Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Вісті Роменщини На межі тисячоліть
На межі тисячоліть
Вісті Роменщини
Четвер, 26 листопада 2009, 09:43      Ромни, Сумська область

У середині листопада  Роменський коледж КНЕУ святкує ювілей. Десять років тому на межі тисячоліть його очолила Ніна Андріївна Рудь. Її доля більше чверті віку - частина історії понад 100-річного навчального закладу.

 

Саме останнє десятиліття можна назвати віхою розвитку освітньої установи. Їх було не так і багато: створення гончарної майстерні в Глинську в 1900 році, її реорганізації в Глинський (1947 р.), потім - Роменський індустріальний технікум у 1966 р., злиття з Київським національним економічним університетом - у 2005 році.

 

З Ніною Андріївною, запевняють викладачі, у колектив при­йшло нове розуміння спільної праці не як робочої необхідності, а як радості життя, спілкування, єдності. Це почуття керівник винесла зі стін рідної школи-інтернату.

 

- Раніше це був найпрестижніший навчальний заклад Роменщини. Ми завжди йшли попереду на всіх демонстраціях, пишалися й досі пишаємося тим, що вчилися саме там, - говорить директор коледжу.

 

Випромінюючи такий світо­гляд, вона ширила його серед "колежан", і тому рішення про об'єднання з вузом вони прийняли самостійно - голосуванням на зборах, а не просто підкорившись наказам "згори". Але спочатку треба було взагалі набратися сміливості, щоб змінити стабільну посаду на неспокійну вдачу педагога-керівника, якому в спадок дісталися "перспектива" об'єднання з професійно-техніч­ним навчальним закладом, сміт­тєзвалище на території, будівлі з промоклими стелями й студентський гуртожиток, частково заселений "чужинцями", які заборгували за компослуги.

 

Вона почала з... художньої самодіяльності. "Якщо студент чогось не вивчить, його довчить життя. Тому виховання - важливі­ше. А як же тут без художньої самодіяльності?" - переконана вона. Це доводять успіхи вихованців на освітній, трудовій, культурно-мистецькій, спортивній нивах, досягнуті завдяки такій, здавалося б, незвичайній концепції. Звичайно, до цього додалися численні суботники, віддана праця колективу. Тепер гуртожиток ділять зі студентами ви­кладачі, зазнали капітального ремонту дахи, комунікації, майстерня...

 

Ніна Андріївна із захопленням розповідає про своїх колег, які, цінуючи свою роботу, прагнули якісних змін. Згуртувавшись, вони перемогли й освітня установа зайняла гідне місце серед навчальних закладів краю, ввійшла до навчально-виробничих комплексів Івано-Франківського національного технічного уні­верситету нафти і газу, Харків­ського національного технічного університету "ХПІ", Київської академії праці і соціальних відносин, Дніпропетровського державного хіміко-технологічного університету, Харківської академії залізничного транспорту. Багато вдалося досягти завдяки підтримці пред­ставників Міністерства освіти і науки України, а також знаних на Роменщині керівників Миколи Лаврика, Івана й Анатолія Рішняків, В'ячеслава Леонова, Миколи Довженка, Миколи Тітенка, Сергія Біляєва, Івана Телющенка, Сергія Северина, Олександра Лакізи, Олександра Саєнка.

 

Кажуть, щоб пізнати людину, достатньо заглянути їй в очі, з'їсти з нею пуд солі. Свій відкритий погляд, у якому відразу вгадується педагог, Ніна Андріївна не ховає, а навпаки пронизує ним, ніби оцінюючи - яка допомога чи порада потрібна людині, й ніколи не помиляється. Такий дар довершує хист душевної української господині. А тому готувати полюбляє... на весь коледж, під час колективних походів на природу особисто роздає ополоником кашу.

 

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Стародавній обряд
Стародавній обряд