кишенькові злодії вийшли на полювання
102
Понеділок, 09 липня 2012, 20:30      Ромни, Сумська область

Останнім часом почастішали випадки крадіжок гаманців із грішми і мобільних телефонів.

Так, тільки 10 червня до Роменського міськвідділу звернулося чотири жінки із заявами про те, що під час перебування на центральному ринку м. Ромни в них за невідомих обставин зникли гаманці з грошима та документи. У 49-річної жінки пропав гаманець з грошима в сумі 1000 грн., у 72-річної – гаманець, де були 400 грн. та документи, у 17-річної – з 1100 грн., у 19-річної – гаманець із документами. Наразі по цих випадках проводиться подальша перевірка.

Кожен чув про кишенькових злодіїв, які комусь розрізали сумочку, витягнули гаманець, мобільний телефон або документи у переповненій маршрутці чи за значного скупчення людей. Ця категорія злочинців – професіонали своєї справи. Витягуючи щось із сумочки чи кишені громадян, вони роблять це непомітно та безшумно. „Працюють” переважно вдвох чи втрьох.

Схема проста: один відволікає, інший штовхає, третій цупить здобич. Деколи можуть навіть розіграти міні-виставу: ніби сваряться чи б’ються, а тим часом, доки вся увага відволікається на учасників конфлікту, здійснюється крадіжка. Буває, що злочинець нібито випадково стикається з вами, потім вибачається, але під час цього непомітно обчищає ваші кишені. Трапляються й такі ситуації, коли, стоячи в черзі або в транспорті, людина замислюється про щось або думає про свої проблеми. Цим і може скористатися злочинець. Для нього не складе великих труднощів акуратно вийняти ваш гаманець. Також часто злочинці можуть спеціально створити штучну тисняву. Розштовхуючи людей у черзі, вони тим самим відволікають увагу і „перевіряють кишені”.

Кишенькові злодії мають безліч способів, щоб здійснити непомітно крадіжку. Тому закликаємо жителів міста і району бути обачнішими й уважніше ставитися до своїх речей. Часто люди самі створюють всі умови для злочинців, залишаючи сумки й гаманці без нагляду. Пильність і обережність ніколи не зашкодять.

Пропонуємо кілька порад, як уберегти себе та свої речі від зазіхань правопорушників. Будьте максимально уважними, не тримайте цінні речі (мобілки, гаманці, документи) у задніх кишенях чи просто кишенях на видноті або у зовнішній кишені верхнього одягу, навіть якщо вони закриваються на «блискавку» чи ґудзик. Бажано класти речі у внутрішні кишені, у закриту сумку чи портфель або у кишені, що щільно прилягають до тіла. Зверніть увагу, щоб цінні речі не виглядали з одягу. У місцях зі значним скупченням людей і тисняві проявіть особливу обережність, свої речі (сумки, барсетки) завжди тримайте перед собою, за можливості притискайте їх до себе попереду. Не варто демонструвати наявність значної суми грошей, кидати гаманець чи мобільний телефон до сумки поверх інших речей. Не тримайте в одному місці велику суму грошей, краще розкладіть їх по кількох кишенях та сумках. Якщо кладете гаманець у пакет чи господарську сумку, то помістіть його на саме дно, зверху покладіть різні речі, особливо такі, що створюють шум, шелестять. Не зберігайте документи в одному місці з гаманцем або в ньому, не вішайте мобільний телефон на шию. У разі викрадення ключів і документів негайно замініть замок у квартирі. Заходячи до громадського транспорту, не зупиняйтеся біля дверей, особливо на задньому майданчику, а відразу проходьте вперед, адже сходинки в автобусах, маршрутних таксі – надзвичайно зручне місце для реалізації підступного задуму: кишені та сумка пасажира, який стоїть вище, знаходяться на рівні очей зловмисника. Якщо відчуваєте поруч себе підозрілий рух – відійдіть від людини, яка безпричинно штовхається, треться біля вас, при цьому голосно зробивши їй зауваження – злодій боїться, коли до нього привертають увагу.

У будь-якому разі кожна людина має бути пильною та обережною, щоб потім не картати себе за втрату грошей чи документів.

Наталія ПОТАПЕНКО,

помічник начальника зі взаємодії

з громадськістю та ЗМІ Роменського МВ УМВС України в Сумській області.

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop2
konotop2