Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини Треба щось робити
Треба щось робити
Вісті Роменщини
П'ятниця, 27 листопада 2009, 09:01      Ромни, Сумська область

Мене,  як і кожного жителя села, непокоїть думка, як жити далі. На словах усі політики турбуються про село, його розвиток. А насправді стає все важче й важче. Ціни на товари першої необхідності піднімаються з астрономічною швидкістю, а зар­плати, пенсії, можна сказати, заморожені.

 

Наближаються вибори, але вони ні до чого не приведуть без змін у законодавстві. Президент України Віктор Ющенко виніс проект змін до Конституції України на всенародне обговорення, щоб люди від плуга, від верстата сказали своє слово, запропонували поради, зауваження, побажання. Пройшло обговорення цього документа і в нашому селі. Жителі стурбовані безпорядками, що останнім часом діються у Верховній Раді. Вона повністю себе скомпрометувала. Отож є надія, що Національні збори України (Палата депутатів та Сенат), як пропонує в проекті Конституції Президент Віктор Ющенко, запрацюють продуктивніше. Добре також те, що від кожної області обиратимуться три сенатори. Жителі того чи іншого регіону представництво в сенаті довірять кращим із кращих.

 

Пропонується, що кожні два роки третина складу депутатів оновлюватиметься. Це відкриє дорогу до парламенту молодим, незаангажованим людям.

 

Важливим у проекті президентської Конституції також є те, що вона зміцнює самоврядування і розширює реальні повноваження громад. Депутатом місцевої ради може бути лише мешканець відповідної громади. Відтак ради наближаються до потреб людей.

 

Нині маємо немало випадків, коли через судові помилки за ґратами опиняються невинні люди. У новій редакції Конституції прописані потужніші механізми захисту прав громадян, а саме: кожен житель України мо­же звернутися не лише до суду загальної юрисдикції, але й до Конституційного суду України.

 

Та головне те, що Президент оновлену Конституцію виніс на обговорення всіх жителів України. Вона розробляється не у високих кабінетах групою зацікавлених осіб, а безпосередньо всім народом. Тому Основний Закон, на мою думку, стане народною конституцією і служитиме на благо його творців.

 

Петро ПАНЧЕНКО, 

Дібрівський сільський голова.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел