Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини На межі тисячоліть
На межі тисячоліть
Вісті Роменщини
Четвер, 26 листопада 2009, 09:43      Ромни, Сумська область

У середині листопада  Роменський коледж КНЕУ святкує ювілей. Десять років тому на межі тисячоліть його очолила Ніна Андріївна Рудь. Її доля більше чверті віку - частина історії понад 100-річного навчального закладу.

 

Саме останнє десятиліття можна назвати віхою розвитку освітньої установи. Їх було не так і багато: створення гончарної майстерні в Глинську в 1900 році, її реорганізації в Глинський (1947 р.), потім - Роменський індустріальний технікум у 1966 р., злиття з Київським національним економічним університетом - у 2005 році.

 

З Ніною Андріївною, запевняють викладачі, у колектив при­йшло нове розуміння спільної праці не як робочої необхідності, а як радості життя, спілкування, єдності. Це почуття керівник винесла зі стін рідної школи-інтернату.

 

- Раніше це був найпрестижніший навчальний заклад Роменщини. Ми завжди йшли попереду на всіх демонстраціях, пишалися й досі пишаємося тим, що вчилися саме там, - говорить директор коледжу.

 

Випромінюючи такий світо­гляд, вона ширила його серед "колежан", і тому рішення про об'єднання з вузом вони прийняли самостійно - голосуванням на зборах, а не просто підкорившись наказам "згори". Але спочатку треба було взагалі набратися сміливості, щоб змінити стабільну посаду на неспокійну вдачу педагога-керівника, якому в спадок дісталися "перспектива" об'єднання з професійно-техніч­ним навчальним закладом, сміт­тєзвалище на території, будівлі з промоклими стелями й студентський гуртожиток, частково заселений "чужинцями", які заборгували за компослуги.

 

Вона почала з... художньої самодіяльності. "Якщо студент чогось не вивчить, його довчить життя. Тому виховання - важливі­ше. А як же тут без художньої самодіяльності?" - переконана вона. Це доводять успіхи вихованців на освітній, трудовій, культурно-мистецькій, спортивній нивах, досягнуті завдяки такій, здавалося б, незвичайній концепції. Звичайно, до цього додалися численні суботники, віддана праця колективу. Тепер гуртожиток ділять зі студентами ви­кладачі, зазнали капітального ремонту дахи, комунікації, майстерня...

 

Ніна Андріївна із захопленням розповідає про своїх колег, які, цінуючи свою роботу, прагнули якісних змін. Згуртувавшись, вони перемогли й освітня установа зайняла гідне місце серед навчальних закладів краю, ввійшла до навчально-виробничих комплексів Івано-Франківського національного технічного уні­верситету нафти і газу, Харків­ського національного технічного університету "ХПІ", Київської академії праці і соціальних відносин, Дніпропетровського державного хіміко-технологічного університету, Харківської академії залізничного транспорту. Багато вдалося досягти завдяки підтримці пред­ставників Міністерства освіти і науки України, а також знаних на Роменщині керівників Миколи Лаврика, Івана й Анатолія Рішняків, В'ячеслава Леонова, Миколи Довженка, Миколи Тітенка, Сергія Біляєва, Івана Телющенка, Сергія Северина, Олександра Лакізи, Олександра Саєнка.

 

Кажуть, щоб пізнати людину, достатньо заглянути їй в очі, з'їсти з нею пуд солі. Свій відкритий погляд, у якому відразу вгадується педагог, Ніна Андріївна не ховає, а навпаки пронизує ним, ніби оцінюючи - яка допомога чи порада потрібна людині, й ніколи не помиляється. Такий дар довершує хист душевної української господині. А тому готувати полюбляє... на весь коледж, під час колективних походів на природу особисто роздає ополоником кашу.

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Атракціон
Атракціон